dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 534
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 10665
  1. #1801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał waksio Zobacz post
    Panowie od piątku rozpocząłem sezon grzewczy bo w domu było już chłodno. Czy ktos z znawców tematu moze zerknąć na moj sterownik https://esterownik.pl/remote/625 i napisać mi czy wszystko wyglada na prawidłową obsługę?
    Proszę o to ponieważ ustawienia temp. na kotle dałem już na minimum a w domu temperatura 23,5 stopnia. Połowa grzejników w domu przykręcona na prawie minimum, zawór 3drożny też przykręcony do połowy. Palę miałem ekofins i mam wrażenie że schodzi go trochę za dużo (od piątku zeszło chyba z 1,5 podajnika) a kocioł praktycznie pracuje cały czas, tylko na chwilę przechodząc w stan podtrzymania. Czy moge jeszcze coś zmienić, poprawić aby spalać mniej paliwa? Kupiłem już przewód do podłączenia czujników zew. i wew. ale muszę trochę powiercić w ścianach aby je pomontować
    Pamiętaj o tym aby czujnik zewnętrzny był od strony północnej a wewnętrzny w pokoju gdzie najczęściej bywasz na wysokości ok 120zm od podłogi i w miejscu mało ruchliwym przez domowników.
    Co do spalania to zapewne domek się wygrzać musi a nie ma za bardzo jakich temperatur się trzymać poza tą na kotle.Zaktualizuj sterownik i użyj CWU równiez jako mieszającej jak masz CWU blisko.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #1802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Tutaj mojej ingerencji nie było.
    Jakoś od razu o tobie pomyślałem.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #1803
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vince8

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    01-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    A jaj mam pytanko odnośnie "głośnej" pracy podajnika, piszę w cudzysłowiu bo nie wiem czy faktycznie jest głośna czy tylko mi się zdaje... Ogólnie piec chodzi cichutko ale w momencie gdy załącza się podajnik i podaje opał to kotła słysze to nie tylko na parterze ale nawet w sypialnie na piętrze. Czy u was macie podobnie ?

  4. #1804
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Mam całą instalację w miedzi piec stoi na '' gumach'' ,w dzień jest ok.ale w nocy jak się przebudzę to delikatnie podajnik słychać.Sądzę gdyby zamontować gdzieś na lini piec-grzejnik kawałek pexa byłoby ok.,zauważyłem również że w pokojach gdzie mam nowe grzejniki aluminiowe podajnika niesłychać,w pokoju gdzie śpie mam jeszcze stary stalowy grzejnik.

  5. #1805
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waksio

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    39

    Domyślnie

    U mnie akurat w łazience na piętrze słychać jak chodzi podajnik, w innych pomieszczeniach raczej nie ale jak w jest głucha cisza w domu to jak się dobrze wsłucham to też go słyszę.

  6. #1806
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vince8

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    01-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mi to właściwie nie przeszkadza ale moja żona już kilka razy mi powtarzała, że słyszy ten piec nawet jak jest u góry w łazience no i w końcu ja zacząłem się wschłuchiwać i zastanawiać czy aby na pewno wszystko z tym podawaniem opału jest w porządku...ktoś tam pisał, że gdzieś obcierał mu ślimak czy coś innego przy podawaniu opału...

  7. #1807
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spok1q

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Rzeszów - Nowa Wieś
    Kod pocztowy
    36-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Wiem że jestem kolejną osobą zadającą to pytanie ale..... Nie bardzo wiem jakiej mocy piec wybrać OEP 16 czy OEP 25. Powierzchnia mojego domu biorąc dane z projekty to 140m2 plus 22m2 garażu ale mierząc m2 po podłodze wychodzi około 180m2 plus wspomniany wcześniej garaż. Myślę że różnica wynika z tego że w projekcie są podane metry użytkowe, a metraż rzeczywisty to inna bajka. Dom ma jest zbudowany z pustaka max główką i do tego 15cm styropianu, poddasze ocieplone będzie 25cm wełną isover super mata, okna z pakietem trzy szybowym. instalacja wykonana na miedzi plus około 60m2 podłogówki no i zbiornik CWU 140L. Zatem jak koledzy sądzicie 16 czy raczej 25? Z góry dzięki za poradę i Pozdrawiam

  8. #1808

    Domyślnie Ogniwo Eko Plus 16KW - temperatura powrotu

    Witam,
    Od 15 dni jestem szczęśliwym posiadaczem wymienionego w tytule kotła. Gdzy przez pierwsze dni pracował w trybie Lato (tylko CWU) nie było żadnych problemów. Teraz po przejściu na tryb normalny jest też wszystko raczej ok. Mam tylko pewną wątpliwość dotyczącą temperatury powrotu która oscyluje prawie zawsze w okolicy temperatury zasilania a czasem co jest dośc dizwne ją przekracza o 1-2 stopnie. Zawór 3 drożny ustawiam w zakresie 3-5 i niewiele to zmienia.
    Po za tym mam dziwny problem z dostepem do sterownika przez sieć LAN, sterownik znika co jakiś czas i sam sie pojawia. Jak go nie widać to pingi też nie odpowiadają. To jeszcze nie jest może takie dziwne bo mam kołownie dość daleko od routera i komunikuje sie za pomocą AP, dziwne jest dopiero to że przez strone WWW producenta jaest widziany cały czas nawet jak lokalnie pingi do pieca nie odpowiadają.

    Jak poprawnie zmodyfikować (na jakie wrtości) ustawienia dostępne po wpisaniu kodu serwisowego, czy może nic nie ruszać.
    Pozdrawiam

  9. #1809

    Domyślnie

    minertu jak to robisz że masz tak wysoką temp.spalin?

  10. #1810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mario633

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Sędziszów Małopolski
    Posty
    137

    Domyślnie

    Czy ktoś mi doradzi w takiej kwestii: Wyczystka w kominie systemowym powinna być zamknięta w sposób szczelny, czy też otwarta. Ciągnie przez nią jak cholera, a przyznam że otworzyłem ją przy paleniu drzewem, bo lepiej się paliło, ale nie wiem jak to jest przy ekogrochu.
    The roots of education are bitter, but the fruit is sweet...

  11. #1811

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario633 Zobacz post
    Czy ktoś mi doradzi w takiej kwestii: Wyczystka w kominie systemowym powinna być zamknięta w sposób szczelny, czy też otwarta. Ciągnie przez nią jak cholera, a przyznam że otworzyłem ją przy paleniu drzewem, bo lepiej się paliło, ale nie wiem jak to jest przy ekogrochu.
    Otwarta,niezaleznie czy palisz drewnem czy ekogrochem. chyba że masz dodatkowy kanał nawiewny w kotłowni.

  12. #1812

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    minertu jak to robisz że masz tak wysoką temp.spalin?
    Kotła łobuz nie czysci

  13. #1813

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario633 Zobacz post
    Czy ktoś mi doradzi w takiej kwestii: Wyczystka w kominie systemowym powinna być zamknięta w sposób szczelny, czy też otwarta. Ciągnie przez nią jak cholera, a przyznam że otworzyłem ją przy paleniu drzewem, bo lepiej się paliło, ale nie wiem jak to jest przy ekogrochu.
    U mnie była i jest zamknięta , ale nie polecam ciągłego palenia drewnem. Ja napaliłem kilka razy a potem czyściłem piec przez dwie godziny z tego całego syfu co zostaje po paleniu drzewem.

  14. #1814

    Domyślnie

    Cytat Napisał macskup Zobacz post
    Witam,
    Od 15 dni jestem szczęśliwym posiadaczem wymienionego w tytule kotła. Gdzy przez pierwsze dni pracował w trybie Lato (tylko CWU) nie było żadnych problemów. Teraz po przejściu na tryb normalny jest też wszystko raczej ok. Mam tylko pewną wątpliwość dotyczącą temperatury powrotu która oscyluje prawie zawsze w okolicy temperatury zasilania a czasem co jest dośc dizwne ją przekracza o 1-2 stopnie. Zawór 3 drożny ustawiam w zakresie 3-5 i niewiele to zmienia.
    Po za tym mam dziwny problem z dostepem do sterownika przez sieć LAN, sterownik znika co jakiś czas i sam sie pojawia. Jak go nie widać to pingi też nie odpowiadają. To jeszcze nie jest może takie dziwne bo mam kołownie dość daleko od routera i komunikuje sie za pomocą AP, dziwne jest dopiero to że przez strone WWW producenta jaest widziany cały czas nawet jak lokalnie pingi do pieca nie odpowiadają.

    Jak poprawnie zmodyfikować (na jakie wrtości) ustawienia dostępne po wpisaniu kodu serwisowego, czy może nic nie ruszać.
    Pozdrawiam
    1. Teraz jest na tyle teraz ciepło że jest mały odbiór ciepła i dla tego temperatura powrotu nie jest dużo niższa niż temperatura zasilania
    2. Co do różnicy na plus na powrocie to:
    a) podejrzewam, że czujnik na zasilaniu nie jest dobrze osadzony i te kilka stopni w dół może przekłamywać, owiń go w folię metalową albo użyj pasty termoprzewodzącej
    b) może czujniki (oba zasilania i powrotu) wymagają wykalibrowania żeby wskazywały prawidłowo temperaturę
    3. Jak nie wiesz co chcesz osiągnąć i dla czego to nie ruszaj ustawień zaawansowanych, grzebanie w parametrach tylko dla tego że one są to najkrótsza droga do "rozkalibrowania" kotła

  15. #1815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waksio

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    39

    Domyślnie

    A jak prawidłowo wykonać kalibracje czujników? W jaki sposób mogę sprawdzić czy czujniki pracują prawidłowo? W instrukcji nie znalazłem o tym słowa.

  16. #1816

    Domyślnie

    Cytat Napisał waksio Zobacz post
    A jak prawidłowo wykonać kalibracje czujników? W jaki sposób mogę sprawdzić czy czujniki pracują prawidłowo? W instrukcji nie znalazłem o tym słowa.
    Kalibrację najłatwiej mozna zrobić na dwa sposoby wsadzić czujnik to lodu albo wrzącej wody i odczytaną temperaturę skorygować o występujące rożnice. Można przyjąć że prawidłowy wynik w lodzie to jakiś 0-1 st. cencjusza a w wrzątku jakieś 99-100 st. cencjusza. Jeśłi twoje odczyty się różnią, to o tą różnicę musisz skalibrować czujnik w opcjach zaawansowanych. Czyli podać właśnie tą różnicę dla wybranych czujników.

  17. #1817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Na poprzedniej stronie napisałem jak zrobiłem kalibrację w lodzie.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4937410

  18. #1818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mario633

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Sędziszów Małopolski
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basco Zobacz post
    Ja napaliłem kilka razy a potem czyściłem piec przez dwie godziny z tego całego syfu co zostaje po paleniu drzewem.
    Potwierdzam, syfi strasznie, zwłaszcza gdy drzewo mokre, ale właśnie poprawiło się po otwarciu wyczystki. Tak czy inaczej teraz palę grochem i mam spokój
    The roots of education are bitter, but the fruit is sweet...

  19. #1819
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadzian

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-449
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Od września jestem posiadaczem eko plus 16kw i chciałbym podzielić się pierwszymi wrażeniami . Kocioł pracuje w prostym układzie samo c.o. bez CWU. Powierzchnia domu 110 m2, budynek nieocieplony, okna drewniane starego typu. Pierwsza próba odpalenia bez żadnych problemów , paliwo ekogroszek Leroy Merlin 50 kg spalił w jeden dzień. Następna próba to zasyp miałem i tu zaczęły się problemy. Miał był trochę wilgotny, zawieszał się podajnik nie podawał kocioł wygaszał się, aha jeszcze 3 razy zerwana zawleczka. Po wybraniu miału kolejna próba również miałowa od innego dostawcy. I tu niespodzianka kociołek pracuje aż miło patrzeć. Mam jednak problem kocioł co chwile się włącza i wyłącza.Temperatura zadana 45 st. grzeje do 50,4 i stop. Gdy temp. Spadnie o 1 st. znowu się załącza i tak w kółko. Załączam wykres pracy pieca czy ktoś mógłby pomóc. Kocioł wcale nie wchodzi w stan podtrzymania. Nastawy:
    - reg. temp. kotła pogodowy
    - reg. temp. wew.pokojowy
    - temp. zadana co 45 st.
    - temp. obniżona 10 st.
    - moc dmuch. 60 %
    - czas post. podaj. w podtrz. 40 min
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	456.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	106,0 KB
ID:	78710  

  20. #1820

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzian Zobacz post
    Witam. Od września jestem posiadaczem eko plus 16kw i chciałbym podzielić się pierwszymi wrażeniami . Kocioł pracuje w prostym układzie samo c.o. bez CWU. Powierzchnia domu 110 m2, budynek nieocieplony, okna drewniane starego typu. Pierwsza próba odpalenia bez żadnych problemów , paliwo ekogroszek Leroy Merlin 50 kg spalił w jeden dzień. Następna próba to zasyp miałem i tu zaczęły się problemy. Miał był trochę wilgotny, zawieszał się podajnik nie podawał kocioł wygaszał się, aha jeszcze 3 razy zerwana zawleczka. Po wybraniu miału kolejna próba również miałowa od innego dostawcy. I tu niespodzianka kociołek pracuje aż miło patrzeć. Mam jednak problem kocioł co chwile się włącza i wyłącza.Temperatura zadana 45 st. grzeje do 50,4 i stop. Gdy temp. Spadnie o 1 st. znowu się załącza i tak w kółko. Załączam wykres pracy pieca czy ktoś mógłby pomóc. Kocioł wcale nie wchodzi w stan podtrzymania. Nastawy:
    - reg. temp. kotła pogodowy
    - reg. temp. wew.pokojowy
    - temp. zadana co 45 st.
    - temp. obniżona 10 st.
    - moc dmuch. 60 %
    - czas post. podaj. w podtrz. 40 min
    według tego co napisałeś kocioł działa bardzo prawidłowo.Utrzymuje temperaturę wewnątrz pomieszczę na podstawie czujnika wewnętrznego. Bardzo ładny wykres nie ma powodów do niepokoju. Na czujniku wewnętrznym tak wygląda praca kotła , on tylko uzupełnia straty temperatury w pomieszczeniach.
    Ostatnio edytowane przez jack18 ; 10-10-2011 o 19:20

Strona 91 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony