Witam,

Dom jest z końca lat 70. na parterze od frontu dwa pokoje, od tyłu: pokój przechodni, kotłownia, łazienka częściowo pod schodami i klatka schodowa oraz korytarz.

Rzecz w tym, że chciałbym przebudować ten parter na otwartą kuchnię, jadalnię i salon, wszystko w kształcie litery L, w związku z tym, muszę usunąć jedną ścianę nośną.


Aby było ciekawiej, na środku tej ściany znajduje się komin (którego chętnie bym się pozbył).

W związku z tym nurtuje mnie kilka pytań, na które zdaję sobie sprawy, nikt na forum nie będzie mi w stanie odpowiedzieć a najważniejsze z nich to czy zbrojenie stropu nie jest połączone z kominem oraz ogólnie, jak długi podciąg mogę wykonać itp itd.

Mój problem polega na tym iż nie wiem do kogo mam się zwrócić aby dowiedzieć się o możliwościach i kosztach przebudowy. Ekipę budowlano remontową mam do swojej dyspozycji.

Nie wiem tylko czy powinienem udać się do architekta czy inspektora budowlanego, inżyniera czy kogo ?

Planów domu nie posiadam.

Potrzebna więc jest mi osoba, która dokona szczegółowych oględzin konstrukcji, wykona niezbędne obliczenia oraz plan budowy, którą potem mogłaby wykonać ekipa.

Ciekaw też jestem jaki będzie koszt takiej wizyty oraz dalszej pracy takiej osoby.

Mieszkam w okolicach Biłgoraja w Lubelskim, jeśli ktoś zna osoby godne polecenia będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!