Witam

Planuje murować na zaprawie cementowej z dodatkiem plastyfikatora z pustaków solbet 59x24x24
.Jeszcze niemam swojego projektu a chciałbym ale np. na przykładowym projekcie chciałbym sobie ułożyć plan murowania parteru.
np. ten projekt

1.Najpierw rozumię że muruje na każdym winklu[tu jest 4] zewnętrznym po 2 pustaki i rozmierzam taśmą mierniczą odległości i przekątne
2.Jeżeli wymiary się zgadzają muruje na tych winklach dalsze po 4 pustaki i mam wyprowadzone 3 warstwy do murowania pod sznur
3.Zabieram się za jedną z zewnętrznych ścian ,rozciągam sznurek i na całej długości muruje pustaki i tu ?
mam prostopadłą ścianę nośną [czyli pustak pełny krzyżuje się z pełnym] zaznaczyłem na czerwono
a.Aby nieprzeszkadzał mi wysunięty putak na 60 cm od ściany zewn.muruje w miejscu pustaka 1/4
b.muruje strzępie z putaków schodkowo
c.muruje na całości ścianę prostopadłą
4.murując dalej ścianę zewn.napotykam ścianę z połówek 12cm prostopadłą[kolor niebieski]
a.nic nierobię[w pużniejszym czasie po ułożeniu stropu wbijam drut 6 w spoinę
b.zostawiam strzępie z pustaków wysuniętych
c.muruję odrazu całą ścianę
4.Po wymurowaniu zewnętrznych ścian muruję wewn. ściany nośne

A teraz trochę praktycznych pytań :
1.Chciałbym aby ściany były wymurowane w miarę czysto,jakie macie metody aby zapobiec zabrudzeniu pustaków?
a.nakładając zaprawę na czoło pustaka nakładaciena już ułożonego na murze rzutem czy na jeszcze nie ułożonego?
b.układacie zaprawę pasami na krawędzie pustaka ,niby lżej ustawić i zaprawa wypływado końca i wystarczy tylko ściągnąć nietrzeba dorzucać
c.jaką robić zaprawę cem z dodatkiem jakiego plastyfikatora a może wapna?

Chodzi mi jeszcze aby niemarnować pustaków zbędnymi cięciami ,może macie swoje metody w różnych miejscach gdzie np.gdy filar ma mieć przykładowo 24 cm szer. to stawiacie pustaka na pionowo i wtedy mamy 2 warstwy odrazu bez cięcia na pół