dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie Jak kupić dwie nieruchomości jednocześnie? :)

    Chcę kupić niedokończoną budowę, pod warunkiem jednak, że rodzina sprzedającego sprzeda mi działkę obok, bo ta, na której stoi dom, jest dla mnie bezwzględnie za mała. Żeby było ciekawiej, chodzi właściwie o połowę działki obok - trzeba ją dopiero podzielić. Kupno jednego bez drugiego nie ma sensu - ani ten dom bez uzupełnienia połową sąsiedniej działki do niczego się nie nadaje, ani połowa działki sama z siebie nie nadaje się do niczego (to jest 5ar).


    Jak to teraz zrobić od strony prawnej, żeby nie dać się wkręcić w kupienie jednego bez drugiego i żeby jednocześnie było szybko? Obawiam się, że tak to tylko w Erze, ale może macie pomysł. Widzę następujące rozwiązanie - podpisanie umowy przedwstępnej na dom pod warunkiem, że do nieruchomości zostanie przyłączona połowa działki sąsiedniej. Daje gwarancję, że kupię to razem, ale będzie trwało - podział, wpis do KW... Jak źle pójdzie, to pewnie parę miesięcy. Kiepsko, chciałem do zimy dokończyć budowę, a sprzedającym też się bardzo spieszy, żeby to spieniężyć. Kupowanie oddzielnie to pakowanie się w sytuację, że będę miał jedno bez drugiego i co wtedy? No chyba, żeby umowy przedwstępne podpisać u notariusza - to gwarantuje transakcję, ale może wyjść tak, że zawrzemy umowę przedwstępną na jedną rzecz, a oni wstaną i powiedzą 'drugiej nie sprzedamy', albo podniosą cenę.

    Sprzedający wyglądają na uczciwych ludzi i może trochę na wyrost kombinuję, ale u red. Jaworowicz płaczą głównie tacy, których wykiwali uczciwi kontrahenci

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Odwrócić sytuację.

    Ty kupujesz całą działkę i w umowie, robicie zastrzeżenie, że kupujący odsprzeda 1/2 działki sprzedającemu, po dokonaniu podziału, którego koszty poniesie sprzedający (lub, zamiennie, podzielicie się kosztami).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Niestety sprzedający tak nie chce. Jakiś inny pomysł?

  4. #4

    Domyślnie

    Umowa notarialna warunkowa, i nie dziwie sie sprzedajacemu ze nie chce sprzedac a potem odkupic.
    Podzial dzialki to w dobrym przypadku 2-4 tygodni, wszystko zalezy od ciskania geodety. Sam kupowalem 2 dzialki z roznymi uwarunkowaniami i nie bylo problemu, poza tym ze na podzial sie naczekalem, ale to przez to ze co chwila sie okazywalo ze tu jeszcze na droge odciac, tu znowu jakis sasiad nie wierzyl ze granica dzialki tak idzie itp.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Kupić 50% współwłasności w tej dzialce.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony