dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 159 z 161
Pokaż wyniki od 3.161 do 3.180 z 3215
  1. #3161

    Domyślnie

    Kaizen kupując ten projekt chyba powinieneś zakładać że znam filmiki Łukasza
    Raczej powinieneś też wiedzieć o tym że nie każdy jest aż tak dokładny ( docinanie otworów itd) a to zajmuje czas

  2. #3162
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Kaizen kupując ten projekt chyba powinieneś zakładać że znam filmiki Łukasza
    Raczej powinieneś też wiedzieć o tym że nie każdy jest aż tak dokładny ( docinanie otworów itd) a to zajmuje czas
    Owszem, ale ten wątek czytasz nie tylko Ty i ktoś może zrozumieć, że postawienie w trzy osoby takiego domku w 18 dni to żaden wyczyn. Więc podałem ile robi to inna ekipa (wprawiona, tłukąca seryjnie domy wg swojego projektu).

    Wtedy łatwiej zrozumieć, dlaczego ta praca tyle kosztuje. W tym projekcie jest sporo rzeczy przemyślanych pod względem zmniejszenia pracochłonności - inne projekty zazwyczaj są bardziej pracochłonne.

    Więc ktoś, kto będzie porównywał kwoty ze swoich ofert z Twoim kosztem może dojść do błędnych wniosków (że oferent chce zarobić na nim kokosy).

    A co do ostatniej uwagi - to chyba nikt wybierając ofertę nie spodziewa się, że wykonawca będzie partaczem i nie przyłoży się. Tak to budują deweloperzy - budujący dla siebie raczej wymagają wysokiej jakości i dbałości o szczegóły z którymi będą potem żyli przez wiele lat. I to nie zależnie od tego, czy to brak eLek włączeniu zabetonowanego zbrojenia (nawiązując do innego wątku), czy pękająca wewnątrz ściana przez zbyt małe przesunięcie bloczków wewnątrz czy elewacji na zewnątrz przez brak przesunięcia styropianu czy cokolwiek innego.

  3. #3163
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Niestety kolega jako laik budowlany nic nie robiąc jak napisał nie postawi domu za 300 tyś.
    Jeżeli byłbym doradcą kredytowym to powiedziałbym dasz radę (jak coś to dobierzesz u mnie kredytu).
    Ja nie dałem zarobić ekipom przy budowie jedynie dach robił sąsiad bo tego nie umiem nie robiłem nie miałbym siły.
    6200zł zapłaciłem.
    Tak to wszystko samemu z pomocą wujka brata i ojca( nie są budowlańcami). Żeby nie było że wykorzystywałem za symboliczną kwotę pomagali.
    Chciałbym ale nie mogę wrzucić szczegółowych kosztorysów gdzie nawet worek cementu czy szpila jest liczona rożnych domów znajomych bo się nie zgadzają.
    Jeżeli ktoś ma płacić za usługi i kupować byle gdzie materiał to nigdy tanio nie wybuduje.
    Niekiedy warto ściągnąć ten sam materiał z drugiego krańca Polski bo jest taniej, wiadomo każdy chce zarobić.
    Ja kupuje tam gdzie taniej

  4. #3164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Owszem, ale ten wątek czytasz nie tylko Ty i ktoś może zrozumieć, że postawienie w trzy osoby takiego domku w 18 dni to żaden wyczyn. Więc podałem ile robi to inna ekipa (wprawiona, tłukąca seryjnie domy wg swojego projektu).
    .

    Projekt domu za 150 tysiecy to projekt bardzo ekonomiczny i tam konstrukcja jest przygotowana na małe przeszklenia i nie ma tak żadnych "udziwnień.
    To taki dom idealny dla dewelopera , bo ograniczający koszty budowy do minimum ...

    Nasz dom mimo że też parterowy to ma duże przeszklenia a to spowodowało że musiałby być dodatkowe słupy i inne wzmocnienia. Ma wysoki sufit z ukrytą konstrukcją i to znów spowodowało że dom ma tak naprawdę częściowo 2 niezależne więźby dachowe i dodatkowe murłaty ...

    Mimo że nie wygląda to konstrukcyjnie jest bardzo cięzkim projektem i aż dziwne że nosi nazwę "Ekonomiczny" ,,,

    U nas wykonawca jak sam przyznał "sie wkopał" , bo nie obrzejrzał dobrze projektu , bo myślał że parterowa stodoła to nic trudnego , bo często takie dla dewelopera robi , ale jak dokładnie obejrzał projekt to mu lekko szczęka opadła ...

    I tak dzięki KB z uprawieniami konstruktora lekko zostało to odchudzone , bo były pewne bezsensowne rozwiązania i pomysły.

    Bo okazało się że mnóśtwo słupów do wylania i zbrojenia , murłaty prawie na każdej ścianie nośnej , podwójna konstrukcja dachu , mnóstwo wylewania nadproży , słupy aż od ziemi po sam dach ..

    Każdy projekt jest indywidualny i tak naprawdę poziom wyceny w dużym stopniu zależy od skomplikowania projektu ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 28-05-2018 o 22:25
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #3165

    Domyślnie

    Cenowe szaleństwo. Kiedy to się skończy? Warto przeczekać 2 lata jak ktoś ma możliwość?

  6. #3166
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Cenowe szaleństwo. Kiedy to się skończy? Warto przeczekać 2 lata jak ktoś ma możliwość?
    Nie liczyłbym na to że ceny usług i materiałów będą spadać z czasem.

  7. #3167

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Nie liczyłbym na to że ceny usług i materiałów będą spadać z czasem.
    Jak rynek przyhamuje (bo efektownego pierdyknięcia nie będzie - mamy jeszcze dużo do nadrobienia np do zachodu) to przyjdzie taki moment że co niektórzy wykonawcy sami będą się prosić o robotę.

  8. #3168
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    przyjdzie taki moment że co niektórzy wykonawcy sami będą się prosić o robotę.
    Chyba jak z UE nas wyrzucą. Do tego czasu ceny robocizny ani materiałów nie spadną. Mogą co najwyżej wolniej rosnąć.

  9. #3169

    Domyślnie

    Kaizen, ty jako jeden z nielicznych napisałeś w tym wątku, jaki jest realny koszt niedużego domu i sam wiesz, ile pieniędzy i na co wydałeś.
    Ja naprawdę dziwię się ludziom, którzy pomijają takie wypowiedzi bezkrytycznie i nawet nie chcą się dowiedzieć, dlaczego to aż tyle kosztowało?
    Wolą żyć w nieświadomości i ułudzie, że jakiś Kaizen przepłacił, albo ma złote krany w łazience za tę cenę.
    Natomiast wiele innych osób (w szczególności tych, co budują "ze śwagrem") nie wyprowadza ich z WIELKIEGO BŁĘDU, a jeszcze tylko podsyca emocje, jakoby budowa domu nie była aż tak wielkim wyzwaniem!
    Tylko że oni nie piszą o kosztach przyłączy prądu, wodociągu, gazu/pomp ciepła, trzech geodetów, mapek, kanalizacji/szamba, podłóg, sanitariatów, zabudowy mebli wraz z kuchnią, odbiorów powykonawczych i czort wie czego tam jeszcze, że o kostce, ogrodzeniu, bramie i posianiu trawy nie wspomnę...
    Napiszę tak:
    NIE WPROWADZAJCIE LUDZI W BŁĄD! Sam dom możecie wybudować za 300.000 zł. Ale żeby w nim zamieszkać, potrzebne jest CO NAJMNIEJ dodatkowe 120 tys. w wykończeniu niskiej jakości.
    Ku przestrodze i rozwadze.

  10. #3170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chyba jak z UE nas wyrzucą. Do tego czasu ceny robocizny ani materiałów nie spadną. Mogą co najwyżej wolniej rosnąć.
    I tak i nie. Spadnie popyt to i ceny pójdą w dół. Naturalne prawa ekonomii. Sam pracuje w firmie związanej niejako z branżą budowlaną to widzę jakie mogą być wahnięcia cen towaru od sytuacji na rynku.

  11. #3171
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    I tak i nie. Spadnie popyt to i ceny pójdą w dół. Naturalne prawa ekonomii.
    Mówisz o popycie krajowym? Czy w EU?
    Mi uciekł potencjalny spec od wykończeniówki (najpierw powiedział, że nie zdąży, bo mu pracownik do Niemiec uciekł, a tydzień później, że w ogóle nie przyjdzie, bo też jedzie do Niemiec). Jak był u mnie tynkarz na poprawki, to z innym pomocnikiem, bo ten, co u mnie kładł tynki też w międzyczasie do Niemiec wyjechał.
    Popyt krajowy rośnie, podaż spada. Nawet, jak popyt krajowy zacznie spadać, to będzie musiał spadać szybciej, niż podaż. A to mało prawdopodobne, bo już i Ukraińcy wyjeżdżają dalej na zachód.

  12. #3172
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Dziwisz się jak sąsiedzi płaca po 12e na początek na rękę, to pracownicy uciekają.
    Za rok to rynek otworzy się dla kolegów z Ukrainy.
    Pracowników kumatych i co chcą pracować jest coraz mniej.
    Ceny mediów, żywności rosną to i płace w górę, jak chcesz to czekaj.

  13. #3173

    Domyślnie

    Prawdziwy dramat jeśli chodzi o ceny to jest w Szczecinie bo ekipy wolą pojechać za granicę (2h do Berlina) i zarabiać x4 niż pracować za "polską" pensję. Ja na niektóre prace otrzymywałem takie wyceny, że trudnoby uwierzyć. No ale jest boom i uwierzę, że tanio ekipą można się tylko tam wybudować, gdzie jest więcej chętnych firm do pracy niż osób budujących domy.

    Co do domu za 300tyś - około 80m2 się postawi pewnie, ale bez ogarnięcia działki.

  14. #3174
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Prawdziwy dramat jeśli chodzi o ceny to jest w Szczecinie bo ekipy wolą pojechać za granicę (2h do Berlina) i zarabiać x4 niż pracować za "polską" pensję.
    W Szczecinie to jeszcze macie tanio bo i ekip sporo U mnie na wyspie za to nie dość , że mało ekip to jeszcze granica rzut beretem Tu są ceny 30% większe minimum niż w Szczecinie.

  15. #3175

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    W Szczecinie to jeszcze macie tanio bo i ekip sporo U mnie na wyspie za to nie dość , że mało ekip to jeszcze granica rzut beretem Tu są ceny 30% większe minimum niż w Szczecinie.
    U nas też mało ekip, ale nie zdziwię się jeśli w Wolinie jeszcze mniej Jak nieraz słyszę ile kto za co płacił to się dziwie skąd takie ceny, chociaż muszę przyznać, że o dziwo i nawet mi w Szczecinie udało się znaleźć tanie ekipy, np. tynki gipsowe po 24zł m2, ale wykonawca dojeżdżał z innego miasta. Teraz jak nieraz czytam to ceny powoli dochodzą do 40zł m2 :/

  16. #3176
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    U nas też mało ekip, ale nie zdziwię się jeśli w Wolinie jeszcze mniej /
    W Wolinie jest lepiej za to w Świnoujściu to już masz jak w Niemczech

  17. #3177

    Domyślnie

    Witajcie,

    Czytam wasze opinie i sam już nie wiem co sądzić.

    Czy projekt domu Łukasza (dom za 150 tyś), da radę wykonać do stanu pod klucz w cenie za dom 400.000 PLN?
    Co mogę zrobić sam to: płytki, panele, karton gipsy, malowanie. W ostateczności też mogę ocieplić z zewnątrz i zrobić podbitkę.

    Jedyne zmiany jakie by były w projekcie to dobudowa garażu, zmiana ogrzewania na gazowe + wylewka schodów na werandę.

    Moja znajoma właśnie się wybudowała na śląsku i ze wszystkim wyszło ją za dom z poddaszem użytkowym, betonowym - 350 tyś, ale oni palcem nie kiwnęli.
    Skąd takie różnice o których mówicie?

  18. #3178

    Domyślnie

    Dużo zależy od projektu. Wybierz maksymalnie prosty i tani. Tzn dwuspadowy dach. Standardowe okna bez hst. Parterowy. Drewniany strop. Ja zacząłem budowę w tym roku i ssz z dachem z deskowaniem i papą wyjdzie ok 100tys. Ekipa 25tys. Bloczki 2.6 pustaki pw 5.6 beton b25 230zl.

  19. #3179

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemho Zobacz post
    Dużo zależy od projektu. Wybierz maksymalnie prosty i tani. Tzn dwuspadowy dach. Standardowe okna bez hst. Parterowy. Drewniany strop. Ja zacząłem budowę w tym roku i ssz z dachem z deskowaniem i papą wyjdzie ok 100tys. Ekipa 25tys. Bloczki 2.6 pustaki pw 5.6 beton b25 230zl.
    Najtańszy i najlepszy rodzaj dachu, to dach płaski.
    Żaden drewniany strop bo to beznadzieja i wcale nie tańsza niż betonowy.

  20. #3180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    iLuminary ,

    Łukasz twierdzi że stan można i poniżej 300 tysięcy - Pod warunkiem że pilnujesz ekip, sam kupujesz materiały itp.

    Moim zdaniem realnie było by oceniać koszt stanu deweloperskiego - czyli powiedzmy gotowe ściany, puszki, tynki, ocieplenie itp - tak ze wchodzisz, malujesz, robisz podłogi i urządzasz. Bo tutaj każdy robi po swojemu, jeden wyda 50 a inny 150 tysiecy.

    Sam dom jest prosty w budowie, w sumie już znany. nieźle przemyślany. Każda sensowna ekipa łatwo sobie z nim poradzi, nie ma tam nic upierdliwego dla wykonawcy.
    Warunek moim zdaniem jest taki że trzeba samemu tego pilnować, wybierać ekipy, hurtownie, materiały. Wykonawca nie będzie patrzył na ceny, kupi tak żeby jemu było wygodniej.
    Przykład z mojej okolicy - ten sam beton komórkowy rozrzut cenowy 9,2 - 10,8 - hurtownie 15km od siebie, tak samo Beton B25 10zł różnicy na m3 i 50zł w transporcie, odległość podobna.
    Ktoś powie co to jest 200 czy 500 zł różnicy przy takiej budowie... ale takich mikro różnic może być tyle że już na etapie SSO wychodzi z tego niezła kwota.

Strona 159 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony