dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar perso
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Rekuperacja a łazienka bez okna

    Jest na etapie dokonywania stosowny zmian w projekcie (z33 ze studia z500 ) no i rozważam likwidacje okna w łazience ( jest ono od strony północnej ).
    Nie ukrywam że zawsze chciałem mieć w domu łazienkę z oknem ( duża łazienka w której będzie cześć wykorzystana do suszenia prania ) .
    Ale może w kontekście WM - te moje rozważania nie mają sensu ? Bo teoretycznie okno w takiej sytuacji staje się zbędne ?
    Jestem bardzo ciekawy opinii zarówno osób posiadających jak i nie posiadających takich okien

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    A co za różnica? Skoro zawsze marzyłeś o łazience z oknem, to montuj, WM nie ma tu nic do tego. Tylko nie luksfery, te mają za duże straty ciepła.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zarówno przy wentylacji grawitacyjnej jak i mechanicznej w łazience powinien być tylko wywiew.
    Okno to jeśli już nawiew więc nie ma kompletnie znaczenia.
    No chyba że chcemy szybko pozbyć się uciążliwego zapachu, tu okno działa bezbłędnie w każdej sytuacji

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar perso
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No doprecyzuje - zależy mi na domu energooszczędnym-a. Dlatego bardzo poważnie rozważam rezygnacje z okna łazienkowego które jest od strony północnej.
    A z drugiej strony okno w łazience zawsze wydawało mi się dobrym pomysłem - chociaż bazuje tutaj na doświadczeniach mieszkania w bloku ( plus w dzieciństwie w domku z wentylacją grawitacyjną ) . A w takim układzie wentylacja w lato działa kiepsko - i pranie suszone musi być na zewnątrz ( o ile jest pogoda ).
    Wydaje mi się że wentylacja mechaniczna rozwiązuje ten problem, przynajmniej częściowo - chociaż tutaj oczywiście nie mam pewności.

  5. #5

    Domyślnie

    Montuj okno. Nikt nie każe Ci go otwierać, a zawsze będziesz miał naturalne światło w łazience - niezastąpione.
    Domyślam się, że to okno w normalnej ścianie, nie Velux - okna połaciowe to zło konieczne. Jakbyś miał łazienkę na parterze - mogłbyś zamontować fix-a ( nieotwierane ) ale na piętrze musisz je otwierać do mycia. Ewentualne zyski ciepła przy rezygnacji z tego okna z pewnością nie są warte ( wg mnie ) braku naturalnego swiatła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony