dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Membrana czy papa, dachowka czy blacha? Prosze o porade.

    Witam. W tym roku planujemy kolejne inwestycje i pokrycie domu dachowka lub blacha. Przeczytalem inne watki na temat krycia dachu papa i membrana - i zdania sa podzielone. W zwiazku, z tym, ze czesc wiadomosci bylo nawet z roku 2005, a technologia idzie do przodu - prosze jeszcze raz o informacje - czy warto stosowac membrane i jak faktycznie jest z jej trwaloscia. Na ta chwile - nie wiem czy pokryc dach blacha czy dachowka? Budynek to koperta z podwojnym garazem i 2 lukarny. Wywiazka jest przygotowana pod dachowke ( myslalem o cementowej). Dach bedzie caly deskowany. Po wiadomosciach dostepnych na forum - dochodze do wniosku ze papa daje jednak wieksza gwarancje szczelnosci. Niestety musze zalozyc bledy wykonawcze - bo takich uniknac sie nie da i jesli do tknich dojdzie - zastosowanie membrany moze miec oplakane skutki. Z drugiej jednak strony meczy mnie fakt, ze mam do dyspozycji material ktory technologicznie jest bardziej zaawansowany, ale nie do konca sprawdza sie w ekstremalnych warunkach a pozniejsze naprawy pochlona majatek! Bardzo prosze takze o pomoc - jakie produkty (papa i membrana) mozecie polecic? Sklaniam sie do papy ICOPAL V60 S24 i membran Tyvek Supro, Tyvek Supro Gridz. Czytalem takze o Dorken, Marma Dachowa 3. W internecie sa sprzeczne do siebie opinie na temat membrany Crotop i Dorken?!! Ewentualnie ktora ze wszystkich wymienionych jest optymalna jakosc/cena i sprawdzona? Jakie rozwiazanie wybraliscie u siebie, co Was sklonilo do koncowej decyzji? Bardzo prosze ponownie o opinie. Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam. Michal
    Ostatnio edytowane przez michalz2x ; 10-03-2011 o 06:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony