dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 534
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 10665
  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozyrus Zobacz post
    Rury instalacji są ocieplone, termostaty hmm. mam takie białe najzwyklejsze pokrętła, własnie prawie wszystkie przykreciłem, ide zaraz zobaczyc czy dobrze działa czujnik temp powrotu i ustawię większa temp CO, jak ktoś wcześniej napisał tak powinno się robić w przypadku instalacji grawitacyjnej.
    Jak dla mnie masz wybor, albo przerabiasz instalacje na wymuszona (pompa) albo kupujesz termostaty na grzejnikach (ja mam oba rozwiazania). Jesli chcesz dzialac na tych zwyklych zaworkach to moge zaczac przyjmowac zaklady kiedy pekniesz gdy zaczna sie wieksze wahania dobowe temperatur Jesli miales wszystkie zawory otwarte na maksa to masz przyczyne wysokiego spalania - duzy pobor ciepla z instalacji.

    Cytat Napisał ozyrus Zobacz post
    PS dlaczego jak zadam temp pokojową np 20 stopni to grzeje do 24?
    RTFM tam jest wszystko opisane. Ale tak w skrocie. Masz ustawiona temperature zadana na 20* wiec piec grzeje wode w ukladzie do temperatury zadanej CO a grawitacja zalatwia reszte wymuszajac obieg wody, ktora oddaje swoje cieplo w kaloryferach. Temperatura w pokojach rosnie i osiaga zadane 20*. W tym momencie piec przechodzi na temperature obnizona (w/g algorytmu) ale grzeje dalej. Woda w ukladzie plynie nadal bo kaloryfery maja maksymalny przeplyw i oddaja cieplo do pokojow, w ktorych temperatura rosnie. Piec nie ma innej mozliwosci wychlodzenia pomieszczenia a musi dogrzac wode w ukladzie no i kolko sie zamyka.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  2. #2002
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe pewnie tak zobacz jak u andrzeja kociołek zaczyna ładnie pracowac, ciekawe jak bedzie jak bedzie pobor ciepła....
    no raczej nie spaliny jak w srogą zimę ok 230 stopni to moim zdaniem o 100 za dużo i za dużo ciepła w atmosferę.........

  3. #2003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Zgadzam się. Czterodrogowca mam również u siebie ale również i termostaty na grzejnikach. Temperaturę w instalacji ustawiam by termostaty pracowały gdzieś w środkowym zakresie. Jak się całkiem przymykają pomimo właściwej temperatury a grzejnik wystygnie to odczucie chłodu gwarantowane. Jak coś promieniuje jest przyjemniej.
    U kolegi, któremu to pisałem wyszedłem z założenia że zaworu nie posiada więc kilka tanich rad na szybko.
    Zgadzam się - zawór 4-drogowy do spółki z termostatami na grzejnikach, to chyba optymalne wyjście. I rzeczywiście - najlepiej, aby tak ustawic wodę w CO, aby te grzejniki cały czas pracowały. Wtedy nie ma w pomieszczeniu takich skoków temperatury odczuwalnej...

  4. #2004

    Domyślnie

    wyłacz na noc czasówki.. i do rana nich chodzi, rano looknij na wykresy i w razie co dzwon do producenta moze faktycznie czujnik temp siedzi...

  5. #2005

    Domyślnie

    Nie musi być zawór 4-rogowy moze być tez instalacja za wymiennikiem ciepła- na jedno wyjdzie

  6. #2006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Przydaloby się w eCoalu jeszcze sterowanie zaworem 3- lub 4-drogowym... Może kiedyś to się pojawi...

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Przydaloby się w eCoalu jeszcze sterowanie zaworem 3- lub 4-drogowym... Może kiedyś to się pojawi...
    Możesz podrzucić swój schemat instalacji CO?

  8. #2008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    wyłacz na noc czasówki.. i do rana nich chodzi, rano looknij na wykresy i w razie co dzwon do producenta moze faktycznie czujnik temp siedzi...
    ok
    dzięki
    spać

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    no raczej nie spaliny jak w srogą zimę ok 230 stopni to moim zdaniem o 100 za dużo i za dużo ciepła w atmosferę.........
    Sprawdz czy masz w kanałach włożone wszystkie zawirowywacze.. Podobny objaw. ( temp spalin)

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    a tu ino wyczytuje ze ciagle zawleczke zrywa
    o
    Na parszywy wegiel nie ma rady. Lepiej, zeby zerwalo Ci zawleczke niz spalil sie silnik, albo polecialy tryby reduktora

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    ze duzo spala itd
    nie win kotla za sknocona instalacje, brak ocieplenia domu czy bledy w uzytkowaniu

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    to ile powinien spalic taki kociol w zimie a ile w lecie grzejac wode zakladajac ze dom nowy dobrze ocieplony
    latem 4,376kg zima 27,892kg
    Zartujesz oczywiscie takim pytaniem? Chcesz rozwiazac rownanie z 20 niewiadomymi majac wartosc pojedynczej zmiennej? Osoba bioraca codziennie goraca kapiel zuzyje z 5 razy wiecej wegla niz osoba bioraca krotki prysznic. Osoba grzejaca do 27 stopni zuzyje pare kilo wegla dziennie wiecej niz osoba grzejaca do 20 stopni. Inne bedzie zuzycie dla domu z rekuperacja niz dla identycznego z wentylacja grawitacyjna. Zakladajac poprawnie wykonana istalacje spalisz dokladnie tyle wegla ile wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie na cieplo (uproszczenie bo nie ma wymiennika dzialajacego ze 100% sprawnoscia ale nie bawmy sie az w takie detale na nasze potrzeby) niezaleznie od nazwy na piecu. To co rozni piece to komfort obslugi.

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    prosze szczerze jestescie zadowoleni z tego pieca?
    Ja bardzo (mam EKO, EKO plus ma poprawionych pare bledow na ktore narzekam w swoim). Bezobslugowosc jesli chodzi o sterownik (powtorze za Zawijanem, bezobslugowosc jesli chodzi o sterowanie procesem spalania), mozliwosc sterowania przez portal esterownik. Ma swoje wady ale z drugiej strony, ktory piec ich nie ma?

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    Ile wam spala mialu badz groszku bo to istotne jednak dla kazdego kupujacego.
    Co Wy sie ludzie tak uczepiliscie tych danych? Co Ci da informacja ile ten piec spala u innych? Powtorze: inne domy, inne preferencje czyli generalnie inne zapotrzebowanie na cieplo plus do tego inne wegle ktorymi palimy. Jednemu spali zima 10kg, drugiemu 100kg tylko o czym to swiadczy?

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    ...czy uwazacie ze to oszczedny piec
    Oszczedny to moze byc dom nie piec
    Ostatnio edytowane przez chochla72 ; 12-10-2011 o 23:20 Powód: uzupelnienie wypowiedzi
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  11. #2011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Możesz podrzucić swój schemat instalacji CO?
    Owszem, ale jutro.

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Nie musi być zawór 4-rogowy moze być tez instalacja za wymiennikiem ciepła- na jedno wyjdzie
    Nie zupełnie dolicz naczynia kompensujące przyrosty wody no i drugą pompkę. Instalacja 4D jest tańsza i bardziej pod kontrolą.

  13. #2013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Owszem, ale jutro.
    Ok,dzięki

  14. #2014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    ok
    dzięki
    spać
    Proponuję skalibrować wszystkie czujniki - CO, CWU, powrotu a także spalin. MOżesz przejść w tryb ręczny kotła, wyłaczyć podajnik i ew. wentylator. Były podawane przykłady jak wykonać kalibracje, ale na szybko to chyba najlepiej we wrzatku. Powinny wskazywać 99-100 st. Jeżeli są rozbieżności, wprowadź korekty i odczytaj ponownie. Uruchom ponownie auto na kotle i sprawdź co się dzieje. Jak nie pomoże - dzwoń do E-S.

  15. #2015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Proponuję skalibrować wszystkie czujniki - CO, CWU, powrotu a także spalin. MOżesz przejść w tryb ręczny kotła, wyłaczyć podajnik i ew. wentylator. Były podawane przykłady jak wykonać kalibracje, ale na szybko to chyba najlepiej we wrzatku. Powinny wskazywać 99-100 st. Jeżeli są rozbieżności, wprowadź korekty i odczytaj ponownie. Uruchom ponownie auto na kotle i sprawdź co się dzieje. Jak nie pomoże - dzwoń do E-S.
    Dzięki
    Administrator z ELEKTRO-SYSTEMU przysłał mi przed chwilą mejla z prośbą o kontakt w celu rozwiązania problemu - czym jestem mile zaskoczony.

  16. #2016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    Dzięki
    Administrator z ELEKTRO-SYSTEMU przysłał mi przed chwilą mejla z prośbą o kontakt w celu rozwiązania problemu - czym jestem mile zaskoczony.
    To jest właśnie taka Firma.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Przydaloby się w eCoalu jeszcze sterowanie zaworem 3- lub 4-drogowym... Może kiedyś to się pojawi...
    Właśnie czekam cierpliwie na pojawienie sterowania zaworu 4D w eCoalu, może w przyszłym roku...

  18. #2018

    Domyślnie

    Napisał markowsski Możesz podrzucić swój schemat instalacji CO?
    Cytat Napisał Marin75 Zobacz post
    Owszem, ale jutro.
    Możesz mi tez podrzucić schemat

  19. #2019
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł_G

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Jak już dzisiaj pisałem podejrzewałem , że mi zerwało zawleczkę ( tak wynikało z opisu sytuacji przez żonkę ), a tu się okazało jeszcze inny zonk. Mianowicie jak wróciłem z pracy stwierdziłem że zawleczka jest cała a przy próbie załączenia ślimaka tylko buczy silnik . Zakasałem więc rękawy i wybrałem cały eko z podajnika i na samym spodzie znalazłem kawałek blachy który zaklinował ślimak ( zdarza się nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz ) tylko dlaczego nie zerwało zawleczki. Z dwojga złego wole wymienić zawleczkę za 50 gr czy złotówkę niż spalony silnik podajnika. Gdyby żonka się nie pofatygowała żeby zejść do piwnicy i zobaczyć co go tam gryzie to zapewne do mojego powrotu silnik by padł. Więc jak to jest z tymi zawleczkami innym zrywa nader często a u mnie nie zadziałało to zabezpieczenie ???

  20. #2020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ozyrus

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    Jak dla mnie masz wybor, albo przerabiasz instalacje na wymuszona (pompa) albo kupujesz termostaty na grzejnikach (ja mam oba rozwiazania). Jesli chcesz dzialac na tych zwyklych zaworkach to moge zaczac przyjmowac zaklady kiedy pekniesz gdy zaczna sie wieksze wahania dobowe temperatur Jesli miales wszystkie zawory otwarte na maksa to masz przyczyne wysokiego spalania - duzy pobor ciepla z instalacji.


    RTFM tam jest wszystko opisane. Ale tak w skrocie. Masz ustawiona temperature zadana na 20* wiec piec grzeje wode w ukladzie do temperatury zadanej CO a grawitacja zalatwia reszte wymuszajac obieg wody, ktora oddaje swoje cieplo w kaloryferach. Temperatura w pokojach rosnie i osiaga zadane 20*. W tym momencie piec przechodzi na temperature obnizona (w/g algorytmu) ale grzeje dalej. Woda w ukladzie plynie nadal bo kaloryfery maja maksymalny przeplyw i oddaja cieplo do pokojow, w ktorych temperatura rosnie. Piec nie ma innej mozliwosci wychlodzenia pomieszczenia a musi dogrzac wode w ukladzie no i kolko sie zamyka.
    Wczoraj przykrecilem te zawory na kaloryferach, pompkę zamontuję w przyszlym tygodniu bo akurat teraz mam wesele, więc wtedy zobaczymy co się zmieni. Teraz zauwazyłem że temp na powrocie zwiększyła się o pprawie 3 stopnie a w domu dalej ciepło więc jakiś progress już jest.

Strona 101 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony