dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 534
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 10665
  1. #1641
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał szekspir Zobacz post
    Witam
    Jako że to mój pierwsze wystąpienie w temacie Ogniwo Eko Plus To chciałbym się przywitać! Od paru dni użytkuję OEP 25. Piecyk hula super. Na razie jestem na etapie testowania. Jednak nurtuje mnie też pytanie odnośnie Legionelli. Czy nie powinno odkażać się co jakiś czas bojlera poprzez (automatyczny) wzrost temperatury bojlera powyżej 70 C?
    Pozdrawiam!
    Dla spokojności sumienia można sobie tak zrobić raz na 10 dni...... należy pamiętać jednocześnie że legionella rozwija się w wodzie zastanej....jeśli wodę użytkuje 3-4 osoby w domu codziennie i jest wymiana cwu w zasobniku, to nie ma w sumie warunków do rozwoju tej bakterii

  2. #1642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga2011 Zobacz post
    Czy to oznacza, że oprócz trybu "normalny" - "lato" nic więcej nie zmieniasz w sterowniku? Konkretnie chodzi mi o temperaturę zadaną CO.
    zmieniam tylko temp. CO (zmieniłem w zaawansowanych wartość minimalną na 42'C bo tyle na razie wystarczy) i CWU (jak mam wieksze zapotrzebowanie na wodę to ją troszkę bardziej dogrzewam; a tak to piec sam śmiga. Muszę jeszcze czujniki zew. i wew. założyć może poprawi to ekonomię spalania.

  3. #1643
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    starachowice

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Czy mogę zastosować do czujnika wew i zew przewód typu drut 0,5 czy musi być linka od 0,25 do 0,5
    Pozdrawiam

  4. #1644
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał starachowice Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czy mogę zastosować do czujnika wew i zew przewód typu drut 0,5 czy musi być linka od 0,25 do 0,5
    Pozdrawiam
    linka też - moim zdaniem - może być
    dziś aktualizacja softu ecoala na wersję 0.2.7.11
    dostałem maila że najnowsza wersja będzie dostępna w tym tygodniu

  5. #1645
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    starachowice

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    linka też - moim zdaniem - może być
    Też mi się wydaje tylko sprzedawca mi powiedział że szybciej może mi pęknąć i wtedy trzeba cały odcinek wymienić na nowy i tu jest dylemat u nas w Starachowicach b.trudno kupić przewód 0,25 (:

  6. #1646

    Domyślnie

    Cytat Napisał starachowice Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czy mogę zastosować do czujnika wew i zew przewód typu drut 0,5 czy musi być linka od 0,25 do 0,5
    Pozdrawiam
    Poszukaj u siebie w miejscowości firmy instalujące alarmy ( YTDY 2x0,5 lub najczęściej spotykany YTDY 6x0,5 ), możesz zastosować w ostateczności skrętkę komputerową FTP najtańszą jaką znajdziesz.
    Zabezpiecz odcinek na zewnątrz domu od promieni słonecznych.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_M_ ; 27-09-2011 o 17:19

  7. #1647
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    starachowice

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Poszukaj u siebie w miejscowości firmy instalujące alarmy ( YTDY 2x0,5 lub najczęściej spotykany YTDY 6x0,5 ), możesz zastosować w ostateczności skrętkę komputerową FTP najtańszą jaką znajdziesz.
    Zabezpiecz odcinek na zewnątrz domu od promieni słonecznych.
    Dzięki kolego tak zrobię

  8. #1648

    Domyślnie

    Witam,jestem w trakcie montażu OEP 25 i mam pytanko.Czy zamiast pompy mieszającej można zastosować zawór trójdrożny?I jak to zadziała z czujnikiem powrotu.Został mi taki zawór z poprzedniej instalacji i zastanawiam się czy zda egzamin w miejscu pompy mieszającej.
    Dzięki

  9. #1649

    Domyślnie

    A tak wogóle to chciałbym podziękować kol. Minertu za udany zakup
    Gdyby ktoś jeszcze chciał kupić kocioł - polecam!

    Kocioł na razie cieszy oko i czeka na instalacje (prawdopodobnie w przyszłym tygodniu). Jak uruchomię to podzielę się wrażeniami.

  10. #1650

    Domyślnie

    Cytat Napisał starachowice Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czy mogę zastosować do czujnika wew i zew przewód typu drut 0,5 czy musi być linka od 0,25 do 0,5
    Pozdrawiam
    Witam.
    Wszystkie potrzebne przewody elektryczne znajdziecie na Allegro sprzedawca SPEC-KABLE. Kupowałem i polecam. Możliwość kupna mb a nie całej rolki.
    Pozdrawiam.

  11. #1651

    Domyślnie

    Witam wszystkich i pozdrawiam z (czeskiego) Slaska.
    Kociol (OE+25kW) przyloczony i juz smiga...w Czechach na polskim groszku...
    Teraz mam tylko jedno pytanie.Kto za mnie bedzie recznie palil reszte starego wegla i drewna,bo mnie juz na to nie namowicie :-/

    W sprawie kabli do czujnikow - nie jest wazne jaki kabel dolaczycie,chyba ze cienki zle sie laczy.Ja w domu znalazlem stary cieniusieńki kablik od telefonu i tez dziala.

  12. #1652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedro13 Zobacz post
    Witam wszystkich i pozdrawiam z (czeskiego) Slaska.
    Kociol (OE+25kW) przyloczony i juz smiga...w Czechach na polskim groszku...
    Teraz mam tylko jedno pytanie.Kto za mnie bedzie recznie palil reszte starego wegla i drewna,bo mnie juz na to nie namowicie :-/

    W sprawie kabli do czujnikow - nie jest wazne jaki kabel dolaczycie,chyba ze cienki zle sie laczy.Ja w domu znalazlem stary cieniusieńki kablik od telefonu i tez dziala.
    A skad dokładnie jesteś,pracowałem w Czechach 10lat
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #1653

    Domyślnie

    Spoza Wisly - dokladnie Jablunkov

    edit: 2 Minertu - teraz patrze do Googla ze mieszkamy niedaleko siebie.Swiat jest maly...
    Ostatnio edytowane przez pedro13 ; 29-09-2011 o 08:03

  14. #1654
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sly12

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Grabkowo
    Kod pocztowy
    87-820
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Chciałem się podzielić z wami kilkoma spostrzerzeniami odnośnie oep 16kw. Użytkuję go od 2 tyg. i mam kilka małych zastrzeżeń.
    1. Połączenie podajnika z piecem nie jest uszczelnione.
    2. Zaślepka z drugiej strony pieca nie ma żadnej uszczelki i z tym miałem problem bo podczas rozpalania dymiło mi się z tej strony. Uszczelniłem silikonem.
    3. Przy połączeniu zasobnika z podajnikiem wprawdzie jest tam uszczelka ale śruby tam zastosowane były za długie przez co zasobnik nie mógłbyć dokręcony do podajnika prawidłowo i podczas rozpalania dymiło się troszkę.
    4. Brak miejsca na czujnik temp powrotu. trzeba go samemu zamontować na taśmę czy opaskę.
    5. Drugie drzwiczki otwieramy po uprzednim uchyleniu drzwiczek górnych.
    Nie są to uciążliwe rzeczy do usunięcia ale niestety na jakości wykonania to oni się nie popisali ale to jjest tylko moja opinia. Poza tym piec działa bez najmniejszych problemów, węgiel spala się bez problemów nawet spróbowałem palić owsem i spalał się elegancko.

    Mam jedno pytanie. Czy połączenie czopucha z kominem należy izolować ( tak jest w instrukcji ) ale jeżeli izoluję się tę rurę tylko żeby nikt się nie oparzył ponieważ spaliny mają wysoką temp. to ja nie chciałbym jej izolować. Po co jeżeli możesz wykorzystać to do ogrzania kotłowni.

  15. #1655

    Domyślnie

    Cytat Napisał sly12 Zobacz post
    Witam wszystkich. Chciałem się podzielić z wami kilkoma spostrzerzeniami odnośnie oep 16kw. Użytkuję go od 2 tyg. i mam kilka małych zastrzeżeń.
    1. Połączenie podajnika z piecem nie jest uszczelnione.
    2. Zaślepka z drugiej strony pieca nie ma żadnej uszczelki i z tym miałem problem bo podczas rozpalania dymiło mi się z tej strony. Uszczelniłem silikonem.
    3. Przy połączeniu zasobnika z podajnikiem wprawdzie jest tam uszczelka ale śruby tam zastosowane były za długie przez co zasobnik nie mógłbyć dokręcony do podajnika prawidłowo i podczas rozpalania dymiło się troszkę.
    4. Brak miejsca na czujnik temp powrotu. trzeba go samemu zamontować na taśmę czy opaskę.
    5. Drugie drzwiczki otwieramy po uprzednim uchyleniu drzwiczek górnych.
    Nie są to uciążliwe rzeczy do usunięcia ale niestety na jakości wykonania to oni się nie popisali ale to jjest tylko moja opinia. Poza tym piec działa bez najmniejszych problemów, węgiel spala się bez problemów nawet spróbowałem palić owsem i spalał się elegancko.

    Mam jedno pytanie. Czy połączenie czopucha z kominem należy izolować ( tak jest w instrukcji ) ale jeżeli izoluję się tę rurę tylko żeby nikt się nie oparzył ponieważ spaliny mają wysoką temp. to ja nie chciałbym jej izolować. Po co jeżeli możesz wykorzystać to do ogrzania kotłowni.
    Ad.1 i Ad. 2 Było na tym forum ze "100 razy" żeby uszczelniać silikonem z obu stron. Ale fakt powinna być o tym informacja w instrukcji montażu, nie każdy czyta forum
    Ad. 3 Montuje się do rury powrotnej, najlepiej jak najbliżej powrotu w kotle. Dwie opaski samozaciskowe + trochę foli aluminiowej + kawałek otuliny na rury z polietylenu - razem będzie ze ... dwa złote
    Ad. 4 Cóż taka jego uroda, w 16kW drzwiczki są tuż obok siebie i stąd ten problem, w 25kW chyba drzwiczki są od siebie odsunięte (większe gabaryty kotła) i tam już nie powinien występować ten problem.

  16. #1656
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    starachowice

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    U mnie w 25 Kw drzwiczki są Ok,ja jeszcze ociepliłem sobie czopuch,uszczelniłem silikonem z obu stron a tam gdzie jest zaślepka dodatkowo ociepliłem wełną mineralną i przykręciłem dodatkowymi śrubami.
    Wszystko jest na forum Pozdrawiam

  17. #1657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedro13 Zobacz post
    Spoza Wisly - dokladnie Jablunkov

    edit: 2 Minertu - teraz patrze do Googla ze mieszkamy niedaleko siebie.Swiat jest maly...
    No byłem w Jablunkovie na Mostach kiedyś.Mieszkam 20km od Karviny.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #1658

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Dostępna jest nowa wersja programu do sterownia eCoal

  19. #1659
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    eCoalowcy fajnie się mają bo jest nowa wersja programu - a niestety o brulim firma chyba zapomniała bo miała być nowa wersja softu do rozpoczęcia sezonu a to tuż tuż a na stronie esterownika jakos nic nie widać.

  20. #1660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    eCoalowcy fajnie się mają bo jest nowa wersja programu - a niestety o brulim firma chyba zapomniała bo miała być nowa wersja softu do rozpoczęcia sezonu a to tuż tuż a na stronie esterownika jakos nic nie widać.
    Nie denerwuj się, jak obiecali to będzie.

Strona 83 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony