dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anhalt

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy ktoś wykonuje ocieplenia zamiast styropianem wełną mineralną. Czy może stryropian jest lepszy. Buduję dom przy ulicy z dużym ruchem i hałasem - czy jest na ten hałas jakiśsposób?

  2. #2

    Domyślnie

    Wełna ma lepszą izolacyjnośc akustyczna niż styropian.

  3. #3

    Domyślnie

    wełna - mam przygotowany referat na uzasadnienie

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ma lepszą izolacyjność akustyczną, ale nie ostatnio często stosowana wełna lamellowa.

  5. #5

    Domyślnie

    patrząc z punktu widzenia logiki formalnej to właściwie tak jest , że wełna ma lepszą izolacyjność akustyczną od styropianu.
    w tym momencie można by zakończyć rozważania i iść spać, ale lepiej je `pociągnąć dalej,bo ściana z dociepleniem styropianem ma gorszą izolacyjność akustyczną niż bez niego!!!!!!!.wełna zaś poprawia akustykę ściany.
    w tym momencie można już pojść spać.
    HEJ!

  6. #6

    Domyślnie

    krótko:
    wełna + izolacyjność cieplna i akustyczna, łatwiej zniwelować nieszczelności między pasami/płytami, nie palna, nie reaguje z środkami grzybobujczymi/przeciwpleśniowymi itp, nie reaguje z środkami przeciwwilgociowymi, nie zaszkodzą jej gryzonie, jest elastyczna (łuki, zaokrąglenia), "oddycha" itp. itd.
    mało?
    czy styropian ma więcej + ?

  7. #7

    Domyślnie

    A jak z kosztami? Spotkałam się z opinią, że wełna jest o ok. 10% droższa, ale jak zaczęliśmy porównywać ceny, to wyszło nam, że jest dużo większa różnica.

  8. #8

    Domyślnie

    róznica kosztów styropianu o podobnych właściwościach do wełny mineralnej może dochodzić do 15-20%. Kiepski styropian jest bardzo tani i według mnie nadaje się jedynie "do ziemi" (pod posadzki, na fundament)

  9. #9

    Domyślnie

    A co z wełną lamelową, o której wspomniał Mario. Czy rzeczywiście ma gorszą izolacyjność akustyczną od "zwykłej"? Czy różnica jest duża (tzn., czy lamelowa również dobrze izoluje akustycznie)?
    Tomek

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: tgb dnia 2002-06-06 12:45 ]</font>

  10. #10

    Domyślnie

    Uparłem się żeby mieć w domu ścianę łukową (dwuwarstwową), więc siłą rzeczy "skazuję się" na ocieplenie wełną. Pomijając cenę to co przemawia przeciw wełnie, czy np. nieprawidłowo wykonane ocieplenie może doprowadzić do jej nasiąknięcia wodą a w rezultacie zniszczenia?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Wełna lamellowa ma układ włókien prostopadły do ściany, natomiast zwykła wełna np. taka do ścian trójwarstwowych, ma układ włókien równoległy do ściany. Jest oczywiście wełna do ocieplania metodą lekką mokrą o układzie włókien równoległych ale kosztuje to jeszcze więcej niż wełna lamellowa. Podobno lamellowa ma właściwości wygłuszające zbliżone do styropianu Tego się dowiedziałem od pewnego fachowca (raczej w dobrym tego słowa znaczeniu).

  12. #12

    Domyślnie

    Styropian nie oddycha .Tak że ocieplając ściany styropianem robimy z domku termos.Potrzeba więc dobrego przewietrzania.Z koleji w wełnie lubi gnieżdzić się wszelkiego rodzaju robactwo itp.Ale to jest mniejszy ból w porównaniu ze styropianem

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: rosta3 dnia 2002-07-25 18:42 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: rosta3 dnia 2002-07-25 18:43 ]</font>

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Każdy dom wymaga dobrej wentylacji. Co do wełny to jest paroprzepuszczalna ale to akurat nie ma wiele wspólnego z wentylowaniem pomieszczeń. Wilgoć w ścianach nie będzie tylko zalegać tak jak może w ścianie ocieplonej styropianem. Co do kosztów to wełna lamelowa jest tańsza od wełny nielamelowej. Ale w metodzie lekko mokrej do której oba rodzaje płyt są używane te nielamelowe trzeba przymocowywać kołkami i to powoduje, że koszt za m2 jest większy. Ja też słyszałem, że wełna lamelowa ma gorsze właściwości akustyczne ale nie aż tak złe jak styropian.

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem docieplanie wełną mineralną Rockwool 12cm.
    Co do kosztów, to nie są niskie. Wyszło po 54zł/m2 za system (wełna, klej, tynk) i 30zł/m2 robocizny. Do tego doszło prawie 2000zł za niezbędne dodatki - styropian (podmórówka), folia, kołki z rozetami i silikon). Razem ok. 92zł/m2 na gotowo.
    Z pewnością drożej niż styropian, ale mam nadzieję, ze znacznie zdrowiej i na dłużej.
    Aż serce mi się kraje gdy widzę domy wybudowane z pięknego Porothermu i docieplane styropianem. W ten sposób "zabija się" wszystkie pozytywne parametry tego Porothermu.
    Na koniec radzę wszystkim, wybierajcie ciepły materiał na ściany. Wychodzi to znacznie taniej niż późniejsze docieplanie.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    "Z pewnością drożej niż styropian, ale mam nadzieję, ze znacznie zdrowiej i na dłużej."

    Na podstawie czego masz taką nadzieję ?

    "Aż serce mi się kraje gdy widzę domy wybudowane z pięknego Porothermu i docieplane styropianem. W ten sposób "zabija się" wszystkie pozytywne parametry tego Porothermu."

    Cóż jest pięknego w porothermie - nieotynkowana ściana z porothermu wygląda brzydko. I zabicie jakich pozytywnych cech miałeś na myśli ?

    "Na koniec radzę wszystkim, wybierajcie ciepły materiał na ściany. Wychodzi to znacznie taniej niż późniejsze docieplanie"

    Liczyłeś to czy tak ci się wydaje ?

    Siory, że się czepiam ale powtórzyłeś tu kilka obiegowych i nieprawdziwych opinii. Przy ocieplaniu ścian dwuwarstwowych wełna ma swoje zalety i styropian również - gdyby było tak jak piszesz nikt nie używałby styropianu.

    Przejrzyj archiwum forum - jakiś miesiąc temu toczyła się na ten temat zażarta dyskusja - znajdziesz tam wiele KONKRETNYCH argumentów za i przeciw stosowaniu w/w materiałów.

    Jasiu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony