dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    milion

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Popękany klej na elewacj.

    Witam.
    W 2008 roku wczesną jesienią firma zewnętrzna wykonywała mi ocieplenie (styropian + klej) na nowo wybudowany budynku.
    Po pierwszej zimie czyli na wiosnę 2009 zauważyłem liczne pęknięcia pionowe i poziome na całej wysokości budynku, szerokości kilku mm. Od tamtej pory liczba pęknięć się raczej nie zwiększyła. Pęknięcia występują na każdej ścianie. Jeżeli kogoś zainteresuje temat mogę wysłać zdjęcia. W tym roku na wiosnę planuje położyć tynk cienkowarstwowy akrylowy, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób prawidłowo należy naprawić opisane pęknięcia przed położeniem tynku.
    Interesuje mnie również co mogło być przyczyną tych pęknięć? Może osiadanie budynku? Budowa rozpoczęta była wiosną 2008 a ocieplenie wykonane po 6miesiącach.
    Ostatnio edytowane przez milion ; 06-03-2011 o 20:23

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Musisz Kolego wstawić zdjęcia, bo bez tego to jak wróżenie z fusów.
    Jak będą fotki, to coś wstępnie podpowiemy, ale i tak na oględziny dokładne musisz zaprosić jakiegoś fachowca.
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    milion

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7
    Ostatnio edytowane przez milion ; 07-03-2011 o 17:44

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Wygląda to na poważne uszkodzenie.
    Na pewno trzeba będzie położyć nową siatkę.
    Musisz kogoś na oględziny zaprosić - a najlepiej tych gości co robili ocieplenie.
    Pozdrawiam.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Wygląda to na poważne uszkodzenie.
    Na pewno trzeba będzie położyć nową siatkę.
    Musisz kogoś na oględziny zaprosić - a najlepiej tych gości co robili ocieplenie.
    Pozdrawiam.
    tych gości już nie zapraszać
    1. Pęknięcia w narożach okien: brak dodatkowych siatek diagonalnych wklejonych w naroża. Patrząc na układ tych pęnięć wydaje się że płyty styropianowe wokół okien są żle ułożone tzn nie były wycinane w kształt litery L.
    2. Pęknięcia inne pokrywają się z krawędziami płyt co pozwala mniemać że papraki nie pianowali szpar po ułożeniu styro tylko pchali tam klej.
    3. Ta ilość "skrutów" świadczy o tym że ekipa mogła popełnić jeszcze jeden: siatka może nie być wtopiona tylko pogłabyć przypięta gwożdzikami do elewacji i zaciągnięta klejem.

    Jeśli tylko przypadek 1 i 2 to można połozyć nową siatkę. Przypadek 3 - zerwałbym siatke i dopiero kładł nową. W takim przypadku pójdzie to stosunkowo łatwo.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony