dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie mieszkanie w bloku z lat 80 i glosny sasiad na dole;)

    witam

    kupilem swoje pierwsze mieszkanie. M4 70m2, dwa pokoje z jednej strony bloku, dwa z drugiej, dwa mieszkania na poetrze i ogolnie ok, fajne osiedle i takie tam.... Biore sie za remont, pozrywalem panele z podlog, plytki z podlog i scian w lazience i kuchni, bede wymienial okna, instalacje elektryczna itp.
    Zauwazylem, ze nna dole pode mna mieszka jakis maniak sluchajacy techno... a na gorze chyba stado sloni

    z gora to wiem jak sobie poradzic, ma pomoc obnizenie sufitu i wpakowanie welny mineralnej, ale jak wyciszyc troszke sasiada z dolu?

    pod panale wlozyc korek?

    okna zalozyc 2 szybowe czy 3 szybowe?
    zamontowac napowietrzniki?
    jak z montazem welny w suficie podwieszanym, pakowac ja w konstrukcje, te "kwadraty, ktore powstana podczas budowania konstrukcji z profili aluminiownych?

    pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Franek860

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    9

    Domyślnie Wyciszenie podłogi

    Dołączam się do tematu

    Jeśli chodzi o podłogę to najprościej specjalne płyty wyciszające pod panele do dostania w castoramie rozwiązanie najprostsze, ale niestety nie wiem jak skuteczne. Również gruba wykładzina tez daje efekt i jest tania i szybka
    Szukam rozwiązania pod płytki jak wyciszyć płytki podłogowe żeby odgłos tupania nie przenosił się do mojego wrażliwego sąsiada.
    Z rozwiązań ekstremalnych znalazłem wylewka z perlitem wycisza, ale jest strata co najmniej 5 centymetrów na wysokości mieszkania oraz jak przy wylewce przecieknie woda do sąsiada to co z tym. Inne rozwiązanie to specjalne gumy ale również pod wylewkę.
    Jak ktoś ma jakieś pomysły doświadczenia to proszę o pomoc.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    To są uroki mieszkania w bloku. Kiedy w moim mieszkaniu jest bardzo cicho to słyszę dosłownie wszystko. Telewizor lub radio u sąsiada, zwykłe rozmowy i inne odgłosy codziennego zycia. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, więc sufit, podłoga i ściany nie chronią mnie przed odgłosami życia innych ludzi. Obawiam się, że gdybym chciała to wszystko wyciszyć, to straciłabym sporo powierzchni mieszkalnej. Nauczyłam się żyć z tymi odgłosami i nie zwracać na nie uwagi.

  4. #4

    Domyślnie

    Wyciszanie zacznij od sypialni. Po zakończeniu będziesz wiedział na ile to wyciszenie pomaga bo efekt może być odczuwalny tylko minimalnie może to pozwolić ci zaoszczędzić kupę kasy. Pomyślał bym o płytach twardego styropiany na podłogi i sufit ale weź poprawkę że styropian się utlenia tak więc po jakimś czasie( 5-10 lat) trzeba będzie uszczelnić szczeliny (chodzi mi o sufit) tak czy tak i tak stracisz kilka centymetrów na wysokości pomieszczenia im materiał zwięzły tym bardziej dźwiękoszczelny.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Franek860

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego płyty feracell dwa razy jastrych plus wełna mineralna razem jakieś 3 centymetry. Ubywa dużo troche i nie wiem jak skuteczne Drogie bo wychodzi 80 za metr. JAkieś inne rozwiązania ktoś zna tańsze?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony