dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie wymagania dotyczace projektow domow szkieletowych

    Witam
    jakie wymogi musi spelniac projekt domu szkieletowego?
    czy jest mozliwe samodzielne wykonanie projektu, czy tez niezbedne jest zlecenie tego architektowi?
    czy istnieje mozliwosc uzyskania zgody na budowe na podstawie projektu z kanady?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Każdy projekt wymaga zarejestrowania w Starostwie . Nawet ten drewniany. Powiedziałbym,ze zwłaszcza drewniany. Nie da sie zrobić projektu wykonawczego nie będąc uprawnionym projektantem. Czyli architekt z uprawnieniami projektowymi.Co do projektu z Kanady czy z innego kraju to jest tak,ze projekt musi spelniac lokalne wymagania dotyczące realizacji inwestycji. od tego zacznij, Potem , jeśli to przejdzie w starostwie, przetłumacz go na jezyk polski i niech Ci architekt dostosuje obliczenia do naszych warunków.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za sugestie.
    Budowa domow kanadyjskich zajmuje sie od 20 lat. mieszkajac w Kanadzie. Wiec wykonanie projektu i zbudowanie nie byloby trudne. Rozumie, ze problemy moga byc natury legalnosci takiego projektu.
    Czy istnieje kod budowlany regulujacy projektowanie domow drewnianych, czy tez nalezy stosowac sie do ogolnych wymogow dotyczacych budownictwa .

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    Dziekuje za sugestie.
    Budowa domow kanadyjskich zajmuje sie od 20 lat. mieszkajac w Kanadzie. Wiec wykonanie projektu i zbudowanie nie byloby trudne. Rozumie, ze problemy moga byc natury legalnosci takiego projektu.
    Czy istnieje kod budowlany regulujacy projektowanie domow drewnianych, czy tez nalezy stosowac sie do ogolnych wymogow dotyczacych budownictwa .
    Jeżeli twierdzisz, że z wykonaniem projektu możesz sobie poradzić (widziałeś projekty z Polski?), to moja sugestia jest taka: skontaktuj się z polskim architektem i porozmawiaj, pokaż mu swój projekt. On pomyśli, co trzeba zmienić lub nie. Powie Ci cenę, za ile da podpis i pieczątkę i to chyba wszystko.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Nic dodac, niz ując.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Jeżeli twierdzisz, że z wykonaniem projektu możesz sobie poradzić (widziałeś projekty z Polski?), to moja sugestia jest taka: skontaktuj się z polskim architektem i porozmawiaj, pokaż mu swój projekt. On pomyśli, co trzeba zmienić lub nie. Powie Ci cenę, za ile da podpis i pieczątkę i to chyba wszystko.

    Tez tak sobie pomyslalem.

    Ladny ten domek na zdjeciach. Podoba mi sie chec zbudowania takiego domku.
    Nie bedzie okien?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    będą
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    będą
    zycze powodzenia w realizacji

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    zycze powodzenia w realizacji
    Dziękuję
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony