dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Gładź na raufazę - czy można???

    Witam

    Mam problem w mieszkaniu w pokoju jest położona tapeta - raufaza, kilkukrotnie malowana, trzyma się bardzo dobrze, nie widać łączeń itd. ale chciałbym zrobić ściany na gładko, gdyż nie podobają mi się takie ściany. Moje pytanie brzmi czy można położyć gładź na raufazę? czy trzeba to zrywać, a to może być bardzo czasochłonne. Dodatkowo pod raufazą, podejrzewam że jest dość słaby tynk gdyż jest to niemal 100 letnia kamienica. a nie chcę sobie robić dodatkowej roboty syfu itd...

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, sam nigdy na tapetę nie kładłem gładzi. Tu masz podobny temat, tylko tez każdy ma inne zdanie, ale poczytaj http://www.planowo.pl/pokaz/981/jak_...lejona_raufaza

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    ....zrywaj cala tapetę...i potem gładź...jeśli wybierzesz inaczej...przekonasz się ze zrobiłeś źle po położeniu gładzi

  4. #4

    Domyślnie

    połóż gładż - tapeta powinna po jakimś czasie odpaść razem z gładzią

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli tapeta jest dobrze przyklejona, można kłaść. Zacznij od jednej ściany jeżeli nie będzie wychodziło za dużo bąbli i szpachla wyschnie bez pomarszczeń to kładz dalej. W innym przypadku zrywaj bo szkoda nerów i materiału na wycinania i poprawiania odspojeń.

  6. #6

    Domyślnie

    Kolego pompka , szpachelka i żegnamy sie z raufazą. Nie ma co ryzykować z lenistwa

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    ja swego czasu widywalem raufazy gipsowane. ale ja tego nie polecam to w koncu papier

  8. #8

    Domyślnie

    Obecnie to wygląda tak jakby ta rauzafa stanowila tynk, przy próbie odrywania odchodzi w kawałeczkach mniej więcej wielkości małego paznokcia.

  9. #9

    Domyślnie

    ok problem się rozwiązał, gładź może i by wtrzymała, ale sprobowalem ja na mokro nieco i ślicznie odchodzi w ładnych dużych sztywnych po farbie płatach ;] a tam gdzie trudniej to więcej wody i heja!
    dziekuje za podpowiedzi ;]

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    To wczesniej próbowałeś na sucho??? <szok>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony