dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    octopus18

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie Minimalna temperatura grzania - od innej strony

    Witam.
    Mam pytanie dotyczące minimalnej temperatury, jaką należy utrzymywać w mieszkaniu przez jego właścicieli. Chodzi o to, że kupiłem mieszkanie w nowym budynku i przez zimę jeszcze nie zacząłem remontu. Ustawiłem zatem grzanie na osiem stopni i tak pozostawiłem (ogrzewanie gazowe). Niespodziewanie w lutym dostałem pismo od dewelopera, że wpłynęły do niego skargi na niemożność dogrzania mieszkań przez lokatorów mieszkających nade mną i zostałem wezwany do utrzymywania w niezamieszkałym mieszkaniu temperatury nie niższej niż 16 stopni - tak podobno został zaprojektowany budynek, że wszyscy muszą utrzymywać temperaturę nie niższą niż 16 stopni, aby sąsiedzi mogli u siebie uzyskać normalną temperaturę.
    I tu pojawia się moje pytanie: czy istnieją jakieś przepisy określające minimalną temperaturę do utrzymywania której zobligowany jest właściciel mieszkania? Czy można w taki sposób projektować budynek, aby (de facto) inni lokatorzy ponosili część kosztów ogrzewania mieszkań sąsiadów?
    Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Dla mnie to jakas glupota...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Brzmi dość dziwnie, ale nie wyobrażąm sobie, abym w domu montował w każdym pomieszczeniu grzejnik, który ogrzewałbyto pomieszczenie gdy za ścianami są niskie temperatury. Układ grzejny dobiera się do zapotrzebowania dla danego pomieszczenia, a to zależy co mamy za ścianą. Oczywiście nie wyobrażam sobie, że utrzymywanie temp. u Ciebi 8 stopni powoduje niemożliwość dogrzania mieszkania powyżej (chyba, że na zewnątrz byłoby - 30 deg C). Po prostu deweloper gdzieś zaoszczędził (na projekcie lub wykonaniu).

  4. #4

    Domyślnie

    To nie jest dziwaczny przepis ale konieczność.
    Jak sobie wyobrażasz, że sąsiad będzie płacił rachunki za gaz po 3 razy większe od twoich bo nie będzie mógł dogrzać swojego mieszkania, bo ciepło będzie mu sper.... przez podłogę albo ściany do ciebie?
    Znasz prawa fizyki?
    A czy w domu ocieplacie ściany między pokojami?
    W spółdzielniach mieszkaniowych jest nakaz utrzymywania ogrzewanego mieszkania nawet jak się nie mieszka.
    U mnie blok jest tak ciepły że mogłabym mieć ciągle zakręcone kaloryfery, mam mieszkanie środkowe, wszyscy 'mnie' grzeją, kiedyś porównywałam rachunki moje z rachunkami sąsiada - dobrego znajomego - on ma mieszkanie skrajne i rachunki wyższe o 1/4 i ma zimniej w mieszkaniu.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jozwiaks

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    78

    Domyślnie

    instalacja c.o. powinna zostać tak zaprojektowana, aby możliwe było ogrzanie mieszkania nawet jak za ścianą nikt nie grzeje.
    Swoją drogą spółdzielnia może podjąć jakąś śmieszną uchwałę ustalającą minimalną temperaturę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony