dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nero2313

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Question Drzwi do przedpokoju - jak to ugryźć? Pytanie laika

    Witajcie.

    Stoję właśnie przed pierwszym w moim życiu montażem drzwi

    Nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać, wiem, że w sieci jest pełno opisów jak montować drzwi, jednak dotyczą one montażu w standardowych otworach drzwiowych, a ja mam zamiar wstawić drzwi po środku przewężenia pomiędzy klatką a przedpokojem. Mam nadzieję, że Wy mi w tym pomożecie . Zatem do rzeczy...

    Drzwi mają oddzielić klatkę schodową od przedpokoju na piętrze domu. Pomiędzy klatką a przedpokojem jest przewężenie o wymiarach 206x106x45. Chciałbym właśnie w tym przewężeniu osadzić drzwi. Konkretnie zależy mi na tym, aby drzwi znalazły się mniej więcej po środku tego przewężenia.

    Chcę wstawić drzwi "90" np jeden z tych modeli http://www.specjalista.net.pl/?p=produkty&id=369 . Wiem, że wymiar 106 jest dla "90 -tki" trochę za duży. W jaki sposób najlepiej doprowadzić owo przewężenie do wymaganego wymiaru? Czy kupić płyty gipsowe czy może jakiś inny sposób? Jaką wybrać ościeżnicę? Taka tradycyjna posiada listwy maskujące które zakłada się na zewnątrz otworu a mi zależy na tym, aby drzwi były w środku tego przewężenia, czy wtedy muszę zamawiać jakąś specjalną ościeżnicę? Wiem, że dla większości z Was ten post pewnie wyda się zabawny, ale wybaczcie mi, bo na prawdę jestem zielony w tej materii. Proszę więc szanownych forumowiczów o radę
    Ostatnio edytowane przez nero2313 ; 24-01-2011 o 11:55 Powód: literówka

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał nero2313 Zobacz post
    Witajcie.

    Stoję właśnie przed pierwszym w moim życiu montażem drzwi

    Nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać, wiem, że w sieci jest pełno opisów jak montować drzwi, jednak dotyczą one montażu w standardowych otworach drzwiowych, a ja mam zamiar wstawić drzwi po środku przewężenia pomiędzy klatką a przedpokojem. Mam nadzieję, że Wy mi w tym pomożecie . Zatem do rzeczy...

    Drzwi mają oddzielić klatkę schodową od przedpokoju na piętrze domu. Pomiędzy klatką a przedpokojem jest przewężenie o wymiarach 206x106x45. Chciałbym właśnie w tym przewężeniu osadzić drzwi. Konkretnie zależy mi na tym, aby drzwi znalazły się mniej więcej po środku tego przewężenia.
    :
    To są wymiary niemal idealne do skrzydła "90" tylko zamiast ościeżnicy regulowanej musisz zastosować tradycyjną ścieżnicę "blokową". Zamontujesz ją w tym otworze z zalecanym luzem montazowym, wypełnisz pianą, a szczelinę zakryć możesz opaską drzwiową (do kupienia w komplecie z drzwiami). Prawdopodobnie w twoim otworze trzeba będze nieco podciąć ościeżnicę i skrzydło, ale to minimalnie i nie powinno być z tym problemu. pzdr

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nero2313

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    To są wymiary niemal idealne do skrzydła "90" tylko zamiast ościeżnicy regulowanej musisz zastosować tradycyjną ścieżnicę "blokową".
    Dzięki serdeczne. Właśnie mnie oświeciłeś Teraz to już wiem co i jak Możesz napisać ile powinno najlepiej być luzu montażowego pomiędzy ościeżnicą a ścianą? Z tego co wiem to powinno być od 1 - 1,5 cm z każdej strony, a w przypadku ościeżnicy "90" będę miał po 2,5 cm, czy to nie za dużo? Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    2,5-3 cm nie jest to za dużo, ale postaraj się wybrać jakąś dobrą, drewnianą oscieżnicę.
    Orientacyjne powiem, że najtańsze futryny z MDF o szerokości ok 7-9cm będą kosztowały ok 150zł. Stabilniejsze (ok 10-12cm), drewniane to cena nie większa niż 200zł (pisze to na przykładzie Stolbudu Włoszczowa). Taka futryna będzie lepiej się montowała i później stała. Część ościeżnic bedzie od razu miała przygotowane dziury pod montaż wkrętami do ściany, a jeśli nie - to warto ją mimo wszystko przykręcić. na wszelki wypadek.
    Do obróbki najlepsze były by opaski (jak wspomniał blokno) - nie pękałby tynk wokół futryny, ale pewnie musiałbyś je zwężać na pile (a tego boją się nawet niektórzy montazyści). Jeśli lepiej czujesz się w zaprawie, to krawędzie wykończ kawałkiem płyty karton-gips i wykończ gładzią..

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nero2313

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Do obróbki najlepsze były by opaski (jak wspomniał blokno) - nie pękałby tynk wokół futryny, ale pewnie musiałbyś je zwężać na pile (a tego boją się nawet niektórzy montazyści).
    Czyli jak dobrze rozumiem w moim konkretnym przypadku opaski będą trochę za szerokie i będę musiał je ciąć wzdłuż od strony ściany tak?Dobrze zrozumiałem?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nero2313 Zobacz post
    Czyli jak dobrze rozumiem w moim konkretnym przypadku opaski będą trochę za szerokie i będę musiał je ciąć wzdłuż od strony ściany tak?Dobrze zrozumiałem?
    bardzo dobrze.. powodzenia

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Można pokusić się o kupienie cienkich opasek-listew w sklepie z galanterią drewnianą i je malować, ale chyba lepiej /szybciej będzie dociąć gotowe opaski (np. u stolarza)

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nero2313

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za okazaną pomoc pomoc Trochę gryzie mnie fakt, że luz montażowy w moim przypadku wyniesie gdzieś pomiędzy 2,5 a 3 cm na stronę, ale skoro piszecie, że to nie przeszkadza to nie będę się tym przejmował. Dziękuję jeszcze raz! Pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Możesz w miejscu, gdzie będzie stała ościeżnica przykleić po jednym-dwóch kawałków płyty k-g. i to zmniejszy luz, ale tu raczej nie ma konieczności. Tylko ostrożnie dozuj piankę tak by nie rozepchnęło futryn - szczególnie jeśli to będzie piana węzykowa- ręczna

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nero2313

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Możesz w miejscu, gdzie będzie stała ościeżnica przykleić po jednym-dwóch kawałków płyty k-g. i to zmniejszy luz, ale tu raczej nie ma konieczności. Tylko ostrożnie dozuj piankę tak by nie rozepchnęło futryn - szczególnie jeśli to będzie piana węzykowa- ręczna
    Hmm, w zasadzie mógłbym przykleić takie płyty 12 mm na całej szerokości wnęki. Wtedy wyszło by mi po niecałe 2 cm. Potrzeba by mi wtedy było klej gipsowy T. Jaki polecacie? Czy warto tak na wszelki wypadek złapać te płyty k-g jeszcze na kołki rozporowe czy to już będzie przesada ?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert_Antczak

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-304
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam,

    wielu montażystów w ten sposób zmniejsza otwory i to działa,

    w sytuacji kiedy ma się na tym trzymać ościeżnica polecałbym te płyty przykręcić do ściany.

    jeśli otwór jest 106 to po dwie płyty na stronę daje 5-6cm. Powstanie otwór 100-101 idealnie pod ościeżnicę stałą po zamontowaniu piankę najlepiej zasłonić obrabiając je ćwierćwałkiem.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony