dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gls83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    5

    Domyślnie projekt wjazdu?

    Witam
    Mam takie pytanie: kiedy wymagany jest projekt wjazdu do posesji?? Posiadam działkę budowlaną i jestem na etapie adaptacji projektu. Dzisiaj dowiedziałem się, że być może potrzebny będzie również projekt wjazdu na posesję. Moja działka leży przy drodze gminnej, która w tej chwili ma postać utwardzonego żużlu. Jeśli ktoś się orientuje w tym temacie to proszę o odpowiedź. Aha jaki jeszcze może być koszt takiego projektu??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Być może chodzi o to, by Gmina wyraziła zgodę na dojazd do działki z/przez jej drogę lub wskazała miejsce, w którym ma to nastapic.

    Pogooglałem trochę i wyszło na to, że projekt wymagany jest, kiedy wyjazd wychodzi bezpośrednio na drogę powiatową a nie gminną.
    Ostatnio edytowane przez carringtontomas ; 10-03-2011 o 12:55

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post

    Pogooglałem trochę i wyszło na to, że projekt wymagany jest, kiedy wyjazd wychodzi bezpośrednio na drogę powiatową a nie gminną.
    niestety powyższy cytat to nieprawda

    w moim podpisie znajdziesz wątek o zjazdach. Na etapie adapracji projektu, przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę domu należy wystąpić do zarzadcy drogi o uzgodnienie lokalziacji zjazdu. Wystarczy do tego mapa zasadnicza z naniesioną schematycznie lokalizacją zjazdu.
    Takie uzgodnienie należy dołączyć do projektu domu - jest niezbedne do otrzymania pozwolenia na budowę domu. Osobną kwestią będzie to, czy zarządca drogi bedzie upierał się co do konieczności wykonania projektu zjazdu na drogę o nawierzchni żużlowej. Nieco więcej na ten temat mógłbym powiedzieć widząc uzgodnienie zjazdu i znając warunki terenowe.

    Pozdrawiam

    PS. Koszt bywa różny
    Ostatnio edytowane przez mikolayi ; 11-03-2011 o 13:51 Powód: rónież tu wyedytowałem, żeby nie było wątpliwsci
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    niestety to nieprawda

    w moim podpisie znajdziesz wątek o zjazdach. Na etapie adapracji projektu, przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę domu należy wystąpić do zarzadcy drogi o uzgodnienie lokalziacji zjazdu. Wystarczy do tego mapa zasadnicza z naniesioną schematycznie lokalizacją zjazdu.
    Takie uzgodnienie należy dołączyć do projektu domu - jest niezbedne do otrzymania pozwolenia na budowę domu. Osobną kwestią będzie to, czy zarządca drogi bedzie upierał się co do konieczności wykonania projektu zjazdu na drogę o nawierzchni żużlowej. Nieco więcej na ten temat mógłbym powiedzieć widząc uzgodnienie zjazdu i znając warunki terenowe.

    Pozdrawiam

    PS. Koszt bywa różny
    A własnie, że prawda Proponuję czytać ze zrozumieniem!

    Różni się uzgodnienie wjazdu ze szkicem na mapie zasadniczej od PROJEKTU WJAZDU, o którym pisze autor wątku....

    ja napisałem "chodzi o to, by Gmina wyraziła zgodę na dojazd do działki z/przez jej drogę lub wskazała miejsce, w którym ma to nastapic" - własnie na mapie zasadniczej...

  5. #5

    Domyślnie

    zatem jeszcze raz. Projekt zjazdu jest wymagany przy włączeniu zarówno w drogę powiatową, jak i krajową, jak i wojewódzką, jak i gminną.

    Twoja wypowiedź, którą poniżej cytuję jeszcze raz to ewidentna bzdura

    Pogooglałem trochę i wyszło na to, że projekt wymagany jest, kiedy wyjazd wychodzi bezpośrednio na drogę powiatową a nie gminną.

    przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Polecam lekturę ustawy o drogach publicznych (a do takich dróg zalicza się droga gminna na przykład)
    Pozdrawiam

    dodatkowo, że niezależnie czy jest to droga gminna czy powiatowa autor zapytania tak samo musi wystąpić w pierwszym kroku o uzgodnienie lokalizacji zjazdu bądź moze pominąć ten krok występując od razu o wydanie decyzji administracyjnej na lokalizację zjazdu


    ponadto odnosząc się do mojej wypowiedzi bądź również łaskaw zamieścić cytat z Twojej, do którego się odniosłem żeby uniknąć manipulacji.

    W mojej wypowiedzi nie odniosłem się do części Twojej wypowiedzi, która w swojej warstwie merytorycznej była prawidłowa.
    Ostatnio edytowane przez mikolayi ; 11-03-2011 o 13:53 Powód: żeby uciąć kolejne niepotrzebne dywagacje
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    To Ty wprowadzasz ludzi w błąd sam błędnie interpretując i mylnie zamiennie posługując się słowem "uzgodnienie" i "projekt".

    Do PNB dołączasz:

    1.uzgodnienie z Gminą wjazdu do posesji - może być na mapie zasadniczej i przybierać formę pisma (czy jak to ładnie nazwałeś: dezycję administracyjną).

    lub

    2. Projekt dojazdu jeśli zachodzi taka konieczność wykonany przez uprawnionego Projektanta. Warunki i koniecznośc wykonania projektu obejmuje ustawa o drogach publicznych.

    Dlatego też pisałem, że jeśli dojazd to wąska gminna droga to projekt nie jest wymagany, gdyż Gmina we własnym zakresie może to ustalić.
    Jeśli zaś droga dojazdowa to ruchliwa droga krajowa lub powiatrowa - żaden urzędnik (zarządca dróg gminnych jest - wójt, burmistrz, prezydent miasta... )się nie podłoży i będzie żądał projektu.

    Ot! cała różnica...
    Ostatnio edytowane przez carringtontomas ; 11-03-2011 o 14:06

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    To Ty wprowadzasz ludzi w błąd sam błędnie interpretując i mylnie zamiennie posługując się słowem "uzgodnienie" i "projekt".
    a to ciekawe... możesz rozwinąć ?


    A w kwestii projektu zjazdu możesz mnie doedukować kiedy zachodzi konieczność dołączenia go do wniosku o PNB ? i PNB czego ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    a to ciekawe... możesz rozwinąć ?
    zapraszam do słownika

    resztę wyjaśniłem wcześniej....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    Do PNB dołączasz:
    jeśli już to do wniosku

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    1.uzgodnienie z Gminą wjazdu do posesji - może być na mapie zasadniczej i przybierać formę pisma (czy jak to ładnie nazwałeś: dezycję administracyjną).
    nie może, tylko musi być w formie pisemnej i zawierać załązznik graficzny określający lokalizację zjazdu - wtedy to jest uzgodnienie, czy jak by tego nie nazwać dokument wstępnie zatwierdający ,że zjazd może być zlokalizowany w tym konkretnym miejscu. Ta decyzja o lokaliacji zjazdu to nie to samo co jego uzgodnienie - to decyzja administracyjna podobnie jak np. WZZiT i dopiero na jej podstawie można uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    2. Projekt dojazdu jeśli zachodzi taka konieczność wykonany przez uprawnionego Projektanta. Warunki i koniecznośc wykonania projektu obejmuje ustawa o drogach publicznych.
    Zapomniałeś o rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne
    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    Dlatego też pisałem, że jeśli dojazd to wąska gminna droga to projekt nie jest wymagany, gdyż Gmina we własnym zakresie może to ustalić.
    kolejna bzdura, wskaż mi proszę w ustawie o drogach publicznych że projekt nie jest wymagany dla wąskiej drogi gminnej

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    Jeśli zaś droga dojazdowa to ruchliwa droga krajowa lub powiatrowa - żaden urzędnik się nie podłoży i będzie żądał projektu.
    Pominę dywagacje na temat podkładania się

    wiesz, że dzwonią, tylko nie wiesz, w którym kosciele
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Nie będę już dalej ciągnął tej pseudo-dyskusji. Uważam, że należy tutaj służyć radą a nie uprawiać prywatę i łapać za słowa.
    EOT.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Projekt wjazdu był, jest i będzie wymagany (dopóki przepisy się nie zmienią) do uzyskania pozwolenia na budowę. Bezwzlędnie! Nie ma znaczenia, z jakiej drogi jest zjazd. Sens tkwi w tym, żeby była możliwość wjazdu na posesję, a to ma być widoczne na projekcie.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    Nie będę już dalej ciągnął tej pseudo-dyskusji. Uważam, że należy tutaj służyć radą a nie uprawiać prywatę i łapać za słowa.
    EOT.
    Nie masz racji, projekt wjazdu jest bezwzględnie wymagany bez względu na rodzaj zarządcy drogi. Na podstawie projektu otrzymujesz uzgodnienie wjazdu/zjazdu na działkę, które załączasz do dokumentów o decyzję pozwolenia na budowę.

  13. #13

    Domyślnie

    wszystkim zainteresowanym polecam lekturę wątku z mojego podpisu.

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony