dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 534
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 10665
  1. #661
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    e tam nie skarbowy......
    obecny rzond w szczególności rada i pomoc

  2. #662

    Domyślnie

    Bobek ale mnie ubawiłeś z tym urzedem-super

  3. #663
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    młodypalacz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Obecnie mamy w programie badanie paliw, które robimy na „naszym” kotle. Wyników pracy kotła na tych paliwach nie będziemy publikować.

    Publikować będziemy tylko wyniki uzyskiwane na tym samym paliwie, z którym zaczęliśmy badania 16.05.2011r.

    03.06 – moc: 3,62kW, temp.spalin: 117°C; sprawność: 53,7%; tlen: 14,3%; CO: 0,11%

    06.06 – moc: 3,36kW, temp.spalin: 135°C; sprawność: 50,0%; tlen: 14,6%; CO: 0,10%

    Wczoraj sprawdziliśmy sprawność kotła na wysokiej mocy (sterownik bruli.pl)

    08.06 – moc: 20,3kW, temp.spalin: 222°C; sprawność: 83,1%; tlen: 7,0%; CO: 0,07%

    Przypomnę wynik z 16.05.2011r.

    16.05 – moc: 22,3kW, temp.spalin: 160°C; sprawność: 84,0%; tlen: 7,9%; CO: 0,01%
    to powoli widać że kociołek się przybrudził

  4. #664
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    pobrudził się......ale i czasu trochę też upłynęło ....... szkoda że nie ma badania porównywalnego kociołka z kanałami poziomymi w takim samym zakresie mocy...... to dało by co niektórym niezłą zagwozdkę i ostatecznie pokazał jaki wymiennik wygodniejszy pod kątem obsługi patrz czyszczenia

  5. #665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    jorgo podobnie jak ty widziałem Eko Plusa. Mam kocioł z kanałami poziomymi. Zgadzam się że pionowy wytrzyma dłużej bez czyszczenia zachowując przy tym przyzwoitą sprawność.
    Może to już być dla niektórych nudne i było na ten temat dużo przepychanek ale obstaję przy swoim że poziome czyści się wygodniej i szybciej.
    Jak to przeważnie bywa każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.
    Każdy musi wybrać sam co dla niego jest lepsze.

  6. #666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A dopowiem że twój pomysł jorgo bardzo fajny co do sprawdzenia dwóch podobnych mocowo kotłów, na takim samym opale, bez czyszczenia tylko że jeden z kanałami pionowymi a drugi poziomymi.
    Jak Zawijany dorobią się nowego laboratorium to może uda im się coś takiego zrobić.

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    jorgo podobnie jak ty widziałem Eko Plusa. Mam kocioł z kanałami poziomymi. Zgadzam się że pionowy wytrzyma dłużej bez czyszczenia zachowując przy tym przyzwoitą sprawność.
    Może to już być dla niektórych nudne i było na ten temat dużo przepychanek ale obstaję przy swoim że poziome czyści się wygodniej i szybciej.
    Jak to przeważnie bywa każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.
    Każdy musi wybrać sam co dla niego jest lepsze.
    Ciekawe, poziome czyści się lepiej !
    A na pionowych nie trzeba tak często czyścić kotła!
    Sam sobie zaprzeczasz w tym co piszesz!

  8. #668

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A dopowiem że twój pomysł jorgo bardzo fajny co do sprawdzenia dwóch podobnych mocowo kotłów, na takim samym opale, bez czyszczenia tylko że jeden z kanałami pionowymi a drugi poziomymi.
    Jak Zawijany dorobią się nowego laboratorium to może uda im się coś takiego zrobić.
    Pewnie Zawijany nie ma nic innego do roboty, tylko porównywanie kotłów z kanałami pionowymi i poziomymi!
    Logiczne jest że poziome kanały pierwsze ulegną przytkaniu !
    I cała filozofia !

  9. #669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor24 Zobacz post
    Ciekawe, poziome czyści się lepiej !
    A na pionowych nie trzeba tak często czyścić kotła!
    Sam sobie zaprzeczasz w tym co piszesz!
    A widziałeś chociaż jak się to robi w jednym czy w drugim przypadku ?
    Czy tylko się tak przypieprzyłeś jak rzep do .... ?
    I dlaczego sobie zaprzeczam ?
    Może się poziome szybciej zabrudzą ale jak dla mnie wygodniej się je czyści.
    Pionowe być może rzadziej ale trudniej ale jak ktoś sobie takie wybrał to jego decyzja i widocznie jemu to odpowiada.
    Pomyśl zanim coś napiszesz.

  10. #670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor24 Zobacz post
    Pewnie Zawijany nie ma nic innego do roboty, tylko porównywanie kotłów z kanałami pionowymi i poziomymi!
    Logiczne jest że poziome kanały pierwsze ulegną przytkaniu !
    I cała filozofia !
    Nie wiem czy wiesz ale badania kotłów to jest to czym Zawijany zajmują się na co dzień i nie od wczoraj, to ich praca.
    Zleci ktoś kocioł do badania podobnej mocy i jaki problem porównać wyniki ?
    A czy to jest takie logiczne i pewne jak piszesz ?
    Zawijan mówi a na pewno wie co mówi, że żeby być czegoś pewnym trzeba to zbadać, zmierzyć i dopiero klechać.
    A może jesteś szefem jakiegoś laboratorium spalania o którym nie wiemy i posiadasz jakieś wyniki, chętnie bym się z nimi zapoznał jak i na pewno inni forumowicze.

  11. #671
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    mnie nie chodzi o czyszczenie...tylko o porównanie 2 kotłów o takiej samej mocy ale innej konstrukcji ( jeden wymiennik z kanałami poziomymi drugi pionowymi ) zbadaniu jaki wpływ ma ich nieczyszczenie na moc, sprawność, temp. spalin itp.
    Uważam że byłoby to bardzo cenne dla wszystkich i ma sens , a czyszczenie to już drugorzędna sprawa

  12. #672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Wiem jorgo o co ci chodziło.
    Również jestem ciekawy takiego porównania.
    Przy testowaniu sterownika Bruli było to bardzo ładnie widać.
    Im dłużej się paliło bez czyszczenia tym proporcjonalnie wzrastała temp. spalin a co za tym idzie na pewno zmniejszała się sprawność.

  13. #673
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zawijan przydałyby się twoje "szafy" ciekawe jaka jest sprawność mojego "badziewiaczka". Nie czyszczony od 6 maja bo tak jak pisałem czyszczę co spalony zasobnik a ten nie może się dopalić.
    Zarósł już trochę. Może dzisiaj przezwyciężę lenistwo i go trochę oskrobię.

  14. #674
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    implant

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-732
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na tabliczce kotła Ogniwo podaje paliwo - typ 31.2 i to jest jedyna informacja o spiekalności. Jak wiadomo ten typ węgla ma RI<5. Dlaczego mówi się, że Burner radzi sobie z podwyższoną spiekalnością, ale konkretnie, jaką? Wygląda na to, że ogniwo wypisuje bzdury albo opowiada się ludziom bajki zachwalając ten układ zasilania. Ktoś zasypywał zbiornik węglem typ 32.2 RI 20-40?

  15. #675
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    witam wszystich.piszę pierwszy post,interesuje mnie zakup eko-plusa i chciałbym się dowiedzieć z jakiej blachy i kształtków kwadratowych chodzi mi o symbol zrobiony jest kocioł skoro na kocioł jest tylko 4 lata gwarancji.pozdrawiam.

  16. #676

    Domyślnie

    Cytat Napisał implant Zobacz post
    Na tabliczce kotła Ogniwo podaje paliwo - typ 31.2 i to jest jedyna informacja o spiekalności. Jak wiadomo ten typ węgla ma RI<5. Dlaczego mówi się, że Burner radzi sobie z podwyższoną spiekalnością, ale konkretnie, jaką? Wygląda na to, że ogniwo wypisuje bzdury albo opowiada się ludziom bajki zachwalając ten układ zasilania. Ktoś zasypywał zbiornik węglem typ 32.2 RI 20-40?
    Pytasz i wyciągasz od razu wnioski. Wygląda na to ze produkujesz piece i jesteś forumowym oszustem podajacym się za użytkownika. A tak poważnie to zadaj sobie trochę trudu i poczytaj forum. Ja ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, ze spala węgle o wysokiej spiekalności nawet ogniwo eko. Eko plus ma jeszcze bardziej zaawansowany palnik..

  17. #677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Pytasz i wyciągasz od razu wnioski. Wygląda na to ze produkujesz piece i jesteś forumowym oszustem podajacym się za użytkownika. A tak poważnie to zadaj sobie trochę trudu i poczytaj forum. Ja ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, ze spala węgle o wysokiej spiekalności nawet ogniwo eko. Eko plus ma jeszcze bardziej zaawansowany palnik..
    Podpisuje się pod tym.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #678
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał implant Zobacz post
    Na tabliczce kotła Ogniwo podaje paliwo - typ 31.2 i to jest jedyna informacja o spiekalności. Jak wiadomo ten typ węgla ma RI<5. Dlaczego mówi się, że Burner radzi sobie z podwyższoną spiekalnością, ale konkretnie, jaką? Wygląda na to, że ogniwo wypisuje bzdury albo opowiada się ludziom bajki zachwalając ten układ zasilania. Ktoś zasypywał zbiornik węglem typ 32.2 RI 20-40?
    uuuuu... kolega pojechał z grubej rury.... ale zawijan lub zawijan2 zrepetuje

  19. #679
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Pytasz i wyciągasz od razu wnioski. Wygląda na to ze produkujesz piece i jesteś forumowym oszustem podajacym się za użytkownika. A tak poważnie to zadaj sobie trochę trudu i poczytaj forum. Ja ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, ze spala węgle o wysokiej spiekalności nawet ogniwo eko. Eko plus ma jeszcze bardziej zaawansowany palnik..
    jestem za

  20. #680

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    witam wszystich.piszę pierwszy post,interesuje mnie zakup eko-plusa i chciałbym się dowiedzieć z jakiej blachy i kształtków kwadratowych chodzi mi o symbol zrobiony jest kocioł skoro na kocioł jest tylko 4 lata gwarancji.pozdrawiam.
    Znowu jakiś kolejny zgorzkniały producent od konkurencji ... :-/
    A wystarczy zajrzeć na stronę ogniwa ... http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus
    Atestowana blacha kotłowa P265GH
    "Tylko 4 lata gwarancji" ... ??? A ile byś chciał ... 20 lat ? Jak będziesz prawidłowo go eksploatował to pochodzi ci dłuuuugo, nie mniej niż u konkurencji.
    Tyle co ja zaobserwowałem to ewentualnie są producenci którzy dają 5 lat, niby jeden rok więcej ale ... wolę ogniwo eko plus z 4 latami gwarancji i eCoalem.pl i burnerem S niż inne kotły z 5-letnią gwarancją ale bez wcześniej wymienionych sterownika i palnika.
    Konkurencja tego nie ma to przynajmniej ratuje się dłuższą gwarancją

Strona 34 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony