dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie materiał na ściany wewnętrzne

    Witam
    proponuję wymianę doświadczeń kto i jaką ma ścianę wewnętrzną czy są sprawdzone propozycję, ja będę budował ściany zewn. z betonu komórkowego termalica 24cm odmiana 400 plus styropian
    - czy iść systemowo ściany wewn. z betonu komórkowego czy polecacie jednak coś innego

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy co chcesz osiągnąć, ja prawie wszystkie ściany wewnętrzne mam z cegły białej i pustaka żużlowego, te są otynkowane oraz mam 2 ściany ze starej czerwonej cegły, nie otynkowane, ale super wyglądają.

  3. #3

    Domyślnie

    A co sądzicie o ścianach z pustaka keramzytowego? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

  4. #4

    Domyślnie

    zastanawiam się czy ściany wewn. z tego samego materiału(patrz wyżej) będzie to dobre rozwiązanie chodzi mi tu o normalne funkcjonowanie np. akustykę, wieszanie elementów itp

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    co do wieszania elementów z ścianie z bk to ponoć nie ma żadnego problemu. Co do akustyki to przecież to tylko dom jednorodzinny więc jakieś aż tak mocne wygłuszenie nie jest potrzebne. Bez przesady. Tylko ja się zastawnawiam cały czas co do tego bk termalica? Masz pewność co do tego materiału. Nie lepiej np z solbetu wybudować. Masz wtedy pewność co do jakośći.

  6. #6

    Domyślnie

    powiem tak widziałem i trzymałem w ręku oba materiały i nie widzę za dużo różnicy poza tym będę miał ocieplenie bk to bk jedynie nie wiem do końca jaka będzie różnica w bloczkach, ale rozmawiałem z różnymi ludźmi to wychodzi całkiem całkiem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ale pewności nie ma. I co do tego, że to bk i to bk też się nie zgodzę. Takie dylematy można mieć z ytongiem i solbetem. A to, że trzymałeś go w ręku i nie widać różnicy zewnętrznej też o niczym nie świadczy, bo różnice mogą być znaczne chociażby w procesie wytwarzania, a tego gołym okiem nie spostrzeżesz, ale potem na etapie użytkowania - tak. A nawet na etapie budowy (choćby trzymanie wymiarów bloczków, o których napisałeś)
    Ale rozmawiałeś z ludźmi, którzy już budowali z bk termalica?

  8. #8

    Domyślnie

    rozmawiałem z 2 osobami powiedzieli że nie było znaczących różnic na długości ale oczywiście tego nie widziałem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorzsto1 Zobacz post
    zastanawiam się czy ściany wewn. z tego samego materiału(patrz wyżej) będzie to dobre rozwiązanie chodzi mi tu o normalne funkcjonowanie np. akustykę, wieszanie elementów itp
    jeśli chodzi o funkcjonowanie to w domku jednorodzinnym bk jak najbardziej. Powieśić spokojnie można wszystko czego potrzeba, a jeśli ktoś będzie się czepiał akustyki, to cóż można mu powiedzieć, chyba raczej nikt nie używa młota pneumatycznego w domu żeby miał być hałas. Inaczej ma się sprawa w centrum miasta, ale tam domków nie ma.

  10. #10

    Domyślnie

    no to mnie pocieszyłeś jestem już przekonany prawie na 100%

  11. #11

    Domyślnie

    w miarę możliwości chętnie służę radą.

  12. #12

    Domyślnie

    Dziś dostałem ofertę z jednej z hurtowni na BLOCZEK TERMALICA 24CM ODM.600
    Z UCHW P+W po 8,22 za sztukę, 12 po 4,16. Handlowiec zapewnia że miary trzymają lepiej niż Solbet. W ofercie mają BK tylko tej firmy i mówił że bardzo dobrze się sprzedają (reklama?) Oferta bez kleju. W innej hurtowni Solbet dostałem w tej samej cenie już z klejem.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 28-03-2011 o 10:02
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #13

    Domyślnie

    sam uzyskales odp na swoje pytanie, czy termalica trzyma lepiej wymiary od solbetu? wątpie aby maly producent mogl konkurowac pod wzgledem technologicznym z gigantem, jak widac cena bloczka z klejem tez jest korzystniejsza bo wynika to rowniez z wolumenu sprzedazy Solbetu, czyli jest czesciej wybierany gdyz uwazany jest za material dokladniejszy od konkurencji. Chyba logiczne ze ludzie nie beda kupowac czegos co jest slabe gdy na rynku jest duza konkurencja.
    Obecnie Solbet jest jednym z lepszych rozwiazan na sciany budynkow wielo i jednorodzinnych.

  14. #14

    Domyślnie

    A więc już widzę gdzie wyjaśniło się z ceną i skąd wzięło się, że Termalica lepiej trzyma wymiary od Solbetu.
    Nie chcę tu nic Termalice ujmować, bo nie miałem z nimi do czynienia, ale wiem, że Solbet trzyma wymiary bardzo porządnie, więc jeśli już to Termalica może mieć tak samo jak oni, ale raczej nie lepiej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony