dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Budowa czy kupno - dylemat

    Witajcie
    Mam mały dylemat mogę kupić ładny, zadbany, ocieplony duży dom z wielką działką ale stary ( chyba z 40roku) lub myslec o zakupie działki i budowie nowego takiego "wymarzonego" i nie wiem co jest bardziej opłacalne

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    896

    Domyślnie

    Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza w przypadku starego domu, musisz sam policzyć. Generalnie w PL domy są wyceniane nieco zbyt drogo, nawet biorąc pod uwagę rzeczy, których wielu nie liczy, typu zagospodarowana działka czy porządna zabudowa kuchni/łazienka, i nadal budowa ma szanse wyjść troszkę taniej. To moim zdaniem głównie zasługa małej podaży sensownych domów - niestety na rynku wtórnym przeważają domy budowane za komuny, które są często koszmarem pod każdym względem, a także jest ogromna luka w segmencie domów 100-120m2.

  3. #3

    Domyślnie

    No wlasnie dlatego od kilku dni mam metlik w glowie. Dom ktory chcialam kupic jest w bdb miejscu malej wioski a zarazem blisko sredniej wielkosci miasta.
    Tak jak pisalam jest duzy 250m2 plus poddasze do adaptacji i piwnice. Do odświeżenia ( najbardziej boję się cyklinowania bo w zab nie znam sie na drewnianych podlogach - glownie chodzi o stan drzewa i legarow). Dzialka wielka prawie 70ar. Cena 500tys bo tego zapomnialam napisac. Dom do odświeżenia.
    Projekt natomiast do budowy który mi się podoba to Amelka -- dokładnie ten:
    http://pprojekt.pl/projekt556-amelka__189_4_m.html
    I tak oto czlowiek siedzi czyta madre forum i szuka rad

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli działka jest ładna i duża i dobrze położona to juz sama ma sporą wartość ...
    Sprawdzić ile trzeba by włożyć w ten dom , plus taki że możesz inwestycje robić na raty ...

    Zapewne trzeba będzie polepszyć ocieplenie i wymienić okna , no chyba że było robione coś w tym temacie ..

    Ale najpierw zobaczyć ile trzeba było by włożyć w ten dom .bo to najważniejsze ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5

    Domyślnie

    Dom jest ocieplony styropianem (chyba 10cm) okna sa nowe plastiki, tylko na poddaszu trzeba jedno dokupic i jedno wymienic na wieksze aby obejsc sie bez okien dachowych ( jakos slyszalam tylko negatywne opinie takich okien). Dzialka jest duza ladna zadbana, nasadzona z czego ok 20-30ar to kolejne dwie dzialki budowlane wiec w sumie same plusy tylko zastanawiam sie nad remontem , adaptacja poddasza, nad wszelkimi kosztami a beda spore - sam dach jest bardzo duzy , dachowka jest poprzekladana ale nie wiem ile ma lat i ile wytrzyma jeszcze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Za ile kupisz podobną działkę w okolicy ?

    Dom taki jak pokazujesz w linku zbudujesz za 500-600 kPLN z wykończeniem i podstawowym wyposażeniem (kuchnia, szafy wnękowe) i zagospodarowaniem działki. Z nowych materiałów, energooszczędny, szyty na miarę. Przez wiele lat będzie spokój z remontami itp.

    Ten stary dom kosztuje 500 kpln z działką ale prawdopodobnie będzie potrzebowal sporego remontu - pytanie co z dachem (konstrukcja), instalacjami, zabezpieczeniem przeciwilgociowym fundamentów itd itd. 10 cm styropianu to obecnie też nie za bogato. Robocizna w przypadku remontu będzie 2-3 razy droższa niż przy budowie nowego, a efekt w sumie nie zawsze może satysfakcjonować.

    Moja logika jest taka - jezeli da się kupić ciekawą działkę w okolicy za rozsądnie pieniądze to ja bym budował nowy dom. Gdyby ta działka była jakaś unikalna to być może warto.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony