dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 222
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Slome pozostawmy bydlatkom do zarcia (lub do ocieplenia gumofilcow ). Do drenazu potrzeba piasku i zwiru.
    Pozdrowienia

  2. #22

    Domyślnie

    Piasek i żwir nie zatrzymają rozcieńczonej gliny.
    Poza geowłókniną, która jest trwała, gline odfiltruje też tektura, gazety, stare szmaty, słoma w grubszych warstwach (mniej trwałe).
    Te mniej trwałe po rozłożeniu nie będą jednak szkodzić.
    Z czasopism glansowany Murator będzie gorszy od Gazety Wyborczej.

  3. #23

    Domyślnie geowloknina

    Witam!
    Wlasnie tez bede wykonywal drenaz ...jakiej firmy uzyc geowlokniny za rozsadne pieniadze?mam wykop w glinie...

    jawrob

  4. #24

    Domyślnie

    Czy drenaż musi być zrobiony koniecznie na wysokości fundamentów? A jeżeli będzie trochę wyżej (np. 0,5 m pod ziemią), ale okryty geowłókniną i zasypany odpowiednimi kamyczkami, to czy woda zejdzie poniżej niego i zaszkodzi jakoś ścianom piwnicy? U mnie piwnica jest ok. 2,5 m poniżej terenu, jest już zasypana i technicznie trudno jest teraz ją odkopać. Czy ktoś tak już robił i jak to działa?

  5. #25

    Domyślnie

    piszecie, że wykonanie drenażu jest drogie
    ktoś może mi napisać jaki jest koszt zrobienia takiego drenażu opaskowego, mam na myśli samą robociznę
    dla przykładu dajmy dom o wymiarach 20x 25

  6. #26

    Domyślnie

    Włókninę proponuję kupować w SURTEXie na Głównej w Poznaniu. Mają w trzech grubościach sprzedawaną na kg. Brałam średnią , bo cienka była ewidentnie za słaba a gruba wydawała mi się zbyt sztywna.

  7. #27

    Domyślnie

    Na jakiej głębokosci powinien być drenaż. Chodzi o drenaż, który ma osuszyć działkę. Nie dotyczy opaski wokół fundamentu.
    Mój problem polega na tym, by zachowac spadek i odprowadizc wodę do rowu melioracyjnego nie mogę umieścić go za głęboko bo w rowie byłby poniżej jego dna.
    Jakie są zatem zalecenia co do głębokości drenażu ?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał sudarek
    Czy drenaż musi być zrobiony koniecznie na wysokości fundamentów? A jeżeli będzie trochę wyżej (np. 0,5 m pod ziemią), ale okryty geowłókniną i zasypany odpowiednimi kamyczkami, to czy woda zejdzie poniżej niego i zaszkodzi jakoś ścianom piwnicy? U mnie piwnica jest ok. 2,5 m poniżej terenu, jest już zasypana i technicznie trudno jest teraz ją odkopać. Czy ktoś tak już robił i jak to działa?
    Prawidłowo wykonany drenaż opaskowy powinie być wykonany na poziomie ławy fundamentowej. Zabezpiecza to ściany przed zamakaniem. W przypadku, gdy dom jest podpiwniczony nie będzie wtedy problemów z wodą w piwnicy.
    Pozdrawiam Tomik_B

  9. #29

    Domyślnie

    ale ja nie pytam o drenaż dotyczący fundamentu tylko działki

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał vacus
    ale ja nie pytam o drenaż dotyczący fundamentu tylko działki
    A nie wystarczy, jak zrobisz rozsączenie wody opadowej z rynien w gruncie? W takim przypadku głębokość nie ma większego znaczenia. Bylebyś oczywiście nie wykopał drenów kopiąc działkę pod trawnik.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam!
    Tak sobie czytam z zainteresowaniem wasze porady i wskazowki stad moja prosba czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego nie wolno wlaczac rynien do drenazu?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemia2
    Witam!
    Tak sobie czytam z zainteresowaniem wasze porady i wskazowki stad moja prosba czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego nie wolno wlaczac rynien do drenazu?
    Drenaż opaskowy a woda deszczowa to 2 różne systemy. Drenaż ma za zadanie odbiór nadmiaru wody poprzez rurę perforowaną otoczoną płukanym żwirem odciętym od gruntu geowłkniną. System spustu wody z połaci dachowej porzez rynny ma odprowadzić całą do odbiornika za pomocą szczelnych rur.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekko
    Cytat Napisał ziemia2
    Witam!
    Tak sobie czytam z zainteresowaniem wasze porady i wskazowki stad moja prosba czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego nie wolno wlaczac rynien do drenazu?
    Drenaż opaskowy a woda deszczowa to 2 różne systemy. Drenaż ma za zadanie odbiór nadmiaru wody poprzez rurę perforowaną otoczoną płukanym żwirem odciętym od gruntu geowłkniną. System spustu wody z połaci dachowej porzez rynny ma odprowadzić całą do odbiornika za pomocą szczelnych rur.
    Można jeszcze dodać, że w przypadku intensywnych opadów mogą nastąpić problemy z odbieraniem wody, np. przez studnię chłonną. Nadmiar wody, poprzez drenaż zaleje wtedy fundamenty.
    Pozdrawiam Tomik_B

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    Cytat Napisał sudarek
    Czy drenaż musi być zrobiony koniecznie na wysokości fundamentów? A jeżeli będzie trochę wyżej (np. 0,5 m pod ziemią), ale okryty geowłókniną i zasypany odpowiednimi kamyczkami, to czy woda zejdzie poniżej niego i zaszkodzi jakoś ścianom piwnicy? U mnie piwnica jest ok. 2,5 m poniżej terenu, jest już zasypana i technicznie trudno jest teraz ją odkopać. Czy ktoś tak już robił i jak to działa?
    Prawidłowo wykonany drenaż opaskowy powinie być wykonany na poziomie ławy fundamentowej. Zabezpiecza to ściany przed zamakaniem. W przypadku, gdy dom jest podpiwniczony nie będzie wtedy problemów z wodą w piwnicy.
    Tomik_B - dzięki w imieniu wszystkich za Twoją wiedzę. O.K. opaska na poziomie fundamentów - ale jak? Dno rury perforowanej na poziome dna fundamentu, czy dno rury na poziomie gory fundamentu, czy Pi razy Oko?
    Wiem, że fundament jest poziomo, a rura ma być ze spadkiem, ale z tym zastrzeżeniem powyższe pytanie pozostaje w mocy. A tak przy okazji, czy rura ma leżeć na nieprzepuszczalnym gruncie ze żwirem tylko powyżej, czy pod rurą też trochę żwiru? Byłoby cool, gdyby ktoś napisał książkę kucharską w stylu: od dołu: dno funamentu -5 cm, 5cm żwiru, rura ze spadkiem, 20 cm żwiru, geowłóknina, ziemia. Można się "uszukać" w internecie, a takiej recepty się nie znajdzie. Forumowicze do dzieła...

  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki za odpowieź rispetto. Mam jasność. Jakiś drenaż muszę zrobić bo trochę czasami mam za mokro na działce.

    Co do pytania Mariusza -555 na stronie producentów drenażu są instrukcje jego układania do pobrania, są też rysunki. Mnie to wystarcza, żeby wiedzieć jak kłaść. Polecam to znowu nie trwa tak długo jak piszesz.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał vacus
    Dzięki za odpowieź rispetto. Mam jasność. Jakiś drenaż muszę zrobić bo trochę czasami mam za mokro na działce.

    Co do pytania Mariusza -555 na stronie producentów drenażu są instrukcje jego układania do pobrania, są też rysunki. Mnie to wystarcza, żeby wiedzieć jak kłaść. Polecam to znowu nie trwa tak długo jak piszesz.
    Dodam, że zrezygnowałem z montowania studzienek osadnikowych, gdyż wtedy trzebaby kopać na minimum półtora metra rury rozsączające (studzienka taka ma około półtora metra w zależności od wielkości osadnika). Rury spustkowe połączyłem z rurami PCV zakopanymi w ziemi i tak mniej więcej 2 metry od domu zrobiłem rozsączenie rurą perforowaną fi 100 (owiniętą otuliną). Po wczorajszej i przedwczorajszej ulewie mogę śmiało powiedzieć, że system działa

  17. #37

    Domyślnie

    denko do rury karbowanej zrobiłem tak, że uciąłem rurę na wysokość ok. 5cm, zalałem to betonem umieszczając w środku uchwyt z drutu, lekko zazbroiłem (wrzucając jakieś scinki drutów) i po zaschnięciu betonu pomalowałem Nie wiem ile kosztował beton, ale to chyba dość tania, a solidna pokrywa?

  18. #38

    Domyślnie

    a czy jest sens robienia drenażu opaskowego wokół ław
    jeżeli dom będzie bez piwnic na działce teren gliniasty woda gruntowa około 1,5metra
    j23

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    My przy robieniu drenażu w ubiegłum roku nie daliśmy geowłókniny i efekt jest taki, że piasek pozatykał dziurki w rurach i cały drenaż przestał działać. Rury obsypane były żwirem płukanym.

  20. #40

    Domyślnie

    Dzieki Wojtekko juz mam jasnosc!!Pozdrawiam

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony