dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RotaVirusek

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-410
    Posty
    7

    Domyślnie Pokój dla nastolatka - kolorystyka pod meble

    Witam serdecznie!
    Niedługo będę mieszkał w pokoiku 3,2m x 3,7m.
    Muszę w nim zachować meble (ścianka z biurkiem, szafeczkami i szafą widoczną na zdjęciu). Są one czarne, z ciemnoszarymi drzwiczkami. Teraz są rozłączone, ale planuję zestawić je na jednej ścianie.
    I nie mam pojęcia jaką kolorystykę obrać. Jaki kolor ścian by pasował? Całość pokoju jednym kolorem, czy np. 2 ściany jednym odcieniem, pozostałe drugim?
    Zamierzam jeszcze dokupić fotel sako i rozkładaną kanapę do spania. I tu pojawia się pytanie - jaki kolor tapicerki? A może rzucił się wam w oczy jakiś konkretny model?
    Chciałbym, żeby pokój był dość przytulny, a przede wszystkim żeby nic się ze sobą nie gryzło.
    Dodam również, że zostaje parkiet widoczny na zdjęciu.
    Z góry dziękuję za wszelkie rady

    Zdjęcie:

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślę, że te meble nadają ponurego wyglądu. Może pomyślisz o przemalowaniu frontów lub korpusów na biało? Kanapa może mieć ostrzejszy kolor np. czerwony ale rozjaśniony białymi poduchami.

    Z czernią dobrze też wygląda świeża, trawiasta zieleń.

    Może więc ściany na biało, zielona kanapa + zielony szablon na ścianie (albo szeroki zielony pas na jednej ze ścian)

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RotaVirusek

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Niestety malowanie mebli odpada

    Bardzo podoba mi się zielona opcja.
    Zastanawiam się tylko, czy taka zieloniutka kanapa nie będzie zbyt jaskrawa? Czy może chodziło o czarną z zielonymi poduszkami jak na zdjęciu?

    Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie. Wcześniej brałem pod uwagę zieloną kanapę i fotel + jasny beż na ściany. Czy wyglądałoby to źle? Czy lepiej by jednak pasowała biel?
    I właśnie, czy lepiej brać meble np. czarne z zielonymi dodatkami, czy po prostu zielone?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na tym zdjęciu, prócz kanap nie ma za dużo czerni, a ty masz dużo czarnych mebli. Jak dodasz jeszcze czarną kanapę to już będzie mroczno. Kanapa może być szara z zielonymi dodatkami. Fotel dałabym z wikliny lub rattanu, żeby przełamać barwy naturalnym drewnem.

    Beż z czernią wygląda okropnie! Do czarnego pasują: biel, nasycone, soczyste barwy lub szarość.
    Tak naprawdę przy czarnych meblach trudno uzyskać wrażenie "przytulności". Są zbyt wyraziste i przytłaczające. I tak obawiam się, że w tak małym pomieszczeniu jak twój pokój będą źle wyglądać.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Poszalałabym z kolorami biorąc pod uwagę że to pokój nastolatka . Ostra czerwień, szarości czy pomarańcz. Część ściany pomalować farbą tablicową. Tu masz trochę inspiracji.
    http://www.google.pl/images?hl=pl&q=pok%C3%B3j%20nastolatk%C3%B3w&wrapi d=tlif129984940259911&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1260&bih=613

    Zieleń też jest fajna ale to musi być zdecydowane a nie tylko maźniete
    http://deccoria.pl/galeria,id,36824,...astolatka.html

    A meble niekoniecznie przemalowywać ale trochę je zmienić naklejając fototapetę, lub też wymienić tylko uchwyty na jakieś nietypowe.
    Ostatnio edytowane przez aglig ; 11-03-2011 o 13:39
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #6

    Domyślnie

    nie bój się bieli. nie musi być zimna i taka ultra-biała. ciepły śmietankowy odcień zrównoważy surowe smutne meble.zilona kanapa (czy sako) beda fajnym mocnym akcentem, a jesli wyjdzie za oistro - czarne i białe poduchy to zrównowaza.

    ile lat ma nastolatek? chłopak jak mniemam...
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RotaVirusek

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi
    No więc nastolatek - lat 17.
    Złożyło się bardzo dziwnie, ponieważ nie mogłem być na spotkaniu z malarzem i spotkali się z nim tylko moi rodzice. Ten przekonał ich, że kolor stalowe magnolie będzie lepszy od białego, tak też się umówili.
    No i właśnie - na jakie barwy łóżka + fotela lepiej postawić w tym przypadku?
    Przepraszam, że trochę mieszam, ale jak pewnie większość zauważyła, o dobieraniu barw nie mam pojęcia.
    Ostatnio edytowane przez RotaVirusek ; 12-03-2011 o 22:06

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To po co się pytasz o kolor ścian, jak to przesądzone?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RotaVirusek

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    O to właśnie chodzi, że przesądzone nie było. Ustaliliśmy, że będą białe, ale totalnie mnie zaskoczyli z tymi stalowymi magnoliami.
    Proszę więc już tylko o pomoc w doborze kolorystyki kanapy + ew. dodatków do tych "stalowo magnoliowych" ścian.
    Przepraszam, rzeczywiście trochę głupia sytuacja wyszła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony