dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewikon

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    1

    Domyślnie Pomocy - Piec Nie Osiąga Temperatury - Hef 14 kW

    Witam,

    wymieniałam w domu piec. Fachowiec doradził piec Hef 14 kW - taki jak TUTAJ. W mojej piwnicy jest problem, bo po pierwsze piwnica jest mała, a po drugie nie ma prostego (bezpośredniego) dostępu do komina, tylko przewód kominowy jest dość długi - jakiś 1 metr od pieca do komina. W piwnicy piec stał zawsze na wprost okienka i miał dość dobry ciąg. Stary piec niestety zaczął kapać i wymieniłam piec na nowy. Fachowiec polecił Hef 14 kW i w związku z tym, że piwnica jest mała, a piec dość szeroki to stwierrdził, że obróci go o 90 stopni (stoi bokiem do okienka). Powiedział, że to nie będzie miało wpływu na palenie.
    Ale co się okazało - wczoraj zamontowali piec, 2 godziny rozpalali, a temperatura na piecu osiągnęła 25 stopni!!! Miałam wcześniej 4 piece i nigdy coś takiego się nie zdarzyło, żeby po 2 godzinach była taka niska temperatura. Dzisiaj znowu to samo - doszło do 40 stopni, a na koniec dnia temperatura osiągnęła 60 stopni. W lato można tak palic, ale w zimę??? CO robis??? Doradźcie, bo już nie wiem co mam zrobić. Oni jeszcze twierdzą, że mam słaby ciąg w kominie, ale przecież zawsze tak było i nie miałam problemu z rozpalaniem. Powiedzieli też, że można zamontować dmuchawy, ale to znów koszty i jaką mam pewność, że to pomoże??? Doradźcie coś.
    Czy to może być wina ustawienia pieca? Czy może oni źle dobrali piec do mojej piwnicy i mieszkania? Czy takie dmuchawy mogą pomóc? Jak taki piec rozhulać?

    Bardzo prosżę o pomoc.

    Ewa

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Witaj

    Miałaś stary kocioł z górnym spalaniem, mający mały opór po stronie spalin, teraz założyli Ci kocioł z dolnym spalaniem, który wymaga większego komina i tu jest problem. Pomyśl o czopuchu hybrydowym z firmy ferrum Suwałki, od forumowego Janusza.
    Pozdrawiam Grzegorz
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdź czy czopuch i wejście do komina są szczelne, jeśli są szczeliny to nalezy je uszczelnić, nawet jeśli pomiędzy cegłami sa jakieś małe szczeliny to powietrze zamiast wchodzić do komina przez piec wchodzi też przez te szczeliny zmniejszając ciąg.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony