dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 147
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 3215

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Grega,

    proszę podaj wszystkim budującym jak chcesz za 150 000 wykończyć dom od stanu SSZ do stany wykończenia:
    - elektryka
    - wod - kan - .....zł
    - tynki
    -wentylacja
    - ogrzewanie (podłogówka, kaloryfery) + piec (gaz, PC)
    - styropian pod wylewki
    - wylewki
    - kuchnia ze sprzętem
    - łazienki
    - sufity podwieszane, poddasze ocieplenie
    - wykończenia: ściany, podłogi
    - lampy
    - drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
    - elewacja
    - pozostałe meble

    Ludzie mający budżet wątkowy tj. 300 000 zł będą wiedzieli że mając 300 000 budżetu np. na drzwi wewnętrzne przeznaczone jest 5 000 zł i będą mogli ocenić, że w tej cenie kupią x drzwi za.... zł. CHodzi mi o to, że 300 000 to za mały budżet żeby zrobić dom jak w katalogach tj. super elewacja (beton, drewno egzotyczne, płyty HPL), PC, WM z rekuperacją, super wnętrza itp
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  2. #2

    Domyślnie

    Ok postaram się z grubsza :

    Ocieplenie całego domu 25 tys
    Tynk zewn ok 5
    Tynk wewnętrzne 10 tys
    Wylewka 5
    Prąd 10 z przyłącze
    Woda 5 z przyłącze
    Gaz 3.5
    Kotłownia ogólne 15 tys
    Podlogowka 10
    Wentylacja z rekuperator em 12 tys
    Drzwi wejsciowe 5 tys
    Do kotłowni 1600
    Drzwi do wewnątrz niech będzie 6
    Kuchnia 25
    Łazienka 8
    Podłogi 12
    Farba 5
    Zawsze w górę zaokrąglone ..

    Myślę że to realne ..
    Powiem jeszcze ze wschód polski robocizna tania w porównaniu z zachodem Śląskiem i centralna PL


    Ok wychodzi tr 280 parę tys plus meble szafy itp to jak się nie kupuje mebli od kler itp to jest się spokojnie zmieścić w 300 tys ... a jeszcze jak się wybuduje mniejszy dom do 100m2 to nie ma.może ze się nie zmieści
    Ostatnio edytowane przez Grega ; 28-11-2016 o 19:40
    murator basniowy m165 SSO. Solbet 24 cm 600 styro 25 0.31 podłoga15 0.31strop żelbetowy i 30 styro 0.31 . Okna 3 szyby Ozc 4.3kw co plus 1 kw cwu

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    + ocieplenie z tynkowaniem ocieplenie bez tynku ale z podbitką 20k
    + tynki wewnętrzne 7,5k gipsowe- firmą
    + instalacja elektryczna z przyłączem coś ponad 6 ze wszystkim - firmą
    + hydraulika znajomy hydraulik za 1tys
    + podłogówka sam rozkładałem podłogówkę
    + wylewki robota firmy 2900 plus styro, cement, piasek coś około 5
    + zakup pieca ze sterownikiem bez sterownika 2300
    + płytki podłogowe brak
    + zabudowa K/G brak
    + malowanie ścian brak
    + panele podłogowe brak
    + drzwi wewnętrzne brak
    + glazura i armatura do łazienki + wanna + prysznic - a może x2, jeżeli masz dwie łazienki brak
    + gniazdka + włączniki + żyrandole/kinkiety/światełka i pierdzidełka brak
    + meble kuchenne brak
    + pralka/zmywarka/lodówka/kuchenka/piekarnik/okap/zlew brak
    + rolety/firanki brak
    + komplet wypoczynkowy w salonie mam roczny
    + kominek, albo i nie nie robię kominka
    + urządzenie sypialni wyoisazenie sypialni mam 3 latnie więc będzie stare
    + meble do innych pokojów i garderoby brakuje do 2 pokoi
    + co najmniej 10 innych rzeczy, o których w tej chwili nie pamiętam, a które są niezbędne, żeby można mówić o wykończonym domu.
    schody mają kosztować 9k a na razie zapłaciłem zaliczkę,
    i pewnie ze 20 rzeczy o których teraz nie pamiętam, tylko, że zostało mi na to grubo ponad 100k, więc śmiem zakładać, że się wyrobię.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak to się kształtuje u mnie. Koszty liczone skrupulatnie +- 2000 na wszystkim

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koszty.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	116,6 KB
ID:	374586

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Tak to się kształtuje u mnie. Koszty liczone skrupulatnie +- 2000 na wszystkim

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koszty.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	116,6 KB
ID:	374586
    Praca własna obniża koszty budowy to wszyscy wiedzą każdego indywidualna sprawa jak wpływa to na jego życie i zdrowie.

    Koszty materiałów ...

    Gniazdka wyłączniki żarówki 510

    Zestaw podtynkowy WC,szafka z umywalką pierdoły 600

    Stelaż z misą 430

    Płytki do kotłowni i wiatrołapu klej fuga silikon 460

    Wanna 280

    Specjalnie podałam te bo one oprócz może gniazdek i płytek dotyczą wydatków nie związanych z powierzchnią domu.

    Jeśli ktoś potrafi trzymać taki reżim cenowy, oraz nie przeszkadza mu taki standard .....

    Niestety ale zamontowanie powyższych materiałów wymaga tyle samo pracy można wykonać samemu ale czy efekt będzie taki u tych z których drwisz krawaciarzy....

    Marzyć każdy może tylko pytanie czy zdaje sobie sprawę z efektu końcowego tego marzenia.

    Mam wrażenie że większość tutaj nie porównuje tego samego...
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 02-12-2016 o 22:08

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Praca własna obniża koszty budowy to wszyscy wiedzą każdego indywidualna sprawa jak wpływa to na jego życie i zdrowie.

    Koszty materiałów ...

    Gniazdka wyłączniki żarówki 510

    Zestaw podtynkowy WC,szafka z umywalką pierdoły 600

    Stelaż z misą 430

    Płytki do kotłowni i wiatrołapu klej fuga silikon 460

    Wanna 280

    Specjalnie podałam te bo one oprócz może gniazdek i płytek dotyczą wydatków nie związanych z powierzchnią domu.

    Jeśli ktoś potrafi trzymać taki reżim cenowy, oraz nie przeszkadza mu taki standard .....

    Niestety ale zamontowanie powyższych materiałów wymaga tyle samo pracy można wykonać samemu ale czy efekt będzie taki u tych z których drwisz krawaciarzy....

    Marzyć każdy może tylko pytanie czy zdaje sobie sprawę z efektu końcowego tego marzenia.

    Mam wrażenie że większość tutaj nie porównuje tego samego...
    Sugerujesz, że jeżeli kupiłem zestaw podtynkowy z cersanita w promocji za 430 zł to świadczy to o niskim standardzie mojego domu? Czyli gdybym kupił geberita albo tece to byłby już wysoki standard? Tak samo mała szafka z umywalką do WC za 100 pare złotych z promocji to grzech, ponieważ nie jest mocno dizajnerska i nie zrobi wrażenia znajomych? Gniazdka z SIMON, oczywiście bez oświetlenia, bo to będę kupował w późniejszym czasie.

    W każdym bądź razie nie chciałem nikogo urazić, tylko odnoszę takie wrażenie w tym wątku że jeżeli nie ma się na koncie 200 tys. albo zdolności kredytowej na 400 tys to nie ma co marzyć o budowie własnego domu. Tylko, że kilku moich znajomych, wielu blogowiczów buduje własnymi siłami i całkiem dobrze na tym wychodzi.

    Nie jest bogaty ten, kto wybuduje dom za 500 tys. z kredytem, ale bogaty jest ten, kto wybuduje dom za 200 bez kredytu.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem, jaki ty budujesz, ale piszemy o baśniowym.
    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    + ocieplenie z tynkowaniem ocieplenie bez tynku ale z podbitką 20k - najtaniej to 30 zł./m2 za ocieplenie ze strukturą. Ale podbitka to 30 zł.za metr bieżący (nie wliczając uskoków) - moja (o)cena za "baśniowy" to jest 30 tys. Z podbitką.
    + tynki wewnętrzne 7,5k gipsowe- firmą hahahah 7,5 x 2 = 15 tys. To jest realna cena z niższej półki
    + instalacja elektryczna z przyłączem coś ponad 6 ze wszystkim - firmą coś ponad 6, to może być zarówno 7, jak i 9 - w zależności od ilości punktów. Przyjmijmy 8 tys.
    + hydraulika znajomy hydraulik za 1tys heheh Znajomy hydraulik... Za tysiąc... chłop uczynny, bo zapomniał za materiały policzyć, czy przez światłowody wodę ci pociągnął? Proszę cię, ja tutaj poważnie piszę...
    + podłogówka sam rozkładałem podłogówkę a rurki hydraulik ci dał po znajomości...
    + wylewki robota firmy 2900 plus styro, cement, piasek coś około 5 ok
    + zakup pieca ze sterownikiem bez sterownika 2300 x2 ze sterownikiem i z podłączeniem będzie w porządku.
    + płytki podłogowe brak 6 tys. + robocizna
    + zabudowa k/g brak minimalistycznie, ale takie są założenia
    + malowanie ścian brak 5 zł za m2
    + panele podłogowe brak 50zł za m2 z położeniem
    + drzwi wewnętrzne brak x 500 zł. Za tanie
    + glazura i armatura do łazienki + wanna + prysznic - a może x2, jeżeli masz dwie łazienki brak uuuu ---> tutaj się zaczyna od 10 tys, do nieskończoności za całą łazienkę. 12 tys. To uczciwa cena za wszystko.
    + gniazdka + włączniki + żyrandole/kinkiety/światełka i pierdzidełka brak bez kozery, po taniości - 8 tys. Za całosć
    + meble kuchenne brak 12-15 tys. Za najtańszą kuchnię. Taniej to tylko gotowa z ikei
    + pralka/zmywarka/lodówka/kuchenka/piekarnik/okap/zlew brak 7-8 tys. Za najtańsze (droższych nie ma co kupować)
    + rolety/firanki brak tutaj to co najmniej 4-5 tys.
    + komplet wypoczynkowy w salonie mam roczny 0 zł.
    + kominek, albo i nie nie robię kominka 0 zł.
    + urządzenie sypialni wyoisazenie sypialni mam 3 latnie więc będzie stare będzie stare, ale coś tam dokupisz do nowego domu + 2 tys.
    + meble do innych pokojów i garderoby brakuje do 2 pokoi - 4-5 tys/jeden pokój + garderoba
    + co najmniej 10 innych rzeczy, o których w tej chwili nie pamiętam, a które są niezbędne, żeby można mówić o wykończonym domu.
    schody mają kosztować 9k a na razie zapłaciłem zaliczkę, 9 tys. - niech będzie
    i pewnie ze 20 rzeczy o których teraz nie pamiętam - tak lekko 10 tys.
    Tylko, że zostało mi na to grubo ponad 100k, więc śmiem zakładać, że się wyrobię.
    nie chce mi się tego liczyć, ale chyba przeleciało to twoje 100 tys.?
    EDIT: nieczytelne to wszystko, co odpisałem, ale też nie zamierzam za wszelką cenę udowadniać komuś, że nie wyrobi się w tych pieniądzach. Ja liczyłem (podobnie jak ty) minimalistycznie i chyba nam różne wyniki wyszły...
    Wniosek z tego taki, że albo ja się nie znam na budowaniu, albo ty na matematyce. Nie wykluczam, że obydwie te nasze ułomności wystąpiły współdzielnie, także należałoby tę różnicę podzielić przez 1/2 i wtedy chyba wyjdzie realna cena najtańszego wykończenia domu.
    Zgadzasz się z moim podsumowaniem?
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 28-11-2016 o 20:57

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Wniosek z tego taki, że albo ja się nie znam na budowaniu, albo ty na matematyce.
    i tego się trzymajmy. Oczywiście hydraulik nie dał mi materiału a za całość c.o., c.w.u. kocioł i materiały oraz pomoc hydraulika zapłaciłem 15,5 tys.
    od teraz 100tys to chyba palcem w nodze bym nie musiał nawet ruszać, żeby to wykończyć.
    jeśli musisz płacić za malowanie ścian, układanie paneli czy montaż drzwi wewnętrznych to ja nie mam więcej pytań i tacy niech spodziewają się, że 400k minie.
    Twoja kalkulacja jest mega np. meble kuchenne 15 tys minimum. tylko metr mozna kupic na wymiar za 500-1tys / mb
    Firanki za 5 tys? nie wiem ile ty masz tych okien.


    kredyt to nic złego lecz tutaj wywnioskować można, że ci co tak narzekają na tych co budują tanie to albo zazdroszczą, że można jednak taniej albo mają firmy budowlane i stąd taka opinia, że samemu się nie da za takie pieniądze. Obydwa przypadki staram się zrozumieć, jak i to, że pewnie w innej części kraju jest drożej i to pewnie ze 2, 3x tylko dlaczego zarzuca się tutaj kłamstwo??

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    kredyt to nic złego lecz tutaj wywnioskować można, że ci co tak narzekają na tych co budują tanie to albo zazdroszczą, że można jednak taniej albo mają firmy budowlane i stąd taka opinia, że samemu się nie da za takie pieniądze. Obydwa przypadki staram się zrozumieć, jak i to, że pewnie w innej części kraju jest drożej i to pewnie ze 2, 3x tylko dlaczego zarzuca się tutaj kłamstwo??
    Jakie kłamstwo, o czym ty piszesz?
    Jeżeli ktoś komuś coś zarzuca, to pierdzielenie się z wybudowaniem swoich 100m2, kosztem 5-10 lat pracy!
    Kosztem najtańszych "fachowców", kosztem tańszych materiałów, a przede wszystkim kosztem życia towarzysko-małżeńskiego i kosztem własnego zdrowia.
    Jeżeli coś można zrobić w krótkim terminie, ale nieco większym kosztem, to każdy normalny człowiek do tego dąży! Po to właśnie się pracuje, żeby spełniać swoje marzenia TU i TERAZ!
    Analogicznie - jeżeli wychodzi jakaś fajna gra, na którą z utęsknieniem czekasz, to kupujesz ją w dzień premiery, a nie za dwa lata, za połowę ceny! I to jest normalne!
    Zazdrościć komuś, że wybudował chałupę w 8 lat, ponosząc powyższe niematerialne koszta? To tak, jakby zazdrościć komuś okazyjny zakup samochodu, którym nie może się poruszać po drogach publicznych. A już przechwalanie się tym, że masz prawie taki sam samochód jak sąsiad, ale za pół ceny, to zakrawa na chorobę psychiczną, która polega na chęci dowartościowania się za wszelką cenę. Ciul tam, że ty masz Opla "golasa", a sąsiad ma inny model Opla i SKÓRĘ, EPS, EBD, BAS, SRAS i AGD - ważne, że to taka sama marka! A co dla niektórych - i to, i to to jest samochód!

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    Firanki za 5 tys? nie wiem ile ty masz tych okien.
    Firanki/rolety - taki był mój podpunkt, to raz.
    A dwa, widać, że nie masz zielonego pojęcia o kosztach tego typu dodatków Jeżeli dla ciebie 5 tys. to jest zaporowa cena za firanki/rolety/zasłony, to ty już jutro dzwoń do Banku i staraj się o dofinansowanie inwestycji! A przy okazji weź 2 x tyle, bo podejrzewam, że nie masz też pojęcia, ile gniazdka, pstryczki i oświetlenie kosztuje.

  10. #10

    Domyślnie

    To teraz spróbuj wycenić moją listę i zauważysz, ile istotnych rzeczy nie wziąłeś pod uwagę.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja myślę że się zmieszczę w 300 . Głowa do gory ludziska to tylko forum ..jak to mój znajomy mówi zluzuj porty.. każdy buduje jak uwaza są materiały na rynku dla mniej zamożnych jak i dla bardzo bogatych ....na każdą kieszeń ... w Polsce jest 38 milionów specjalistów . Tak ze Verte !!!pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Grega ; 28-11-2016 o 21:30
    murator basniowy m165 SSO. Solbet 24 cm 600 styro 25 0.31 podłoga15 0.31strop żelbetowy i 30 styro 0.31 . Okna 3 szyby Ozc 4.3kw co plus 1 kw cwu

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasia Mik
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    300? ja celuję zmieścić się w 200 tyś. Oczywiście mówię o kosztach budowy od zakupu projektu poprzez pozwolenia, materiały, budowę aż do zamieszkania. Mam prosty dom bez zbędnych bajerów, 93 metry kw użytkowej powierzchni, dach dwuspadowy; w chwili obecnej do stanu surowego zamkniętego brakuje nam okien (wycena z parapetami i robocizną na 17 tyś) i wydałam 83 tyś do tej pory. Jeśli na wykończenie wydam drugie 100 tyś to będzie max i to nie będzie jakość na zasadzie "byle zamieszkać a potem się będę martwić".
    Więc na pytanie czy da się - da tylko trzeba chcieć
    projekt Santia 92,7 m.kw. stan surowy zamknięty

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia Mik Zobacz post
    300? ja celuję zmieścić się w 200 tyś. Oczywiście mówię o kosztach budowy od zakupu projektu poprzez pozwolenia, materiały, budowę aż do zamieszkania. Mam prosty dom bez zbędnych bajerów, 93 metry kw użytkowej powierzchni, dach dwuspadowy; w chwili obecnej do stanu surowego zamkniętego brakuje nam okien (wycena z parapetami i robocizną na 17 tyś) i wydałam 83 tyś do tej pory. Jeśli na wykończenie wydam drugie 100 tyś to będzie max i to nie będzie jakość na zasadzie "byle zamieszkać a potem się będę martwić".
    Więc na pytanie czy da się - da tylko trzeba chcieć
    Czyli wydasz około 1000-1100 za m2 SSZ. To jest norma. Wg Mnie wyjdzie około 250 000 zł tj. co potwierdza regułę, że trzeba liczyc 2 500 zł z metr domu
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Czyli wydasz około 1000-1100 za m2 SSZ. To jest norma. Wg Mnie wyjdzie około 250 000 zł tj. co potwierdza regułę, że trzeba liczyc 2 500 zł z metr domu
    liczysz za stan deweloperski czy pod klucz te 250tys?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Mieszkałem 5 km od budowy. Często wykonywałem drobne pracy, jakieś poprawki, całe malowanie, wyrównywanie ziemi, nawodnienie ogrodu, zwykłe porządki, tynkowałem cokoliki, kamienie w opasce pod domem - takie właśnie proste prace a takich prac są setki... Robiłem to zaraz po pracy zawodowej, bez obiadu od 16:00. Ile jest człowiek zrobić 2-3 godziny np. ile metrów pomalować ścian, z przygotowaniem, z wymyciem narzędzi na koniec? Żeby wieczorem zjeść i jeszcze z dziećmi spędzić chwilę - przecież takie życie to absurd ... W soboty można więcej zrobić, ale jeszcze trzeba było pojechać coś zamówić, kupić, obejrzeć. Zmęczenie narasta, po pracy zawodowej praca na budowie w soboty też zero odpoczynku. I zdrowie - 2 znajomych nabawiło się przepuklin na własnej budowie ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.351

    Domyślnie

    Napisz to samo jak skończysz, zdziwiszi się jak szybko ci braknie tych 100tyś.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasia Mik
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Napisz to samo jak skończysz, zdziwiszi się jak szybko ci braknie tych 100tyś.
    tak napiszę a Ty się wtedy zdziwisz jak do tej pory licząc każdą złotówkę idę zgodnie z planem finansowym, nie wydałam grosza więcej niż miało kosztować - nie widzę też powodu mając dalsze prace dokładnie zaplanowane i wycenione aby budżet założony przekroczyć. Buduję systemem gospodarczym a najdroższe rzeczy związane ze zlecaniem prac mam za sobą (poza oknami których sama nie zamontuję) - całą resztę zrobimy samodzielnie i na pewno się w tych 100 tyś zmieszczę.
    projekt Santia 92,7 m.kw. stan surowy zamknięty

  18. #18

    Domyślnie

    to ja dorzucę swoje 3 grosze jeszcze. (budowa w miescie)

    Koszt postawienia i serwisu toi toia przez nawet nie caly okres budowy 3,1 tys zł
    Koszt rachunków za prad budowlany ( w taryfie budowlanej ) 2,2 tys zł
    Koszt projektu budynku + koszt projektu przylaczy + zud = 4,2 tys
    geodeta - wtornik, wytyczenie , odbiory ( mapki i wszystkie wizyty) ~ 2,5 tys zł
    badanie geologicznie 700 zł
    Oplata za przylacze elektryczne ~1000 zł ( skrzynka staregi typu w lini ogrodzenia juz byla)
    oplata za przylacze gazowe ~ 3 tys ( gazociag 8 m od dzialki , po drugiej stronie drogi)
    woda na czas budowy, ~ 500 zł
    wywoz smieci, kontenery przez caly okres budowy po wprowadzenia sie 4 tys zł
    opinie kominiarskie 450 zł

    co daje ~ 22 tys bez kierownika budowy

    budujac samemu, dlugo pewno koszty rosna. Chociazby dojazdy na budowe potrafia pochłonać kilkaset złotych miesiecznie

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Obalmy mity o prądzie budowlanym.
    Prąd "budowlany", w taryfie C12a


    Cytat Napisał miodokwiaty Zobacz post
    Koszt rachunków za prad budowlany ( w taryfie budowlanej ) 2,2 tys zł
    Ja odnosiłem się do tej wypowiedzi więc to nie mity a po prostu inni płacą więcej lub naciągają prawdę

    Cactus.
    Na szybko.
    Pracuję bo niby skąd miał bym mieć na budowę ?
    Nawet teraz jestem w pracy, i tu właśnie mam czas na śledzenie netu i poczytanie co i jak w wolnej chwili.
    Budowlańcem nie jestem, ale ojciec jest który też pracuje.
    Co do np agregatu jak będę w domu normalnie podeślę zdjęcie rachunku bo mam i zobaczymy co wtedy powiesz.
    Jak pisałem wyżej naciągacie wszelkie wypowiedzi pod siebie i spoko róbcie co tam jeszcze chcecie powiewa mi to nie chodzi wam o dyskusję a o typowe polskie "moje jest mojsze"
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 30-11-2016 o 07:24

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.351

    Domyślnie

    Z takich ukrytych kosztów ktorych nikt tu nie liczy ja dorzucę jeszcze
    -byle jakie ogrodzenie działki z palików i siatki leśnej + brama dla samochodów- około 1tyś jeśli mamy gołe 4 boki działki
    -utwardzenie drogi i fragmentu działki gdzie rozładowują sie ciężarówki - 1-2tyś + naprawda drogi prywatnej do naszej działki przez ciężarówki dowożące materiał - przynajmniej raz na 6 miesięcy po kilkaset złotych (chyba że mamy droge asfaltową przy samej dzialce - rzadkość).
    -kier. budowy- 1-2tyś, za same odbiory biorą 700- 1000zł
    -geodeta za naniesienie powykonawcze na mapkę każdego przyłacza bierze kilkaset złotych i jest to bliżej 500zł niż 200.
    Nikt nie liczy też kosztów materiałów drobnych typu gwożdzie, wkręty, blachy, folie, tymczasowe drzwi, zamki, kłódki, pianki, lepiki, akryle, silikony, tarcze, wiertła itd itp Mamy faktury na tkaie pierdoły które w sumie dają ponad 3tyś a daleko do końca.
    Poza tym chorendalnie drogi jest transport cieżkich materiałów sypkich: jakiś piach, ziemia, żwir, tłuczeń swoje kosztują a ich transport czasami jeszcze wiecej.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 29-11-2016 o 09:29

Strona 104 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony