dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Drzwi balkonowe PCV z dodatkową belką poziomą czy bez ?

    Witam,

    ma taki dylemat właśnie jestem na etapie zamawiania okien PCV
    i drzwi do nowego domu. Mam 6 drzwi balkonowych i sprzedawca
    twierdzi że dobrze, aby miały dodatkową belkę poziomą wzmacniającą
    ponieważ latem się nagrzewają (kolor złoty dąb) i tracą stabilność.
    Taka belka na jedne drzwi to + 200zł netto hmm razem to już 1200zł netto.
    Warto montować te belki czy nie ma to żadnego sensu zwłaszcza
    ja będzie pakiet trzyszybowy i profil VEKA 6 komorowy (zależy mi na ciepłych
    i cichych oknach) ?

    Wymiary:
    1200X2200
    1500X2100
    1800X2300

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Po pierwsze w balkonach z ruchomym słupkiem zawsze warto. Po drugie strasznie Cię ktoś próbuje ciąć cenowo na tych kilku metrach słupka!!!
    PRO QUALITY

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz. Nie będzie ruchomego słupka, czy mimo to przy tych drzwiach warto montować dodatkową belkę ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    dzięki za odpowiedz. Nie będzie ruchomego słupka, czy mimo to przy tych drzwiach warto montować dodatkową belkę ?
    ..przy potrójnych szybach warto bo to ciężkie jak byk i każda belka będzie dodatkowo usztywniac konstrukcje skrzydła , tym bardziej w drewnopodobnym kolorze.

    I jak to nie będzie słupka ruchomego ? zrobisz drzwi balkonowe na 1500 i po otwarciu bedziesz mieć słupek na środku ?? ..no można owszem ale dziwne to i mało funkcjonalne.
    Drzwi balkonowe 1200 bedą jedno-skrzydłowe ??

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Po pierwsze w balkonach z ruchomym słupkiem zawsze warto. Po drugie strasznie Cię ktoś próbuje ciąć cenowo na tych kilku metrach słupka!!!
    Podpisuję się pod tym obiema ręcami
    Michał szer.1500 i 1800 bez ruchomego słupka? Trochę niewypał....
    1200x2200 w Vece zrobione jako 1- skrzydłowe? Chyba nie bardzo....

  6. #6

    Domyślnie

    moze te 200 przed rabatem

    ale fakt, jak dla mnie obowiązkowo poprzeczka w skrzydle, stabilniejsze, bezpieczniejsze i w razie już zbicia szyby tańsza wymiana
    dodatkowo odradzałbym kwatery uchylne w drzwiach balkonowych jeśli tylko jest jakieś inne okno w pomieszczeniu, dlaczego?
    nikt ci nie da gwarancji ze nie będziesz miał przewiewów za 15 lat od strony zawiasów, a właśnie tam lubi wiać przy RU w kolorze

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    moze te 200 przed rabatem

    ale fakt, jak dla mnie obowiązkowo poprzeczka w skrzydle, stabilniejsze, bezpieczniejsze i w razie już zbicia szyby tańsza wymiana
    dodatkowo odradzałbym kwatery uchylne w drzwiach balkonowych jeśli tylko jest jakieś inne okno w pomieszczeniu, dlaczego?
    nikt ci nie da gwarancji ze nie będziesz miał przewiewów za 15 lat od strony zawiasów, a właśnie tam lubi wiać przy RU w kolorze
    ..chyba jednak RU jest szczelniejszą konstrukcją - więcej punktów ryglowań na całym obwodzie - niż zwykłe R - gdzie dociska tylko zawias i jakieś 2 śmieszne dociski które nie dość, że średnio wyglądają to nie mają regulacji (no chyba, że te ukryte). Nie wiem czemu pokutuje taka opinia że RU w balkonie to słabsze będzie ? Ludzie przecież to zazwyczaj te same zawiasy co w R tylko z dodaną rozwórką u góry.

    Co do ceny za poprzeczki to fakt ktoś cię tu rżnie na tym nieźle

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    metr poprzeczki w 2-stronnej okleinie po rabacie kosztuje w granicach100 zł. Ktoś sobie robi 100% narzut.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    ..chyba jednak RU jest szczelniejszą konstrukcją - więcej punktów ryglowań na całym obwodzie - niż zwykłe R - gdzie dociska tylko zawias i jakieś 2 śmieszne dociski które nie dość, że średnio wyglądają to nie mają regulacji (no chyba, że te ukryte). Nie wiem czemu pokutuje taka opinia że RU w balkonie to słabsze będzie ? Ludzie przecież to zazwyczaj te same zawiasy co w R tylko z dodaną rozwórką u góry.

    Co do ceny za poprzeczki to fakt ktoś cię tu rżnie na tym nieźle
    RU w balkonie nie jest słabsze tylko wymaga hmmm..... od komponentów, producenta i montażystów przyzwoitego co najmniej poziomu. Temat szeroki i każdemu kto coś wspólnego z serwisem miał znany

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    metr poprzeczki w 2-stronnej okleinie po rabacie kosztuje w granicach100 zł. Ktoś sobie robi 100% narzut.
    Oj chyba nie 100 % Bo michal8282 napisał



    Cytat Napisał michal8282 Zobacz post
    ......... Mam 6 drzwi balkonowych ...................
    1200X2200
    1500X2100
    1800X2300

    Pozdrawiam.
    ale podał wymiary 3 szt; jeśli są x2 to mamy 9 mb x cena

    michal8282 przelicz łącznie mb i negocjuj cenę ze sprzedawcą (100 - 200 zł powinien opuścić jeśli zależy mu na sprzedaży)

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    ale w pierwszym poście napisał, że taka belka na jedne drzwi kosztuje 200 zł...

  12. #12

    Domyślnie

    Hej tak chcą mnie wykasować 200zł netto za belkę jak im powiedziałem ile mi napisaliście to od razu zmienił zdanie sprytnie, że jednak za balkon czyli za belkę wyjdzie 100zł netto Dzięki Panowie dał bym się nieźle.... Z tym ruchomym słupkiem to macie racje musi być coś się zakręciłem. Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Kurcze, a nam sprzedawca nie zwrócił na to uwagi, mnie nie przyszło do głowy spytać się na forum i efekt jest taki, że mamy okna balkonowe bez belki. Dosyć spore, rozsuwane, złoty dąb, trzyszybowe. Ciekawe, o ilu wpadkach jeszcze się dowiem?
    Ostatnio edytowane przez Viga ; 07-03-2011 o 20:58

  14. #14

    Domyślnie

    Ja pytam się o wszystkie byle głupoty by nie popełnić błędów i nie wkurzać się później, ale i tak na pewno coś wyjdzie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viga Zobacz post
    Kurcze, a nam sprzedawca nie zwrócił na to uwagi, mnie nie przyszło do głowy spytać się na forum i efekt jest taki, że mamy okna balkonowe bez belki. Dosyć spore, rozsuwane, złoty dąb, trzyszybowe. Ciekawe, o ilu wpadkach jeszcze się dowiem?
    W przesuwkach przewiązki nie są konieczne, zupełnie inne oparcie skrzydła i związane z tym siły działające na nie.

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Michał - i masz rację! Trzeba pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Tylko trzeba wiedzieć o co .
    Dzięki IVO - trochę mnie uspokoiłeś.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony