dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okiren Zobacz post
    Ja kupiłem tu: www.spiroflex.pl
    Owszem, znam, znam. Sam u nich już coś kupiłem (i to nietypowego). Dzięki. Szkoda, że tylko tak daleko (ode mnie oczywiście).

  2. #42

    Domyślnie

    a po ile netto oni mają setkę?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    a po ile netto oni mają setkę?
    Na stronie jest dokładny cennik

  4. #44

    Domyślnie

    10 zeta netto, myślałem że taniej...
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #45
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    10 zeta netto, myślałem że taniej...

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Nie warto oszczędzać na rurach, rury tanie mają dziwne średnice, rozlatują się a ocynku tyle co kot napłakał i szybko rdzewieją. Patrzę teraz w faktury, mam setki po 8-9 brutto mimo iż biorę hurtem, ale są to porządne rury, dobrze skręcone z grubym ocynkiem, doskonale się na nich pracuje. Taniego badziewia nikomu nie polecam.

    Ale z drugiej strony rury to groszowe sprawy przy całej reszcie - bardzo drogie są wszelkie kształtki, mocowania, izolacja, rury to ułamek kosztów instalacji, i akurat na nim nie warto oszczędzać - to samo z tanimi flexami izolowanymi, klienci mi marudzą że mam drogie materiały - bo w markecie jest taniej Tylko już nikt nie rozumie, że marketowe wynalazki dla wentylacji rozlecą się tak samo szybko jak solary na chińskiej armaturze i zasobnikach
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 18-03-2011 o 21:32

  7. #47
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Patrzę teraz w faktury, mam setki po 8-9 brutto mimo iż biorę hurtem, ale są to porządne rury, dobrze skręcone z grubym ocynkiem, doskonale się na nich pracuje.
    Stosujesz je najczęściej do wentylacji, czy do DGP?

  8. #48

    Domyślnie

    nie no indiana, ja w kastoramie nie kupuję, no daj spokój, przecież wiem czym to pachnie...

    z resztą tam wcale nie jest specjalnie taniej
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  9. #49
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    to samo z tanimi flexami izolowanymi, klienci mi marudzą że mam drogie materiały - bo w markecie jest taniej Tylko już nikt nie rozumie, że marketowe wynalazki dla wentylacji rozlecą się tak samo szybko jak solary na chińskiej armaturze i zasobnikach
    I tu się zgadzam. Do swojej instalacji DGP nie kupię tych "gotowców", bo ta wełna nadaje się chyba tylko do pudrowania damskich policzków Jeśli już, to trochę więcej pracy (cięcie i owijanie), ale dam co najmniej wełnę kominkową 25 mm z ekranem aluminiowym. U znajomego działa bez zarzutu już kilka lat (małe straty ciepła).

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    bardzo drogie są ... izolacja
    Koszt izolacji można zmniejszyć i poprawić jakość owijając rury 15cm wełną, a wełnę stretch folią. Ale niestety trzeba się więcej napracować - coś za coś. Jeśli rury są na nieogrzewanym poddaszu, to warto zadbać o ich bardzo dobrą izolację.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam,


    Mam nadzieję, że moj post jest na temat bo dotyczy usuniecia potencjalnego problemu wody w rurze stalowej pionowej od okapu do dachowki komnikowej.


    Mam taki plan:

    1) okap - tylko czasza z glinki + czegos (http://www.pracowniaokapowkuchennych.pl/galeria-zdjec)
    2) rura stalowa pionowo (do dachowki kominkowej, okap praktycznie obok tej rury)
    na niej na poddaszu:
    3)w entylator kanałowy DIL 150/560 CATA 595 m3/h
    + filtr ala tluszczowy:Filtr powietrza okrągły kanałowy DARCO FOK 150 / OC ŚREDNICA 150 MM

    Calosc zamknie sie w 1000 pln. Rura bedzie biegla rownolegle z pionem kanalizacyjnym - czy jak podlocze ja u dolu przez syfon do kanalizacji i wlacze wentylator na poddaszu to mi w kuchni nie zacznie smierdziec?

    Wpiecie czaszy do rury bedzie przez trojnik, czyli nie ze rura konczy sie w czaszy, bo mi bedzie kapac woda...

    Boje sie troche tego smierdzenia.

    Facet od tych czasz okapowych mowi zeby najpierw sprawdzic czy na tej rurze jest ciag naturalny (przylozyc woreczek), jak ciagnie to nei trzeba silnika.

    I badz tu Panie madry i pisz wiersze..

    Dziekuje za porady. Powyzsze rozwiazanie sama wymyslilam, jesli ktos cos takiego ma to prosze sie podzielic jak to dziala?

    PS Nawet mialam wyzszy budzet na rozwiazanie systemowe (max 2.5 kpln za calosc), ale zadna firma nie oferuje okapu retro i silnika zewnetrznego (sprawadzilam globalo, falmec, berg i best).

    Ponizej szkic mojego rozwiazania:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	346274
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	346272  
    Ostatnio edytowane przez questa ; 09-02-2016 o 11:25

  12. #52

    Domyślnie

    Trzeba przeciwdziałać powstawaniu wody, a nie leczyć objawów.

    Dobra izolacja - kauczukowa
    Dodatkowo zawór zwrotny za silnikiem.

    I problemu wody nie będzie.

    Jeśli koniecznie chcesz to wpinać do kanalizacji to tylko poprzez syfon kulowy.
    Wszelkie inne wyschną.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dzięki John! Poczytałam o tych syfonach kulowych do klimy - strzał w dziesiątke! O to mi chodziło.

    Za silnikiem tzn nad silnikiem czy pod silnikiem? Po co?

    W umowie z firma od reku mam otuline z wełny, też na rurę od okapu, nie wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez questa ; 09-02-2016 o 17:13

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    Dzięki John! Poczytałam o tych syfonach kulowych do klimy - strzał w dziesiątke! O to mi chodziło.

    Za silnikiem tzn nad silnikiem czy pod silnikiem? Po co?

    W umowie z firma od reku mam otuline z wełny, też na rurę od okapu, nie wystarczy?
    Izolacja kauczukowa jest szczelna, nie przepuszcza powietrza.
    Przy dobrym wykonaniu gwarantuje, że nic się nie wykropli.
    Ale jeśli 10 cm wełny mieli by zamienić na 1 cm kauczuku, to lepiej niech to starannie zrobią wełną.

    Zawór zwrotny nad silnikiem, jest po to by latem gdy nie korzystamy z okapu nie podciągało ciepłego powietrza z zewnątrz do domu.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No to wszystko jasne! Dałeś mi do myślenia z tą izolacją kauczukową, na pewno tym ocieplę na nieogrzewanym strychu.

    Jakie 10 cm? Wszystkie przewody rekuperacji mam w pomieszczeniach ogrzewanych - wiec otulina jest 2 cm welny (prawie bo wyrzutnia jest dachowa i tu chyba przewidzieli 5 cm na ocieplonym nieogrzewanym strychu, i to zamienimy na kauczuk).

    Jeszcze raz dziękuję za szybką i super rzeczową odpowiedź!

  16. #56
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Zawór zwrotny nad silnikiem, jest po to by latem gdy nie korzystamy z okapu nie podciągało ciepłego powietrza z zewnątrz do domu.
    Czy to jakiś żart?
    Ciepłe powietrze jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale zimne (zimą) - owszem

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    JTD - spox, ja mysle ze zaden zawor nie jest potrzebny bo ten wentylator chyba cos takiego ma (to wynika z innego watku, choc oczywiscie sprawdze w specyfikacji) i nazywa się to klapa zwrotna,

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%82owy-pytanie

    Swoją drogą ciekawe, że na wątku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ABSURDU/page10

    piszą:

    "można dostawić przewód wentylacyjny z rur ocieplonej (materiałami niepalnymi np rura wewnętrzna + wełna + rura zewnętrzna) "

    co wykluczałoby kauczuk..ciekawe czemu w przypadku wentylacji tez ma być materiał niepalny?

    Pzdr ciepło,

  18. #58
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    JTD - spox, ja mysle ze zaden zawor nie jest potrzebny bo ten wentylator chyba cos takiego ma (to wynika z innego watku, choc oczywiscie sprawdze w specyfikacji) i nazywa się to klapa zwrotna,
    Zawór zwrotny (lub "klapę" zwrotną) na ogół daje się po to, aby zimno podczas postoju okapu do wnętrza nie leciało
    Cytat Napisał questa Zobacz post
    Swoją drogą ciekawe, że na wątku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ABSURDU/page10

    piszą:

    "można dostawić przewód wentylacyjny z rur ocieplonej (materiałami niepalnymi np rura wewnętrzna + wełna + rura zewnętrzna) "

    co wykluczałoby kauczuk..ciekawe czemu w przypadku wentylacji tez ma być materiał niepalny?
    Bo niektórym "fahofcom" się pochrzaniła przemysłowa wentylacja wyciągająca palne opary (grożące wybuchem!) z wentylacją domową
    (no, chyba, że rzecz dotyczy wentylacji jakiejś bimbrowni)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 09-02-2016 o 21:48

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cały ten wątek jest abusrdalny:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ABSURDU/page13

    ale już jestem na stronie 13 więc dokończę...

  20. #60
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    Polska język - trudna język

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony