dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dach dwuspadowy w kształcie litery L

    Witam

    Mam problem, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego w mojej gminie narzuca dach dwuspadowy (z dopuszczeniem budowy wykuszy, dachów mansardowych, naczółkowych) o kącie m.in. 30 stopni.

    Czy dach dwuspadowy łamany w kształcie litery L taki jak w projekcie C79 z Muratora.

    http://projekty.muratordom.pl/projek...ny,228,1,0.htm

    jest dachem dwuspadowym? W projekcie niby jest napisane, że jest, ale wszędzie gdzie szukam definicji dachu dwuspadowego to jest napisane, że dwie równoległo połacie, jedna kalenica i koniec. Czy starostwo powiatowe nie uzna, że ten dach jest wielospadowy i nie wyda pozwolenia na budowę? Wiem, że niby ma ściany szczytowe i konstrukcję dwuspadową, ale jednak ma więcej połaci niż dwie. Potrzebuję odpowiedzi na 100% najlepiej z uzasadnieniem, a nie "będzie dobrze", bo to już słyszałem. Dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Problem w tym, że zapisy planów zazwyczaj są nie ostre (zaleca się, dopuszcza się itp.). Interpretacja ich zapisów niestety uzależniona jest od urzędnika. W twoim przypadku najprościej będzie udać się do urzędu gminy (lstarostwa) z projektem z prośba o opinię. W moim PZP jest dokładnie taki sam zapis a jak to wygląda w praktyce najlepiej obrazuje załączone zdjęcie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dachy.JPG
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	48703  

  3. #3

    Domyślnie

    Taaa... w starostwie zostalem prawie wyrzucony za drzwi ze slowami "DO PROJEKTANTA! niech on interpretuje, my tylko sprawdzamy zgodność z mpzp jak już złożycie papiery, nie udzielamy informacji". W gminie mowia, ze no problem, ale to nie oni beda wydawa pozwolenie tylko starostwo. To jest chore, bo gmina ustalila plan i mowi, ze ok, a w starostwie (ktore planu nie ustalalo, a za to wydaje decyzje) moga miec inne zdanie mimo, ze to nie oni plan ustalali. Polska jak zwykle

  4. #4

    Domyślnie

    No to faktycznie zonk. W pierwszym momencie pomyślałem co by ich poprosić w takim wypadku pisemnie o interpretacje zapisów planu ale faktycznie mogą się wykręcić brakiem projektu. Problem w tym, że nie należnie od tego co napiszą Ci forumowicze (że to dwu-spad itd.) to i tak pozostaje pole do interpretacji. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że najlepszym rozwiązaniem będzie jednak jeszcze raz uderzenie do urzędu ale tym razem do Naczelnika Wydziału Architektury. Jego stanowisko nie pozwoli mu na proste odpalantowanie Cię.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak Ci sie tylko wydaje. To wlasnie szanowny Pan naczelnik "wydarl na mnie morde".

  6. #6

    Domyślnie

    No to nie bardzo wiem co Ci doradzić. Możesz spróbować faktycznie do nich napisać – zgodnie z KPA odpowiedzieć Ci muszą. Pytanie na ile ta odpowiedź będzie konkretna. Jeżeli chodzi o meritum sprawy - jak dla mnie dach w kształcie litery L jest dachem wielospadowym, zatem nie łapie się do grupy dwuspadowych.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Troche to paranoia, bo szukam projektów i wszystkie domy w kształcie litery L i litery T będące złączeniami dachów dwuspadowych są klasyfikowane jako dwuspadowe, tylko, ze zwykle jedna z kalenic jest niższa, a to chyba ma znaczenie. Np. garaż jest pokryty drugim dachem dwuspadowym prostopadłym do głównej kalenicy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby wszyscy architekci się nie znali i klasyfikowali nieprawidłowo swoje projekty w kształcie T i L jako dwuspadowe.

  8. #8

    Domyślnie

    udalo mi sie dodzwonic do naczelnika i tym razem uzyskalem informacje, ze dach dwuspadowy w kształcie litery T lub L jest jak najbardziej dachem dwuspadowym (nie wiem czy ma na wplyw nizszy poziom drugiej kalenicy, bo nie sprecyzowal) i nie narusza postanowien mpzp, wiec kupuje najpewniej tego promiennego.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak jak Ci pisałem najlepiej od razu uderzyć na górę. Może miał wtedy zły dzień

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W moim odczuciu taki dach jest dachem dwuspadowym. Gdyby wystąpiły jakieś problemy pisz prosto do ministerstwa z prośba o interpretację. Stanowisko ministerstwa jest wiążące dla każdej jednostki administracyjnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Z tymi spadkami ( nazewnictwem) zawsze jest problem. Czy nie lepiej mówić o połaciach ?. Pamiętasz Andrzeju dyskusję o dachu mansardowym. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony