dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Question Luksfery podświetlane, pustaki szklane, glass blocks

    Witam,

    Czy ktoś stosował podświetlane luksfery ? Jak to się sprawuje i czy nie ma problemów z użytkowaniem i instalacją?
    Jak efekty wizualne?

    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    UP
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Widziałem na wystawie w Castoramie paski LED-owe na wystawce, do których obsługa przystawiała luksfery. Nie wiem czy ostatecznie zamontowali, ale taki jeden biały z wzorem (paski?) zniekształcającym co jest pod spodem, wyglądał superasto. O ile na widok większości ozdób LED-owych robi mi się niedobrze, o tyle ten luksfer wprost przeciwnie. Nawet myślałem o zrobieniu lampy nad schody w ten sposób. Ostatecznie robię z alabastru, pod który dam puszkę z nierdzewki, zawierającą paski LED-owe. Pewnie skończę za miesiąc

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    W przypadku powyższych zdjęć nie są zastosowane paski LEDowe a jedynie pojedyncze diody. Takie diody widziałem juz np. w narożnikach kafli. Jak dla mnie wszystko pięknie do póki wszystko świeci. Osobiście nie lubię rozwiązań jednorazowych typu, nie świeci to wyłączam i pozostawiam do pierwszego remontu by wymienić. Według mnie wszystko powinno byc tak zamontowane by w każdej chwili można by usunąć potencjalna usterkę.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja miałem na myśli eksperymentowanie ze światłem, a nie te konkretne luksfery.
    Zgadzam się, że musi być dostęp do wszystkiego. W dodatku musi to być wykonanie bezpiecznie, estetycznie i praktycznie. Taki luksfer moim zdaniem ma sens, jeżeli jest w demontowalnej ramce. Może to być ramka z drewna czy z nierdzewki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony