dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    To co firma nazywa standardem - w naszym wypadku to było postawienie budynku na płycie fundamentowej, z rozprowadzonymi wewnątrz instalacjami
    Czyli płytę wykonywaliście we własnym zakresie? I cena była za m2 stała, bez względu na wszystko? Nic nie wynegocjowaliście?

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Dopłatę robiliśmy do okien 3-szybowych Vetrex 90+, drzwi zostały takie jak w standardzie bo odpowiadają nam ich parametry.
    Osobno opłata za pompę ciepła i rekuperator.
    Czyli zrezygnowaliście z kominów wentylacji grawitacyjnej, ale ceny to nie zmniejszyło? Macie kominek czy chociaż przygotowany pod niego komin?

    W sumie, to myślę o bardzo podobnych uzupełnieniach. Ale pompę ciepła chyba tylko powietrzną do CWU w stylu Galmet Easy Air, żeby latem mieć za darmo klimę. Bo do CO przy takich parametrach to nigdy się nie zwróci - pewnie bym zwykłe maty/kable elektryczne w podłodze umieścił + kominek .

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Projekt kupowaliśmy sami u architekta współpracującego z M3System.
    Zdradzisz, ile was kosztował projekt? To było razem z wrysowaniem w działkę?

    W sumie, to możesz napisać jak wyglądają dotąd koszty? Ile za sam dom, ile dopłaciliście za okna, ile ekstra kosztowała rekuperacja, PC, projekt? Wiadomo, że na wykończenie to można wydać niemal nieograniczoną ilość pieniędzy, ale ile planujecie w sumie wydać jeszcze?
    Jaka powierzchnia domu?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-10-2014 o 23:27

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli płytę wykonywaliście we własnym zakresie? I cena była za m2 stała, bez względu na wszystko? Nic nie wynegocjowaliście?
    Źle zrozumiałeś lub ja niezrozumiale napisałam - płyta fundamentowa jest w standardzie - czyli wykonana przez firmę.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli zrezygnowaliście z kominów wentylacji grawitacyjnej, ale ceny to nie zmniejszyło? Macie kominek czy chociaż przygotowany pod niego komin?
    Nie z kominów wentylacji grawitacyjnej.
    Zrezygnowaliśmy z komina całkowicie, już na etapie projektu (oczywiście odliczono nam koszt jego wykonania).
    Żadnych kominków, pieców z podajnikiem i innych opalanych drewnem/węglem,/czymkolwiek, żadnych popiołów, kurzu, kupowania/noszenia opału. Całe życie mieliśmy jakiś piec, bądź kominek.
    Tu mamy podłogowe ogrzewanie, pompę ciepła i rekuperację.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ....to nigdy się nie zwróci...
    Ale my w ten sposób nie przeliczamy.
    Tobie chodzi wyłącznie o pieniądze.
    A dla nas bezcenna jest wygoda, czas i czystość.
    Poza tym zawsze chcieliśmy nowoczesny dom energooszczędny.
    Pompa ciepła i rekuperacja to jedno ze spełnionych marzeń.
    Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    .... przy takich parametrach..
    A jakie parametry masz na myśli??


    Projekt kosztował nas 4 tys.
    Bez adaptacji oczywiście.

    Pytasz czy coś negocjowaliśmy.
    Nie. Cena nam odpowiadała.
    To najtańsza taka technologia na rynku, poza tym firma zaproponowała nam wiele innych korzyści na etapie budowy związanych np. z zakupem PC i rekuperatora.

    Powierzchnia domu 100 m.
    Dom prosty, zwarta bryła.
    Jest dokładnie taki jak miał być.

    O konkretnych kosztach nie będę pisać, bo mogą wprowadzić w błąd. Jak pisałam wcześniej mieliśmy cenę z 2013 r. A ceny jak to ceny... z każdym rokiem pewnie rośna w siłę.

    Jest za to sporo znowu korzyści, których nie da się przeliczyć na pieniądze - przed wszystkim przez okres budowy nic nas nie obchodziło, materiały przyjeżdżały, firma budowała, a my patrzyliśmy jak domek rośnie.

    Dookoła nas budowy, które stanęły 2-3 lata temu na etapie SSZ lub nawet są zamieszkałe, ale bez ocieplenia, wykończenia, sąsiad dłużej dach wymieniał niż nam dom postawiono. Gotowy, cieplutki, z wykończona elewacją.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Tobie chodzi wyłącznie o pieniądze.
    A dla nas bezcenna jest wygoda, czas i czystość.
    Nie tylko o pieniądze. Kominek chcę ze względów sentymentalnych. To znaczy ja czuję sentyment do swoje drugiej połówki a ona chce kominek i kropka. Nic nie poradzę
    No a dla mnie jest jeden istotny argument za kominkiem - chcę w domu koniecznie źródło ciepła niezależne od prądu. I teraz bywają awarie (zwłaszcza w zimie jak spadnie śnieg i osiądzie na przewodach napowietrznych które tego nie wytrzymują). Można próbować to załatwić generatorem. Ale jak będzie używany raz na rok, to akurat jak będzie trzeba okaże się, że się zepsuł albo zbiornik pusty. A taki kominek to załatwia i sentyment i praktykę.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    A jakie parametry masz na myśli??
    Nasza technologia spełnia parametry dotyczące NF15 i NF40 w zakresie:

    1. Przegrody zewnętrzne budynku

    2. Docieplenie płyty fundamentowej

    3. Zapewniamy szczelność budynku oraz brak mostków termicznych


    Więc jak jeszcze dorzuciliście do standardu rekuperator i okna trzyszybowe, to jakie macie zapotrzebowanie na ciepło wg certyfikatu energetycznego?
    15kWh/m2/r? Jeszcze mniej? Przy 100m2 gdyby to w całości trzeba było nagrzać prądem to roczny koszt wyszedłby 1500kWh * 0,6 = 900 zł? Pewnie mniej, bo i parametry lepsze, i część ciepła będzie z ciepła bytowego a może i taryfa dwustrefowa i grzanie tańszym prądem. Ja do tego odpalałbym kominek.
    Ile kosztowała was instalacja CO i pompa ciepła?
    30 tys. zł? 40? 50? Do tego serwisowanie.
    Maty/kable grzewcze elektryczne to z 10-15K na taki dom razem ze sterowaniem i montażem i są zupełnie bezobsługowe a ryzyko awarii przy tak prostym urządzeniu minimalne. Więc te 20-30K zł zwracałoby się przez jakieś 20 lat gdyby PC grzała za darmo. A że grzeje średnio za jakieś 1/3 ceny (jak wliczymy serwisowanie to może drożej) to mamy 60 lat czasu zwrotu. Kable to najprawdopodobniej przeżyją. W PC najprawdopodobniej w tym czasie będzie trzeba wpakować sporo pieniędzy albo i wymienić na nową.

    Klima z funkcją grzania do każdego pomieszczenia cenowo wyjdzie nawet taniej od kabli. A w używaniu podobnie jak PC powietrzna albo niewiele drożej niż gruntowa.

    A jakby zamontować zwykłe kaloryfery czy promienniki elektryczne, to wyjdzie jeszcze taniej.


    Dlatego uważam, że do dobrze ocieplonego domu PC do CO nie ma sensu. Ani to wygodniejsze, ani trwalsza niż kable grzejne. I wychodzi dużo drożej.

    Owszem, trzeba jeszcze PC do CWU. Ale to już drobny koszt zwłaszcza tego typu, co wspominałem gdy zastępuje jeszcze klimę w lecie.


    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    To najtańsza taka technologia na rynku
    No właśnie to chcę zweryfikować. Napiszesz, co ile was kosztowało do tej pory? I ile planujecie wydać do zamieszkania?

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    poza tym firma zaproponowała nam wiele innych korzyści na etapie budowy związanych np. z zakupem PC i rekuperatora.
    Jakie to korzyści?

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    O konkretnych kosztach nie będę pisać, bo mogą wprowadzić w błąd. Jak pisałam wcześniej mieliśmy cenę z 2013 r. A ceny jak to ceny... z każdym rokiem pewnie rośna w siłę.
    Nieznacznie rosną albo spadają. Różnie to bywa. Ostatnio mamy deflację. Ale nawet jakby przyjąć Wasze ceny jako "nie taniej niż..." to będzie to dla mnie wyznacznik i umożliwi porównanie z konkurencją. Brakuje mi w m3system takiego ładnego wyszczególnienia, co jest w standardzie, za co ile trzeba dopłacić i dokładnego rozpisania zakresu jak w ArtHauss (na dole strony).

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Zanim odpowiem Na Twoje pytania mam jedno do Ciebie: o Twoją "historię" mieszkania - blok, domek, jeśli domek to w mieście czy na wsi i od ilu lat mieszkasz.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Zanim odpowiem Na Twoje pytania mam jedno do Ciebie: o Twoją "historię" mieszkania - blok, domek, jeśli domek to w mieście czy na wsi i od ilu lat mieszkasz.
    Mieszkam w bloku. Przez całe życie mieszkałem w blokach (i w małym miasteczku, i w dużych miastach, i na obrzeżu, i w ścisłym centrum) i akademikach. Przeżyłem budowę domu przez rodziców (za ciężkiej komuny gdzie nie pieniądze były problemem a zdobycie przydziału i cynku, że cement jedzie) ale wyprowadziłem się zanim mogłem w nim zamieszkać na stałe ale zdarza mi się tam pomieszkiwać przy zjazdach rodzinnych czy w wakacje.
    Większość mojej rodziny mieszka w domach. Działkę już mam...

    Jeszcze co do cen m3system. Mają dużego minusa za garaż. Garaż chcę w bryle budynku, bo jak będzie osobno, to za garaż będę płacił 2x większy podatek niż za cały dom. W "drogim" ArtHauss czterdziestometrowy garaż kosztuje 45K zł brutto. W m3system wychodzi 63600zł netto.
    Dlatego ciekawią mnie realne, konkretne kwoty. Zauważyłem, że wg opisu w cenie nie ma instalacji CO. Być może jeszcze za różne inne rzeczy doliczają. Chciałbym otrzymać od nich taką dokładną specyfikację co jest w cenie, a za co ile trzeba dopłacić jak jest u konkurencji. Wtedy będę mógł porównać koszt domu.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Żeby było jasne - nikogo do niczego nie namawiam, pytanie w pierwszym poście: ".. co myślicie ...", więc jako wybudowana w tej technologii pisze co myślę.
    Każdy powinien dopasować swój dom do siebie.
    Nie wszystko co dla mnie dobre, będzie dobre dla Ciebie i odwrotnie - Twoje rozwiązania nie przemawiają do mnie.

    Pytałam o to gdzie mieszkasz bo chciałam zrozumieć Twoją fascynację kominkiem (do której oczywiście masz pełne prawo).
    Ale wróćmy do Twoich pytań.

    Garaż .
    Nie interesowałam się budową garażu, bo nam taki nie był potrzebny. Nie będę się więc wypowiadać w kwestii, o której nie mam pojęcia.
    Zawsze wypowiadam się tylko o rzeczach, które sprawdziłam organoleptycznie, inaczej jest to mniemanologia i sianie głupawych teorii.

    Realne, dokładne kwoty o które pytasz i dokładna specyfikacja co jest w cenie - o tym rozmawiaj z firmą, wszystkiego się dowiesz. Nasz projekt indywidualny z rozwiązaniami, które pasowały nam a nie muszą pasować Tobie - więc i wycena będzie inna - indywidualna.
    Tak jak pisałam mieliśmy koszt za m z 2013 r.

    Certyfikat energetyczny.
    To taka trochę teoria na papierku - bo robi to program komputerowy do którego wpisuje się pewne parametry. Papierek potrzebny głównie po to, żeby mieć dokumentację do odbioru budowy w nadzorze.
    Prawdziwszy obraz dać może audyt energetyczny - ale to dla nas niepotrzebny koszt.
    Ważniejsze będą rachunki za prąd - bo to najprawdziwszy obraz zużycia energii.
    Na naszym świadectwie mamy 22.5 kWh/m/rok.

    Co do kosztów PC/CO ignorując moje podejście do tematu znowu wszystko przeliczyłeś na pieniądze.
    Ceny pomp są dostępne w internecie.
    Te, które są niewymierne dla nas, dla Ciebie nie mają wartości więc drugi raz pisać o tym nie będę.

    Powiem jedno, M3system wybudowało mi dom, który jest spełnieniem wszystkich moich marzeń o domu - szybko, tanio i taki jak chciałam.
    Nic mnie nie obchodzi co, czy i po jakim czasie się zwróci.
    Mam w nim wszystko co zaplanowałam.
    Przez cały czas budowy nie miałam żadnych problemów z firmą.
    Nikt mnie nie namawiał. Po długich poszukiwaniach firmę znalazłam w internecie, zadzwoniłam, pojechałam, zobaczyłam, spodobało się i tyle.
    Gdybym miała się budować jeszcze raz zrobiłabym to samo, tak samo i z tą firmą.

    Na rynku technologii, firm do wyboru, do koloru, każdy może coś dal siebie wybrać, pod swój gust, portfel, preferencje.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że nie zamierzam przekonywać Ciebie do czegokolwiek. Czy coś zrobiłaś dobrze czy źle to oczywiście subiektywne ale przede wszystkim nie mnie oceniać. To, że dopytuję dlaczego to po to, żeby poznać Twój tok myślenia i argumenty których może nie wziąłem pod uwagę. W tej chwili jestem na etapie analizowania i podejmowania decyzji więc chcę zebrać jak najwięcej informacji o opcjach, które uwzględniam i argumentów za czy przeciw. Dla mnie i ewentualnie innych z podobnymi dylematami w PRZYSZŁOŚCI.

    Dla mnie funkcjonalnie PC vs maty grzewcze do CO są niemal identycznie. Ale z pewnymi przewagami na korzyść mat. Bo nic nie buczy, nie ma części mechanicznych które najczęściej lubią się psuć. Instalacja dużo tańsza użytkowanie niewiele droższe przy takiej izolacji co powoduje, że za mojego życia PC się nie zwróci. A zalet funkcjonalnych nie ma żadnych względem ogrzewania podłogowego elektrycznego.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Nie interesowałam się budową garażu, bo nam taki nie był potrzebny.
    Piszesz, że cenisz sobie czystość. To gdzie zamierzacie trzymać kosiarkę, szpadel, rowery, narzędzia itp. (przyjmuję, że samochodu nie macie)? Może jakiejś opcji nie uwzględniłem? Może zastosuję Twój pomysł na takie rzeczy?


    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Realne, dokładne kwoty o które pytasz i dokładna specyfikacja co jest w cenie - o tym rozmawiaj z firmą, wszystkiego się dowiesz.
    No właśnie się nie mogę dowiedzieć. Bo słabo odpowiadają. Do tego to, że ktoś podaje cenę wywoławczą jakąś nie oznacza, że za tyle to kupują klienci.
    A do tego odsyłają do partnerów. To naprawdę taki problem napisać, ile zapłaciliście do m3system, do innych firm za instalację wentylacyjną i rekuperator, za PC i jaką, ile za instalację odgromową itd.? To sorki, że tak dociekam.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Piszesz, że cenisz sobie czystość. To gdzie zamierzacie trzymać kosiarkę, szpadel, rowery, narzędzia itp. (przyjmuję, że samochodu nie macie)? Może jakiejś opcji nie uwzględniłem? Może zastosuję Twój pomysł na takie rzeczy?
    No nie uwzględniłeś.
    Garaż już mamy - prawie tej wielkości co dom (100 m i jeszcze z pięterkiem).
    Pisałam, ze mieszkamy tam 14 lat, że burzyliśmy stary dom na naszej działce i w tym samym miejscu zbudowaliśmy nowy.
    14 lat dla "mieszczuchów" od zawsze, którzy nagle wyprowadzili się na wieś i tyle lat mieszkali we własnym domu to najlepsza szkołą życia, szczególnie przed budową. To najlepiej weryfikuje co się opłaca a co nie, co ważne a co ważniejsze.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No właśnie się nie mogę dowiedzieć. Bo słabo odpowiadają. Do tego to, że ktoś podaje cenę wywoławczą jakąś nie oznacza, że za tyle to kupują klienci.
    Nie mam pojęcia dlaczego.
    Nie miałam żadnego problemu z kontaktem, od pierwszego telefonu do odbioru budowy - ponad rok.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Do tego to, że ktoś podaje cenę wywoławczą jakąś nie oznacza, że za tyle to kupują klienci.
    Tak?? To skąd masz pewność, ze od ArtHauss kupisz za cenę podaną na stronie??

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To naprawdę taki problem napisać, ile zapłaciliście do m3system, do innych firm za instalację wentylacyjną i rekuperator, za PC i jaką, ile za instalację odgromową itd.? To sorki, że tak dociekam.
    Nie problem, tylko nasza cena nie będzie Twoją ceną, zrozum to.
    Wprowadzę Cię w błąd.
    Nie znam cen na ten rok, będziesz miał inny projekt, wyposażenie itp.
    Poza tym nie wyobrażam sobie decydować się na budowę swojego domu na postawie wyceny innych.
    Tylko osobiście i tylko przez kontakt z firmą.
    Mnie skusiła właśnie cena za metr, która była w ofercie, reszty dowiedziałam się na miejscu.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    No nie uwzględniłeś.
    Garaż już mamy - prawie tej wielkości co dom (100 m i jeszcze z pięterkiem).
    A to dziwne, że nie zburzyliście. Nie płacicie za to ponad 700 zł podatku co rok? A jakby było przyklejone do domu, to byłoby z 10x mniej.


    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Nie miałam żadnego problemu z kontaktem, od pierwszego telefonu do odbioru budowy - ponad rok.
    Może dlatego, że ja wolę mieć w mailu i na spokojnie przeczytać. I jeszcze raz przeczytać.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Tak?? To skąd masz pewność, ze od ArtHauss kupisz za cenę podaną na stronie??
    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdzie bym nie kupował, to kupię taniej albo dostanę więcej, niż w cenie wywoławczej. Tak przynajmniej było w każdym z trzech przypadków gdy kupowałem mieszkanie.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Nie problem, tylko nasza cena nie będzie Twoją ceną, zrozum to.
    Oczywiście, że nie będzie. Ale będzie dla mnie odniesieniem. Będę mógł porównać.
    Ale ważniejsze dla mnie, że dowiem się, ile trzeba dopłacić za CO podłogowe czy coś, o czym nie wiem, że cena podstawowa tego nie obejmuje.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Poza tym nie wyobrażam sobie decydować się na budowę swojego domu na postawie wyceny innych.
    Tylko osobiście i tylko przez kontakt z firmą.
    Oczywiście, że przechodząc do konkretów i negocjacji tylko osobiście. Nie wyobrażam sobie kupowania domu jak masła w markecie - że biorę i płacę cenę na półce. Natomiast do negocjacji fajnie mieć informacje, co i jak utargowali inni. Np. że partner X od rekuperatorów nie chciał wystawić faktury na 8% a Y od PC upierał się przy gruntowej i wycenił instalację na Z zł.
    Ale OK, nie chcesz podać kwot, Twoje prawo. To Twoja decyzja, czy masz w umowach ze wszystkimi wykonawcami zapis o poufności cen?

    A właśnie. To też dla mnie minus. Przy ArtHauss kupuję gotowy dom. Negocjuję tylko z nimi i oni mi montują PC, rekuperator czy co tam sobie wymyślę.
    W przypadku m3system trzeba samodzielnie negocjować z firmą architektoniczną, od rekuperacji, od PC? Z jakimi jeszcze? Kto np. wam robił instalację odgromową?

    A jeszcze pytanie techniczne przyszło mi do głowy. Czy te ściany pionowe (zamknięcie "półtuneli") też są ze styropianu? Jakiej grubości? Czy z czegoś innego? Jakie wtedy dali ocieplenie?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A to dziwne, że nie zburzyliście. Nie płacicie za to ponad 700 zł podatku co rok? A jakby było przyklejone do domu, to byłoby z 10x mniej.
    Hihihi.
    Znowu przeliczyłeś na pieniądze
    Nie zburzyliśmy i nie zamierzamy.
    Ten budynek to całe nasze zaplecze gospodarcze. Działka jest duża 47 arów. Ogromny, cudny ogród mamy, a co się z tym wiąże sprzęt typu kosiarki, glebogryzarki, odśnieżarki. Posiadamy również dwa samochody, a ja wolę rano do pracy wsiadać suchą nogą a nie odśnieżać na mrozie. Pomijam fakt, że gdy burzyliśmy stary dom musieliśmy gdzieś pomieścić sporą część naszego "dobytku". I znowu korzyści nieprzeliczalne na pieniążki.





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdzie bym nie kupował, to kupię taniej albo dostanę więcej, niż w cenie wywoławczej.
    Twoje prawo mieć dowolne przekonania.
    Wszystko zależy od tego jakie ma się oczekiwania.
    Dla mnie ArtHauss, Wolf system były za drogie.

    Zawierając umowę z M3system tylko z nimi jak to nazywasz "negocjowałam" PC, rekuperator itp. Fakt, że nie montowali oni tylko ich firmy partnerskie, ale mnie nic nie obchodziło.
    Architekta wybrałam sama, bo tak chciałam.
    A w sumie to 2 rzeczy załatwialiśmy samodzielnie poza firma - to instalacja Marleya do odzysku i zagospodarowania wody deszczowej oraz GWC.

    Ceny masz na stronach Marleya - deszczówka, rekuperator Nikol 320 jest na rekuperatory.pl, a PC na stronie Samsunga.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jeszcze pytanie techniczne przyszło mi do głowy. Czy te ściany pionowe (zamknięcie "półtuneli") też są ze styropianu? Jakiej grubości? Czy z czegoś innego? Jakie wtedy dali ocieplenie?
    Cały dom jest ze styropianu.
    Te cudne (dla mnie) okrągłe sufity też.
    I znowu nie mogę odpowiedzieć dokładnie o wymiarach, bo u nas plan zagospodarowania narzuca kąt dachu 38*, w standardzie jest bodajże 32 (nie pamiętam już). W związku z czym nasz dach ma "nadbudowę" żeby ten kąt uzyskać. Efekt jest taki, że w najcieńszym miejscu ma 60 cm ocieplenia a w szczycie 140 cm.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    wolę rano do pracy wsiadać suchą nogą a nie odśnieżać na mrozie
    Czy to znaczy, że dokleili wam dom do istniejącego garażu i macie przejście suchą nogą? To jest myśl. Bo płacić 70k zł za garaż to zdecydowane przegięcie. Ze 3-4 x za dużo. A możliwość przejścia suchą stopą w deszcz czy odwilż jest nie do pogardzenia.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Dla mnie ArtHauss, Wolf system były za drogie.
    Właśnie próbuję sprowadzić wszystko do wspólnego mianownika, żeby dało się porównać ceny.


    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Ceny masz na stronach Marleya - deszczówka, rekuperator Nikol 320 jest na rekuperatory.pl, a PC na stronie Samsunga.
    Czyli M3System nie ma tam rabatów? Ceny jak dla zwykłego śmiertelnika wchodzącego z ulicy?



    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Cały dom jest ze styropianu.
    Te cudne (dla mnie) okrągłe sufity też.
    Te łuki też mi się podobają. Niepraktyczne, ale fajne wrażenie robią. Tylko ciągle się zastanawiam, jak z tym mieszkać. Obawiam się, że za mało prostych ścian drastycznie podniesie koszty umeblowania takiego domu.

    Ale z opisu wywnioskowałem, że od środka wszystko jest obłożone płytami k-g.
    A te ściany zamykające tunel wyglądały mi na obrazkach za robione z czegoś innego niż styropian:

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czy to znaczy, że dokleili wam dom do istniejącego garażu i macie przejście suchą nogą? To jest myśl. Bo płacić 70k zł za garaż to zdecydowane przegięcie. Ze 3-4 x za dużo. A możliwość przejścia suchą stopą w deszcz czy odwilż jest nie do pogardzenia.
    Nic nam do niczego nie dokleili.
    Garaż stoi osobno, nigdy nie chciałam garażu łączonego z domem. Nawet gdyby obecnego garażu nie było, to w planach na pewno wygrałby osobno stojący.
    Czy to przegięcie czy nie - to raczej moja sprawa, tak mi wygodnie, tak chcę i tak mam.
    Mówiąc "suchą nogą " miałam na myśli fakt, że auto stojące w garażu jest ciepłe, suche i nie muszę skrobać szyb czy odśnieżać.
    Paradny jesteś z tym Twoim przeliczaniem.
    Przypominasz mi kolegę mojego męża, który kanapki smaruje z mniejszej strony (od niego sie dowiedziałam że kromka ma mniejszą i większa stronę, do głowy by mi to nie przyszło) w ramach cięcia kosztów oczywiście.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Obawiam się, że za mało prostych ścian drastycznie podniesie koszty umeblowania takiego domu.
    "drastycznie" i "podniesie koszty" - widzę, ze w swoim żywiole jesteś.

    Czemu nie wiesz jak mieszkać??
    Normalnie.
    A jak mieszkają ludzie w domach z poddaszami, gdzie są skosy dużo więcej miejsca zabierające niż te łuki??
    Nie wiem też skąd te dylematy na temat mebli??
    Jak wyżej - a jak meblują ludzie którzy mają skosy??
    Mamy zamówione normalne meble w normalnych sklepach meblowych - nigdzie nie było problemu.

    Domek jest pięknie wykończony, ludzie którzy nie widzieli budowy i nie słyszeli o tej technologii są zdziwieni, że to dom ze styropianu.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli M3System nie ma tam rabatów?
    Ależ oczywiście, że ma.
    Cała moja "przygoda" z budowaniem trwała ok. 3 lat (2.5 papierologia - o gdybyś wiedział ile na to kasy poszło!!!, wyrzuconej kasy - bo na papierki i pieczątki) no i 0.5 roku rozbiórka i budowa domu. Przez cały czas, ze wszystkich instytucji, fachowców itp. z którymi mieliśmy do czynienia mamy 5 (słownie 5 sztuk) które mogę polecić bo są uczciwe, potraktowały nas rzetelnie, nie oszukały, wykonały swoje role terminowo - to jest Pan, który robił nam operat bankowy, Pilarz, który wycinał nam drzewo, zaprzyjaźniony operator koparki, Pan od którego wynajmowaliśmy kontener mieszkalny oraz firma M3system.
    Firma właśnie za podejście indywidualne do klienta, za kontakt, za uczciwość, za rzetelność, terminowość, za najkorzystniejszą DLA MNIE ofertę na rynku, za spełnienie oczekiwań. Mogłabym tak długo.

    Tylko rozmawiając z nimi o Twoich planach, Twoich oczekiwaniach - tylko bezpośrednio dowiesz się na co możesz liczyć, tylko w taki sposób zaspokoisz swoją ciekawość.
    Nic nie dadzą Ci dane z mojej umowy, Ty oczekujesz innych rozwiązań, będziesz miał inny projekt itp.
    Co innego znaczy "drogo' dla Ciebie co innego dla mnie.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Czy to przegięcie czy nie - to raczej moja sprawa, tak mi wygodnie, tak chcę i tak mam.
    Zrozumiałem, że nie kupiłaś garażu w m3system. A to cenę garażu określiłem jako przegięcie. Więc do czego się odnosisz?

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Paradny jesteś z tym Twoim przeliczaniem.
    Może dziwny jestem, ale nie mam nieograniczonych zasobów gotówki. Dlatego chcę osiągnąć zamierzony efekt jak najniższym kosztem. Całościowo - wybudowania i utrzymania w perspektywie, w jakiej zamierzam mieszkać w tym domu (jakieś 20-25 lat). Gdybym miał nieograniczone środki nie interesowałbym się w ogóle tą technologią. Wybudowałbym sobie futurystyczny dom głównie ze szkła które bym pstryczkiem zamieniał na mleczne.

    Więc liczę. Bo nie chcę obudzić się w sytuacji, gdzie mi zabraknie na np. POŚ i nie będę mógł zamieszkać.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gdybym miał nieograniczone środki nie interesowałbym się w ogóle tą technologią. Wybudowałbym sobie futurystyczny dom głównie ze szkła które bym pstryczkiem zamieniał na mleczne.
    A to całkiem inaczej niż ja.
    Bo wybrałam tą technologię z premedytacją, bo ona jest spełnieniem planów i marzeń o energooszczędnym domu, naszpikowanym nowinkami technicznymi, energooszczędnymi i ekologicznymi rozwiązaniami, dodatkowo domek jest oryginalny, inny niż mają wszyscy, a przy okazji jeszcze wybudowany stosunkowo niewielkim kosztem.
    Gdybym miała, jak to ująłeś "nieograniczone środki" wybudowałabym też w tej technologii tylko większy dom, projekt w kształcie X lub T, resztę rozwiązań
    wybrałabym takich jak teraz.

  15. #35

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że teksty użytkownika z poprzedniego postu są autoreklamą firmy.
    Mam takie zagadnienia:
    1 . Osadzenie okien i drzwi w styropianie i zakotwienie śrubami to nie będzie trzymało ?
    2. Panele solary na dach chyba też nie da się przykręcić do styropianu ?
    3. Akustyka budynku , jak pada deszcz to bębni w blachę nie do wytrzymania, no i wszystko na zewnątrz słychać co się dzieje w domu.
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 30-01-2015 o 22:31 Powód: edycja

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    Mam wrażenie, że teksty użytkownika z poprzedniego postu są autoreklamą firmy.
    No to masz bardzo mylne wrażenie.

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    1 . Osadzenie okien i drzwi w styropianie i zakotwienie śrubami to nie będzie trzymało ?
    Jakoś się trzyma i u mnie i u tych co już kilka lat mieszkają.

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    2. Panele solary na dach chyba też nie da się przykręcić do styropianu ?
    Też?? A czego jeszcze wg Ciebie sie nie da??
    Oczywiście, ze montują panele słoneczne (my zrezygnowaliśmy bo nie potrzebujemy takiej ilości ciepłej wody na 2 osoby), zamiast opowiadać dyrdymały zajrzyj na stronę firmy.

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    3. Akustyka budynku , jak pada deszcz to bębni w blachę nie do wytrzymania, no i wszystko na zewnątrz słychać co się dzieje w domu.
    Piszesz to z własnych odczuć?? Rozumiem, że masz taki dom, bo piszesz to twierdząco/oznajmująco jak własne odczucia?? Bo jeśli nie, to tylko bzdury po internecie rozsiewasz.

  17. #37

    Domyślnie

    Trochę odgrzeję kotleta, ale właśnie dostałem ofertę wstępną szacunkową na budowę domu w tej technologii. Cena za metr ZABUDOWY to 1649 zł netto (VAT 8%). Stan deweloperski. Do tego dochodzi koszt przygotowania podłoża, podłogówki, rekuperatora, projektu oraz ewentualnie pompy ciepła.
    Dla przykładu budynek o powierzchni zabudowy 157m2, a mający powierzchni użytkowej tylko 116m2 (125m2 po podłodze), kosztowałby 157 * 1649 = 258 893 + VAT = 279 604,44 zł brutto. Czyli to już 2 410,38zł brutto za m2 powierzchni użytkowej w stanie deweloperskim, to chyba jednak bardzo dużo.

    Co o tym sądzicie?

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Trochę odgrzeję kotleta, ale właśnie dostałem ofertę wstępną szacunkową na budowę domu w tej technologii. Cena za metr ZABUDOWY to 1649 zł netto (VAT 8%). Stan deweloperski. Do tego dochodzi koszt przygotowania podłoża, podłogówki, rekuperatora, projektu oraz ewentualnie pompy ciepła.
    Dla przykładu budynek o powierzchni zabudowy 157m2, a mający powierzchni użytkowej tylko 116m2 (125m2 po podłodze), kosztowałby 157 * 1649 = 258 893 + VAT = 279 604,44 zł brutto. Czyli to już 2 410,38zł brutto za m2 powierzchni użytkowej w stanie deweloperskim, to chyba jednak bardzo dużo.

    Co o tym sądzicie?
    Faktycznie przeliczając to na pow uzytkową (czyli taką jaką bierze się do kredytu nie wygląda to najlepiej.
    Nie mniej jednak weź pod uwagę, że to jest dom energooszczędny i parterowy, więc koszty budowy takiego domu też są wyższe, no i stoi na płycie fundamentowej, co też najtańszą opcją nie jest.
    Z resztą koszty budowy domu parterowego bez poddaszy też wcale najtaniej nie wyglądają.
    Z tego co wiem teraz m3system buduje też domy piętrowe (parter + piętro z łukiem), nie wiem jak to cenowo wychodzi, ale pewnie jest to bardziej porównywalne z domami z poddaszem użytkowym.

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zyzol19

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jak każda firma próbuje zareklamować się niską ceną wstępną żeby przyciągnąć klienta ale to nie zaprzecza, że w tej technologi jaką oferuje M3 system tzn tak energooszczędnego domu nie wybudujecie za takie pieniądze w żadnej innej firmie. A cena po przeliczeniu ok 2400 zł za m2 jak wyżej zawiera już game urządzeń typu rekuperator i pompa ciepła, które są bardzo kosztowne ale przynoszą dużo korzyści a przede wszystkim wygody przy codziennym eksploatowaniu domu typu ustawiamy stałą temp, wilgotność i mamy ją cały czas taką samą rewelka polecam M3 ponieważ mój kolega wybudował u nich rok temu dom i jest zadowolony a zwłaszcza z rachunków gość mówi, że nie czuje, że utrzymuje dom więcej kasy idzie na ogród ^^ Szukam różnych ofert domów ale nie długo chyba będę kontaktował się z M3 system w celu wybrania projektu i zaczęcia jego realizacji, ta technologia mnie po prostu przekonuję i cieszy chyba dlatego, że lubię nowinki, nie po to ludzie wymyślają takie urządzenia żeby z nich nie korzystać. Bedę odwiedzał to forum, także piszcie jeśli macie pytania nie długo chyba będę sporo wiedział o M3 system. a tu ich nowa strona http://m3system.pl/new/ jezcze ponoć w modernizacji. Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    zyzol19 reklamą zaleciało i to mocno.

    Jak każda firma próbuje zareklamować się niską ceną wstępną żeby przyciągnąć klienta ale to nie zaprzecza, że w tej technologi jaką oferuje M3 system tzn tak energooszczędnego domu nie wybudujecie za takie pieniądze w żadnej innej firmie. A cena po przeliczeniu ok 2400 zł za m2 jak wyżej zawiera już game urządzeń typu rekuperator i pompa ciepła, które są bardzo kosztowne ale przynoszą dużo korzyści
    Czytanie ze zrozumieniem kuleje, napisałem, że to cena bez tych urządzeń. Po doliczeniu tych urządzeń wyjdzie zdecydowanie więcej jak 2400 zł za m2. Pisząc, że to dużo, miałem na myśli w odniesieniu do ich podawanych cen za m2 znacznie niższych.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony