dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Co na elewację drewnianą: Świerk? Sosna? Modrzew?

    Witam,
    Ściany szczytowe mojego domu mają konstrukcję szkieletową do której będzie mocowana elewacja drewniana. Na rynku dostępnych jest wiele desek elewacyjnych, wykonanych z różnych gatunków drewna, począwszy od sosny i świerka rodzimego, po modrzew, świerk skandynawski, modrzew syberyjski i inne. Ceny bardzo zróżnicowane, od 30 do ponad 100zł/m2. Nasuwają się zatem pytania: czy ten modrzew syberyjski jest trzykrotnie trwalszy od naszego, dajmy na to świerka? Jaka jest w ogóle trwałość elewacji drewnianej? Czy droższe drewno wymaga rzadszej konserwacji (malowania)? Co stoi na przeszkodzie użycia tańszego drewna?
    Renomowane firmy robią z "lepszych" gatunków, ale też nie dla przypadkowych klientów. Jest to było, nie było towar ekskluzywny. Dawniej dostępność syberyjskich i skandynawskich desek z pewnością była mała a wiele starych domów ma szalówkę z pewnością z rodzimego drewna, czyż nie? Kogo było stać na importowane rarytasy? I jak widać elewacje tych domów trzymają się nieźle pomimo co najmniej kilkudziesięcioletnim stażu. Proszę mnie sprostować, jeśli się mylę i rozjaśnić moją ciemną łepetynę. Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Halo, halo, halo??? Czy moje pytanie jest takie głupie, czy takie trudne, że nikt mi nie odpowiada...?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kross74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej, pytanie nie jest głupie ani trudne bo prawie sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie ,jak stać cię na świerk skandynawski czy modrzew syberyjski to sobie kupuj i bądz szczęsliwy z tego zakupu , widocznie takie gatunki ci się podobają ,ale polskie drewno tez jest dobrej jakości to jest kwestia konserwacji drewna takie jest moje zdanie .pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    potwierdzam!
    konserwacja drewna w zakresie tych wymienionych "europejskodostępnych drzew" jest zdecydowanie ważniejsza niż różnice w gatunku drewna na elewację!
    i piękny modrzew skandynawski, czy syberyjski będzie wyglądał po kilku latach kiepsko jeśli nie zostanie stosownie zakonserwowany!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  5. #5

    Domyślnie

    Tutaj poczytaj sobie o cechach poszczególnych rodzajów drewna na elewację i zadecyduj
    http://www.elewacje-drewniane.pl/ind...trona=c-montaz

  6. #6

    Domyślnie

    jedni twierdza ze na zewnatrz najlepsze twarde drewno(najtrwalsze) inni ze peka i ze najlepszy jest modrzew ogolnie
    wg mnie wlasnie modrzew, nasz polski byle nie ciety z tzw suszycy i najlepiej ciety w zimie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony