dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 534
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 10665
  1. #681
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    implant

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-732
    Posty
    4

    Domyślnie

    Każdy szanujący się producent podaje dokładnie w dokumentacji parametry węgla, które można zastosować. Wytwórca eko plusa widoczne do nich się nie zalicza. Wtedy nie ma potrzeby przeglądania forów, bo nie każdy ma na to ochotę. Jestem posiadaczem tego kotła, ale jeszcze nie użytkownikiem. Myślę, że będzie dobrze. Eksperyment rozpocznie się w sezonie.

  2. #682

    Domyślnie

    Cytat Napisał implant Zobacz post
    Każdy szanujący się producent podaje dokładnie w dokumentacji parametry węgla, które można zastosować. Wytwórca eko plusa widoczne do nich się nie zalicza...
    @Implant nie ściemniaj albo nie umiesz czytać, że zrozumieniem albo nie masz w ogóle DTR od tego kotła a tym bardziej kotła i jesteś tylko przedstawicielem konkurencji która tak próbuje wpłynąć na przyszłych potencjalnych użytkowników
    Cytat z DTR (Dokumentacja Techniczno Rozruchowa):
    "Paliwem dla kotła OGNIWO EKO PLUS jest wegiel kamienny groszek o granulacji 5÷30 mm, miał lub pellety drewniane o srednicy 6÷10mm i długosci do 25mm... i.t.d."

  3. #683
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    kolego zgorzkniały jestem z powodu wieku i nie jestem producentem i nie jestem obeznany w internecie i nie jestem expertem jak ty i kilku naganiaczy.nabyłem piec w 97 r z 3 letnią gwarancją mineło 3 lata i 7 miesięcy i się rościek.blacha miała być tzw kotłowa.co dziwnego na wsi u mnie było kilku użytkowników tych samych wynalazków i szlak ich trafił zaraz po upływie gwarancji.piece pochodziły z firmy znanego experta-naganiacza z forum tzw co 24 godz.zasyp.miałem nauczkę i jestem bardzo ostrożny.z mojej wiedzy w polsce produkuje się rury o symbolu p265gh tzw kotłowe bez szwu ale o ksztacie kwadratu bezszwu nie słyszałem.tak więc szukam pieca porządnego i sprawdzonego ale mogę się nie doczekać z powodu zgorzkniałego wieku.pozdrawiam

  4. #684

    Domyślnie

    @Berdnard
    Kup sobie kocioł jaki chcesz, od kogo chcesz, i z materiałów jakie chcesz.
    Tu na tym forum nikt nikogo nie naciąga na zakup kotła Ogniwo Eko Plus bo to jest forum UŻYTKOWNIKÓW czyli tych co już kupili ten kocioł.
    Wymieniamy się doświadczeniami a nie naciągamy nowych klientów na zakup.
    Co najwyżej czasami pojawiają się jakieś dziwne posty ... od konkurencji co strasznie wk... bo ani na temat ani sensownie ...
    A ja nie jestem ekspertem tylko użytkownikiem tego właśnie kotła, zresztą nie długo bo od kwietnia tego roku
    A mądrzejsi to będziemy wszyscy za rok po pierwszym pełnym sezonie grzewczym bo ten kocioł dopiero pojawił się w tym roku ,tak jak pamiętam chyba pod koniec lutego.
    A co do samej blachy kotłowej to wcale nie jest ona taka niezbędna w kotłach małej mocy (nie ma tak wysokich temperatur na powierzchni wymiany) ani specjalnie zalecana (problemy ze spawaniem).

  5. #685
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Konkurencja tego nie ma to przynajmniej ratuje się dłuższą gwarancją
    Jest kocioł z tym palnikiem,sterownikiem i 5-cio letnią gwarancją na korpus
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #686

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jest kocioł z tym palnikiem,sterownikiem i 5-cio letnią gwarancją na korpus
    Wiem, ale wymienniki ma poziome, brak awaryjnego rusztu i do tego producent ... raczej lokalny niż ogólnopolski, a i cena wyższa u niego, więc mimo wszystko nie zestawiałbym go z Ogniwo Eko Plus
    Przed zakupem swojego pieca wiedziałem o tym drugim i mimo wszystko zdecydowałem się na Ogniwo Eko Plus.

  7. #687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał woma4 Zobacz post
    Wiem, ale wymienniki ma poziome, brak awaryjnego rusztu i do tego producent ... raczej lokalny niż ogólnopolski, a i cena wyższa u niego, więc mimo wszystko nie zestawiałbym go z Ogniwo Eko Plus
    Przed zakupem swojego pieca wiedziałem o tym drugim i mimo wszystko zdecydowałem się na Ogniwo Eko Plus.
    Każdy wybiera co chce,ja też mam Ogniwo eko i sobie chwalę.
    Jeśli mamy ten sam kocioł na myśli to on ma ruszt awaryjny,cena wyższa o parę złotych to dziś nie problem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #688
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    Re: implant

    Pozwolisz, że kolejno odniosę się do tego co napisałeś.

    #833

    Na tabliczce kotła Ogniwo podaje paliwo - typ 31.2 i to jest jedyna informacja o spiekalności. Jak wiadomo ten typ węgla ma RI<5. Dlaczego mówi się, że Burner radzi sobie z podwyższoną spiekalnością, ale konkretnie, jaką? Wygląda na to, że ogniwo wypisuje bzdury albo opowiada się ludziom bajki zachwalając ten układ zasilania. Ktoś zasypywał zbiornik węglem typ 32.2 RI 20-40?

    Dlatego mówi się, że BURNER radzi sobie z podwyższoną spiekalnością, ponieważ przeszedł tego testy. Nie godzinę, nie dwie ale znacznie znacznie więcej.
    Zarzucanie komuś, że wypisuje bzdury bez dowodów jest ... dopisz sobie co chcesz.
    To nie są bajki szanowny panie. To dziesiątki godzin zarejestrowanych testów.
    Aby panu popsuć humor do końca podam tylko, że przez ten palnik z powodzeniem przechodzą węgle o RI > 50.
    Nie wierzy pan?
    Zapraszam do IChPW na podgląd. Na Ogniwie Plus z Burnerem i eCoalem albo Brulim. Do wyboru przez wizytującego. Tylko, gdy okaże się, że to ja piszę prawdę, a nie pan, to ...

    #840
    Każdy szanujący się producent podaje dokładnie w dokumentacji parametry węgla, które można zastosować. Wytwórca eko plusa widoczne do nich się nie zalicza. Wtedy nie ma potrzeby przeglądania forów, bo nie każdy ma na to ochotę. Jestem posiadaczem tego kotła, ale jeszcze nie użytkownikiem. Myślę, że będzie dobrze. Eksperyment rozpocznie się w sezonie.

    Proszę spokojnie przeczytać to co pan w tym poście napisał i albo przedstawić dowody, albo odwołać kalumnie.

    Przy okazji szanowny panie: życzę powodzenia w zakupie na rynku konkretnego paliwa o oczekiwanych przez pana parametrach.


    I proszę samemu sobie nie przeczyć. Bo najpierw kupił pan Plusa, jeszcze go nie uruchomił, a już na niego pluje.

    Żyletka służyć powinna do golenia się, a nie podcinania gardła.

    Ponieważ przewiduję, że zacznie pan na początku sezonu jechać po Ogniwie jak po burej suce, przeto już uprzejmie informuję: pamięć sterownika to jest to. Wykasowana przed wglądem przez serwis będzie dowodem.
    To co na niej zapisane również.

    Pozdrawiam zawijan_2

  9. #689
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    re: bernard

    Szanowny Panie,

    z tego co Pan pisze - wnioskuję, że swój obecny kocioł kupił pan w czasie bojszowskiej akcji tzw. obniżonej niskiej emisji. Nam nic do tego.
    Teraz kilka słów o kotle Ogniwo Eko Plus. Ponieważ maczałem palce w projektowaniu jego konstrukcji, więc jestem i po części odpowiedzialny za ten wyrób.
    Zapraszam Pana do Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu ul. Zamkowa 1 gdzie będzie Pan mógł obejrzeć interesujący Pana kocioł nie tylko jako mebel, ale i w akcji, pogrzebać przy nim ile będzie Pan chciał, zapoznać się z zarejestrowanymi wynikami badań, a nawet może Pan wziąć ze sobą swoje paliwo (dowolny węgiel sortymentu miał lub groszek albo ich mieszankę) może to być nawet mikstura nieziemska. Zasypiemy i na Pańskich oczach spalimy. W tym kotle, z tym palnikiem. Z rejestracją wszystkich parametrów: emisji, sprawności itd.
    Wystarczy kilka dni wcześniej zadzwonić: 32 271 00 41 wewn. 140 lub 321

    Z Bojszów do Zabrza niecałe 50 km. Od Tychów drogą 86 do Katowic. Drugi zjazd w prawo dr. 79. Za tunelem zejście na dr. 902 (DTŚ). Po 10 km zejście na dr. 925 do Rudy Śl. Przed dworcem w Rudzie w lewo kier. Bytom. Na końcu ul. Trębackiej w prawo i po ok. 200 m w lewo w ulicę Zamkową. Za niebieskimi halami portiernia. Dowód osobisty do wpisu visitora, kask do pobrania, dyskietka gościa i hala nr 2. Proste i do zrealizowania.

    Pozdrawiam zawijan_2
    Ostatnio edytowane przez zawijan_2 ; 13-06-2011 o 19:05

  10. #690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Mam propozycję o ile to możliwe,zbadać kocioł ogniwo eko plus 25kw w trybie letnim z bojlerem 140l i jego dziennym zużyciem jak wody (140l) tak i paliwa.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #691
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocurmarcin

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    POLAND
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    98

    Domyślnie

    Dzisiaj odpalilem ogniwo eko plus 25 w trybie lato i wlasnie zauwazylem ze po przejscu na temp obnizona Cwu, na noc, piec zgasl po okolo godzinie. Zaklada , ze zgasl poniewaz nie mial odbioru ciepla. Jak temu zaradzic? Zmiana nastawu podtrzymania?
    Wczesniej jak robilem próbę Co. wszystko dzialalo wysmienice , zakleilem 2 dolne rzedy otworkow na lato. a piecyk i tak szybko uzyskal zadana temperature co i cwu
    Ostatnio edytowane przez kocurmarcin ; 13-06-2011 o 23:39

  12. #692
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan_2 Zobacz post
    Re: implant
    Aby panu popsuć humor do końca podam tylko, że przez ten palnik z powodzeniem przechodzą węgle o RI > 50.
    a jak by tak pójść krok dalej i podać z jaką sprawnością przy tej samej mocy, ten sam palnik spali węgiel o RI > 50, a węgiel o RI < 20
    i jaka będzie strata niecałkowitego spalania w obu przypadkach.
    Bo mam przeczucie że przejście przez palnik nie zawsze oznacza całkowite spalenie.

  13. #693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocurmarcin Zobacz post
    Dzisiaj odpalilem ogniwo eko plus 25 w trybie lato i wlasnie zauwazylem ze po przejscu na temp obnizona Cwu, na noc, piec zgasl po okolo godzinie. Zaklada , ze zgasl poniewaz nie mial odbioru ciepla. Jak temu zaradzic? Zmiana nastawu podtrzymania?
    Wczesniej jak robilem próbę Co. wszystko dzialalo wysmienice , zakleilem 2 dolne rzedy otworkow na lato. a piecyk i tak szybko uzyskal zadana temperature co i cwu
    Zanim przełączysz go w tryb lato powinien pochodzić przynajmniej 3h w trybie normalnym.
    Za każdym razem gdy włączysz tryb ręczny sterownik od nowa musi zatrybić.Daj mu chwile pochodzić samemu aż sie opału nauczy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #694
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocurmarcin

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    POLAND
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    98

    Domyślnie

    Wczoraj odpalilem moje eko+ 25 zdziwila mnie troche wysoka temp spali w trybie normalnym mialem 230 stopni. w trybie lato ok 90 . dzisiaj po inspekcji wyczystki okazalo sie ze nie bylo tej blachy na srodkowych plomieniowkach.
    Dzisiaj zalozylem blaszke i temp spalin w trybie lato spadla do 50 stopni . I teraz sie zastanawiam czy aby jej ponownie nie zdjac na lato w celu podniesienia temp spalin. Moze zamiast przyslaniac jedna plomieniowke na lato wystarczy zdjac ta blache ?

    Pozdrawiam

    https://esterownik.pl/sterownik/523
    Ostatnio edytowane przez kocurmarcin ; 14-06-2011 o 09:37

  15. #695

    Domyślnie

    @kocurmarcin
    Jak nie zasłoniłeś środkowych płomieniówek "blachą" to temperatura spalin była wyższa bo spaliny zamiast przejść przez płomieniówki od razu poszły w komin.
    Po założeniu tej "blachy" wymusiłeś obieg spalin przez płomieniówki a tym samym oddanie ciepła ze spalin płomieniówkom a tym samym wodzie w kotle.

  16. #696
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał implant Zobacz post
    Każdy szanujący się producent podaje dokładnie w dokumentacji parametry węgla, które można zastosować. Wytwórca eko plusa widoczne do nich się nie zalicza. Wtedy nie ma potrzeby przeglądania forów, bo nie każdy ma na to ochotę. Jestem posiadaczem tego kotła, ale jeszcze nie użytkownikiem. Myślę, że będzie dobrze. Eksperyment rozpocznie się w sezonie.
    Z całym szacunkiem: więc chcesz nam powiedzieć, że kupiłeś kocioł Ogniwa ale uważasz że jest zły??? Powiem krótko: współczuję

  17. #697
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    Sorry,

    Padnięty jestem po podróży. Jutro po południu odpowiem. Pozdr. zawijan_2

  18. #698
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    implant

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-732
    Posty
    4

    Domyślnie

    #847


    Re: zawijan_2


    Proszę spokojnie przeczytać to co pan w tym poście napisał i albo przedstawić dowody, albo odwołać kalumnie.

    Dowodem jest nalepka na kotle gdzie w wierszu paliwo pisze: węgiel typu 31.2
    Może pan wyjaśni wreszcie skąd wzięła się ta „drobna” nieścisłość, bo na razie strzela pan sobie w stopę.


    Przy okazji szanowny panie: życzę powodzenia w zakupie na rynku konkretnego paliwa o oczekiwanych przez pana parametrach.

    I proszę samemu sobie nie przeczyć. Bo najpierw kupił pan Plusa, jeszcze go nie uruchomił, a już na niego pluje.



    Dziękuję bardzo tyle, że ja w spożywczym szukam parametrów dla siebie, a dla kotła określa producent.

    Nie pluję. Skąd ta wściekłość? Kupiłem z zamiarem palenia eko groszkiem RI<5. To,że chcę się dowiedzieć dlaczego producent nie zaleca paliwa gorszego pod względem spiekalności nazywa pan pluciem!?

  19. #699
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    implant

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-732
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Z całym szacunkiem: więc chcesz nam powiedzieć, że kupiłeś kocioł Ogniwa ale uważasz że jest zły??? Powiem krótko: współczuję
    Gratuluje zrozumienia języka polskiego.

  20. #700

    Domyślnie

    @Implant ...
    Tak się zastanawiam czego ty tam masz ten implant ... i mam niepokojące przeczucia
    Z całym szacunkiem mam identyczne skojarzenia jak pozostali forumowicze. O co ci chodzi ???
    Kupiłeś eko plusa i jeździsz po nim jak po łysej kobyle ??? Straszny z ciebie frustrat ...
    Masz opis stosowanych paliw w DTR, info na stronie WWW, info od forumowiczów którzy palą różnym opałem, info od twórców i ciągle ci mało ...
    A możesz wrzucić zdjęcie tej nalepki ze swojego kotła i samego kotła w swojej kotłowni ? Bo ja ciągle mam wrażenie że nie masz tego kotła ...
    Co do języka polskiego to wytłumacz o co ci chodzi w zdaniu:
    Cytat Napisał implant Zobacz post
    ja w spożywczym szukam parametrów dla siebie, a dla kotła określa producent.
    A ile płacisz za te parametry i jakie one są duże, małe ? W Biedronce je dostanę ?
    Ostatnio edytowane przez woma4 ; 15-06-2011 o 14:08

Strona 35 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony