dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie śmierdzi z kanalizacji

    Słuchajcie od kilu dni mam problem....w górnej łazience zaczęło mi śmierdzieć szambem. W domku mieszkam już z 12lat i nigdy nie było takiego problemu. (szambo jest drożne)
    Co może być przyczyną tego smrodu i co można by zrobić żeby się go pozbyć ?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jozwiaks

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    78

    Domyślnie

    Sprawdzić odpowietrzenie pionów kanalizacyjnych, ewentualnie działanie zaworów napowietrzających.

  3. #3

    Domyślnie

    zaworów nie posiadam, a odpowietrznik z szamba mam wciągnięty do rynny. w jaki sposób najlepiej sprawdzić taki odpowietrznik ?

  4. #4

    Domyślnie

    wszystkie syfony masz zalane? na przykład po nocy?

  5. #5

    Domyślnie

    tak syfony wszystkie są zalane. Dziś wybrałem szambo i problem na razie znikł. Koleś od szambiarki powiedział że szambo należy wybrać średnio 2 razy do roku nawet jeśli ktoś sypie bakterie. Ja moje wybierałem ostatnio z 10 miesięcy temu - czy to mógł być powód?
    Jakie bakterie polecacie do szamba (oczyszczalnia przydomowa z poletkiem rozłączającym) ? Obecnie używam septifos

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    E***H

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Może masz gdzieś małe uszkodzenie w kanalizacji. Pęknięta rurka bądź ewentualnie brak uszczelki na łączeniach lub jej uszkodzenie.

  7. #7

    Domyślnie

    uszkodzenie raczej nie, bo dla czego by miała nagle po 12 lat się uszkodzić.....
    Jestem dobę po wypompowaniu szamba i na razie nie śmierdzi.

    Czy ktoś może mi polecić jakieś dobre preparaty do oczyszczalni przydomowej? obecnie używam septifos.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ojciech Zobacz post
    zaworów nie posiadam, a odpowietrznik z szamba mam wciągnięty do rynny. w jaki sposób najlepiej sprawdzić taki odpowietrznik ?
    A czy przypadkiem nie zrobiło się ostatnio trochę cieplej?
    I uchyliłeś troszkę okno w łazience?

    Najprawdopodobniej smrody wpadają do łazienki z zewnątrz. Już spotkałem się z takim przypadkiem, kiedy rynna była podłączona do kanalizacji sanitarnej - nie dość że nielegalnie, to jeszcze nieprawidłowo, tyle że właściciel o tym nie wiedział.

    Kiedy wiatr wiał z przeciwnej strony budynku, po zawietrznej robił się taki wir zstępujący, który sprowadzał ten smród z rynny w dół i wdmuchiwał do okien i wentylacji.

  9. #9

    Domyślnie

    W domu mieszkam już 12lat i nigdy nie było z tym problemu! Jak pojawił się smród było jeszcze chłodno i okno było zamknięte. Po za tym lata wstecz okno miałem otwarte i nigdy nie było problemu z zapachami.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Może ptaki ci gniazdo uwiły w wylocie wentylacji pionu kanalizacyjnego? I z syfonów wodę wysysa?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie

    [QUOTE=ojciech;4628810]W domu mieszkam już 12lat [QUOTE]

    A kiedy ostatnio zaglądałeś do drenażu? Jest możliwe, że przestał być drożny i czekają cię wykopki...

    To jest ta ciemna strona tanich oczyszczalni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony