dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie sposób na starsze plastiki

    witam.
    Czy jest jakiś sposób na poprawienie szczelności w starszych plastikowych oknach (wstawiałem je 14 lat temu).
    Są to okna z taką metalowa rączką na dole i mechanizmem z boku, który służy do otwierania uchylnego (napis na tej rączce metalplast z-15) i właśnie tam gdzie jest skrzydło uchylne ewidentnie okno jest najmniej szczelne (z boku przy tym mechanizmie czuć w duże mrozy jak wieje).
    Mam jeszcze trochę takich okien i są one pod względem wizualnym w bardzo dobrym stanie, skrzydła bez opcji uchylnej są szczelne, tylko te nieszczęsne uchylne, czy można np. zlikwidować te mechanizmy i ta opcje uchylna?

  2. #2

    Domyślnie

    Zlikwidować uchyły? Czyli okuć stare okna innymi okuciami? Wątpię...

    Raz w życiu chciałem pomóc klientowi na wózku, przerabiając jego 3 letnie okna na okuciu niewiadomego pochodzenia, na ru z Winkhausa. Ostatecznie się udało, po kilku próbach, sztukowaniu okuć itd. Gra nie był warta świeczki, przynajmniej z handlowego punktu widzenia.
    Wyedytowany, a szkoda...

  3. #3

    Domyślnie

    Najprościej byłoby dołożyć dociski po stronie zawiasowej, jeśli na zewnętrzne nie będzie miejsca (mechanizm uchyłu) to można wewnętrzne dowrębowe tylko wtedy może być problem z dobraniem do starego profilu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jest takie cudo jak uszczelka samoprzylepna w sklepie z duperelkami do domu. Najtaniej, najszybciej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony