dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Kiedy drzwi wewnetrzne?

    Pytanie jak w temacie. W marcu bedzie majster od plytek, czy drzwi wewnetrzne mam zamawiac i robic pomiary przed plytkarzem czy po? Szczegolnie chodzi o lazienki i wysokosc podlogi, wysokosc drzwi w swietle muru.
    Prosze o odpowiedzi, pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał glacjusz Zobacz post
    Pytanie jak w temacie. W marcu bedzie majster od plytek, czy drzwi wewnetrzne mam zamawiac i robic pomiary przed plytkarzem czy po? Szczegolnie chodzi o lazienki i wysokosc podlogi, wysokosc drzwi w swietle muru.
    Prosze o odpowiedzi, pozdrawiam.
    Drzwi wewnetrzne zawsze po robotach "mokrych", a i to po ustabilizowaniu wilgotności w pomieszczeniach. pzdr

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Warto skonsultować rozkład drzwi wewnętrznych przed płytkami, by uniknąć problemów.
    Montowałem ostatnio drzwi, gdzie pomiar był robiony "w trakcie" prac glazurnika. Określenie grubości ścian nastąpiło na przykładzie jednej z czterech powierzchni. Finał był taki, że na jednej części ściany ościeżnica była szersza niż grubość muru. Takie to ustalenia z glazurnikami..

    O tyle warto wybrać drzwi wcześniej, że będzie wiadomo, jaką wysokość przykryją, jak łączyć ścianę itp.
    Też niedawno mierzyłem otwory u znajomych, gdzie mieszkanie było już gotowe do montażu, ale.. galuzra w łazience do przeróbek w kilku miejscach, tynki do uzupełnienia i podłogi... zarówno piękny parkiet jak i drogi gres do poprawki...
    I jeszcze jedno: warto zostawić na koniec ostatnie malowanie i jeśli jest parkiet, to drzwi montować przed lakierowaniem. Trochę to niezgodne z zaleceniami firm, ale.. pozwala na korektę problemów, bo niestety nasze budowy nie są idealne. Przykład:
    - ściany są krzywe /brak pionów/ - ościeżnica powinna stać prosto - szczeliny przy ścianie trzeba wypełnić akrylem i pomalować.

  4. #4

    Domyślnie

    My co prawda jesteśmy jeszcze przed takimi dylematami, jednak podpatrujemy sąsiednią budowę, gdzie często gościmy.U sąsiadów majster kładł płytki na podłodze i zamontował im wcześniej ościeżnice (drzwi mieli już zakupione i planowali sami zamontować) zanim wykonał płytki aby ładnie wykończyć płytki wkoło ościeżnicy na podłodze.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No właśnie jest odwrotnie..
    bo jak ładnie nie ciąć płytek, to wyjdą tak sobie na tych wszelkich zakamarkach ościeżnic..
    Futryny są zwykle dostosowane wymiarem do postawienia na gotowej podłodze.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym wstrzymał się jednak do zakończenia prac glazurnika. Kiedy skończy on swoją robotę będziecie wiedzieć dokładnie jaką ościeżnicę potrzebujecie, jakie maskowanie itp. Po za tym zyskacie pewność, że drzwi w trakcie robót się nie zniszczą.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał glacjusz Zobacz post
    Pytanie jak w temacie. W marcu bedzie majster od plytek, czy drzwi wewnetrzne mam zamawiac i robic pomiary przed plytkarzem czy po? Szczegolnie chodzi o lazienki i wysokosc podlogi, wysokosc drzwi w swietle muru.
    Prosze o odpowiedzi, pozdrawiam.
    zawsze wstawiam drzwi wew. po wszelkich pracach budowlanych lacznie z malowaniem, a otwory drzwiowe powinny byc przygotowane zgodnie z projektem i nie bedzie problemu z wys. czy szer. drzwi. przed montazem sprawdz dokladnie gr. muru.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czmirku, ale sam wiesz jak /słabo/ te otwory są zgodne z projektem..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Czmirku, ale sam wiesz jak /słabo/ te otwory są zgodne z projektem..
    A najlepsze jest gdy są zgodne z projektem, który zawiera błędy. Błędnie oznaczone światło przejścia/wymiary otworu.

  10. #10

    Domyślnie

    chyba njalepiej gdy są dopasowane do wymiaru wymaganego przez producenta wybranych drzwi...
    ja mam zamiar wybrać lub kupić drzwi z ościeżnicami, skorygować wtedy otwory, wykończyć pomieszczenia i zamontować ościeżnice, dobra kolejność?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ddobra, drzwi powinno sie montować na samym, dosłownie na samym końcu, po posadzkach i jeśli są z ościeznicamy obejmującymi mur to nawet po malowaniu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Edde, jak chcesz to sam montować to możesz kupić, przymierzyć, poprawiać..
    Jak zlecisz to firmie to fachowiec powinien wiedzieć co opaska przykryje a czego nie.
    Ja z tym malowaniem to radzę poczekać na później - tzn. z drugim malowaniem. Często ściany nie trzymają pionu i szczeliny od strony opasek trzeba wypełniać akrylem i malować. Poza tym fachowcy też bywają różni (mi np. ostatnio przy wkręcaniu dybla przez ościeżnicę odpadł kawałek tynku)...

  13. #13

    Domyślnie

    Poza tym fachowcy też bywają różni (mi np. ostatnio przy wkręcaniu dybla przez ościeżnicę odpadł kawałek tynku).

    zdaza sie szczegolnie jesli nalezy kolki rozporowe osadzic pod katem w stosunku do oscierznicy.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ściana była dość wąska, śruba miała tylko 10 cm, ale wiertło trafiło na coś.. cholera wie co. Stało się. Konieczna była poprawka gipsowania.

  15. #15

    Domyślnie

    Wybierać drzwi przed kaflami, ustalić jak najwięcej szczegółów, a potem kłaść kafle, malować i dopiero montować, jak napisał Jareko i Finlandia
    Uwaga!
    Bardzo istotnym elementem jest linią łączenia podłóg, pal licho jeśli w pokoju jest ta sama deska, wykładzina, płytka co w korytarzu, ale w łazience zawsze jest inna podłoga niż w korytarzu. I co wtedy? Panowie od płytek zazwyczaj robią łączenie podłogi równo z licem ściany od strony pomieszczenia do którego się otwierają drzwi. Trochę namotane, już wyjaśniam. Jeśli drzwi łazienkowe otwierają się na korytarz, to licują kafle podłogowe ze ścianą od strony korytarza, jeśli drzwi do pokoju otwierają się do środka licują ze ścianą od strony pokoju. Ale.... inaczej wypada linia łączenia podłóg w przypadku drzwi przylgowych, a inaczej dla bezprzylgowych, szklane jeszcze inaczej i przesuwne naścienne jeszcze inaczej.
    I pamiętać, to o czym wspomniał Finlandia, tj. wysokość kafli w łazience, bo jak są tylko do wysokości ok. 160cm, to trzeba pomyśleć, jak to zrobić z ościeżnicą, bo wyjdzie zonk.
    dobra wystarczy, po co innego włączyłem kompa

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja montowałem po kaflach na podłodze (ale przed tymi na ścianie w łazience) i po parkiecie.
    Ościeżnice sosnowe (wąskie - nie obejmujące ściany) impregnowałem z każdej strony i lakierowałem, więc wilgoć już była im nie straszna.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ościeżnice stałe (nie na całą szerokość ściany) lepiej zamontować "przed"płytkami, bo na resztę ściany trzeba będzie dopasować płytki - a te lepiej dopasować jak juz jest futryna (chociaż instrukcje montażu drzwi mowią co innego)

  18. #18

    Domyślnie

    Montaż drzwi należy zostawić na sam koniec, kiedy wszystkie elementy mieszkalne będą już wykończone. Taka moja rada.

  19. #19

    Domyślnie

    Ościeżnice w moich kolejnych mieszkaniach zawsze montowane były po zrobieniu docelowych podłóg i malowaniu ścian. Jedynie płytki w łazience na ścianie, przy samych drzwiach, były dokładane do zamontowanych futryn.

  20. #20

    Domyślnie

    Montaż i pomiar powinien być jak są już gotowe podłogi, glazura na ścianie, pomalowane (wyjątek czasami to ościeżnice stałe bez opasek)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony