dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Nikt jednak nie potrafił mi udzielić jednoznacznej opinii czy nie wpłynie to negatywnie i bardziej na rozsychanie się parkietu.
    Ja mogę udzielić Tobie jednoznaczną odpowiedź. Jeżeli podłoga będzie wykonana z suchego drewna to bardziej już się nie rozeschnie.
    Ewentualnie załapie wilgoci i wtedy troszkę się wybrzuszy :/ Wtedy podłogówka w ruch i ponownie mamy sucho.
    Czy jakoś tam tak to było.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał golob_ Zobacz post
    Teves a jakie jest źródło ciepła?
    A jakie to ma znaczenie, dla podłogówki ? W każdym razie u mnie źródłem ciepła jest kocioł gazowy i kominek z płaszczem wodnym - oba wpięte do buforu. Podłogówka zasilana jest przez zawór 3D sterowany bardzo prostym sterownikiem pogodowym.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał leaat Zobacz post
    nooo prosze
    Liwko - Ty to powinnas otrzymac tytul PIONIER WNETRZ (cokolwiek to znaczy)
    jak nie otoczaki, to znow wykladzina na podlogowce...super
    Liwko jest rodzaju męskiego, a przynajmniej był

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Ja mogę udzielić Tobie jednoznaczną odpowiedź. Jeżeli podłoga będzie wykonana z suchego drewna to bardziej już się nie rozeschnie.
    Ewentualnie załapie wilgoci i wtedy troszkę się wybrzuszy :/ Wtedy podłogówka w ruch i ponownie mamy sucho.
    Czy jakoś tam tak to było.
    Noo dzięki za miłą odpowiedź - w każdym razie wyszło tak, że tam gdzie parkiety mam grzejniki, a tam gdzie płytki mam podłogówki. Jestem zadowolony bo mam jedno i drugie

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Liwko jest rodzaju męskiego, a przynajmniej był
    Aż musiałem zajrzeć. Uff, nadal jestem

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teves Zobacz post
    A jakie to ma znaczenie, dla podłogówki ? W każdym razie u mnie źródłem ciepła jest kocioł gazowy i kominek z płaszczem wodnym - oba wpięte do buforu. Podłogówka zasilana jest przez zawór 3D sterowany bardzo prostym sterownikiem pogodowym.
    Tak z ciekawości pytałem, wiem że znaczenia nie ma.

  7. #47

    Domyślnie

    100% podłogówki - kocioł gazowy kondensacyjny na podłodze: salon deska, sypialnie panel, i tma gdzi enależy płytki.
    Zakończył się sezon praktycnzie i wszyscy którzy mnie odsadzali od czci i wiary... zamilkli , jest ciepło miło i przyjemnie - tanio i czysto (choć jest kominek w salonie uruchomiony był 4 razy od grudnia na wyraźne życzneie żony) komfortowo.
    Nic sie nie wypacza nie ma szczelin na dwa palce itp.
    Podłogówka liczona i robiona własnymi rekami - bo "fachowcy" mieli takei teorie że musiałem ich delikatnie wypraszac z domu

    Polecam każdemu - i nie czytajcie bzdurnych wypowiedzi ze kuż, chore nogi itp, jesli grzejeci rozsądnie i zgodnie z parametrami (u mnie powierzchnia podłogi praktycnzi enie wychodzi ponad 28st (sa czujniki wiec sobie mierzę)..

    POLECAM!!
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    *Karus*

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Okolice Sokółki
    Posty
    1

    Domyślnie

    To mój pierwszy post na tym forum więc Witam wszystkich


    Pozwolę sobie zacytować pewnego forumowicza z innego forum

    ...Podłogówki do sypialni nie POLECAM gdyż wysoka temperatura na dole źle wpływa na spojówki i drogi oddechowe podczas snu!!! Podłogówka jest idealnym ogrzewaniem do pomieszczeń użyteczności dziennej gdzie temperatura wyższa jest przy NOGACH. Podłogówka źle wpływa na alergików, gdyż unosi kórz w całym pomieszczeniu- nie wskazana jest także przy małych dzieciach powoduje sztuczny kaszel z powodowany suchością powietrza!!! Właśnie ta wyższa temperatura przy podłodze jest jej zaletą jak i jej poważną wadą Dlatego Ja podłogówkę mam na całym dole bez garażu i w łazienkach, a w sypialniach grzejniki promieniujące ciepło dzięki czemu łatwo jest walczyć z kurzem. Przy podłogówce mam też kaloryfery dzięki czemu niweluje bezwładność podłogówki czyli jej powolną reakcję na chęć zmiany jej temperatury. Podłogówka potrafi rozgrzewać się 4 godziny Ale po wygaśnięciu pieca długo jeszcze emanuje ciepło. U mnie przy spalaniu cyklicznym raz na 48 lub 24 godziny działa ona jak bufor który wciąga, ale później długo po wygaszeniu jeszcze oddaje ciepło które nagromadziła B) Przy podłogówce musi być ciepły dom gdyż inaczej będzie generowała straty czyli duże zużycie opału jak i niedogrzanie gdyż w podłogówkę nie puścisz 90 stopni , a w kaloryfer tak i po prostu przy -30 może okazać się, że będziesz miała w domu zimno !!!!!!!!!!!!! Podłogówkę obowiązkowo musi zrobić fachowiec starannie, gdyż ewentualne błędy będą miały opłakane skutki czyli spowodują duże straty materialne z rozbieraniem podłogi włącznie <_< czego nie życzę nikomu!!! Kaloryfer można wymienić na większy podłogówka nie, a poza tym ma swoje maksimum, powyżej którego będzie przegrzewało stopy i powodowało DYSKOMFORT Przepraszam za ten długi monolog, ale chciałem koleżanko żebyś poznała wszystkie wady i zalety podłogówki gdyż po montażu ewentualne jej zmiany są bardzo kosztowne:huh: Dla tego w tym przypadku bez dokładnych wyliczeń i kalkulacji FACHOWCA-> raczej nie powinno się obyć, gdyż skutki niefrasobliwości i nie fachowości mogą być BARDZO DOTKLIWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Sorki za odkopanie tematu ale w sumie nie jest aż taki stary

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Najgorzej jest, jak ktoś sam sobie spitoli system ogrzewania z podłogówką i jeszcze na tym swoim przykładzie doradza. Żeby chociaż napisał co spitolił...

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    ...Podłogówki do sypialni nie POLECAM gdyż wysoka temperatura na dole źle wpływa na spojówki i drogi oddechowe podczas snu!!! Podłogówka jest idealnym ogrzewaniem do pomieszczeń użyteczności dziennej gdzie temperatura wyższa jest przy NOGACH. Podłogówka źle wpływa na alergików, gdyż unosi kórz w całym pomieszczeniu- ...
    Coś mi się widzi, że autor tego tekstu wiedzę o podłogówce czerpie z obiegowych opinii

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał *Karus* Zobacz post
    odłogówki do sypialni nie POLECAM gdyż wysoka temperatura na dole źle wpływa na spojówki i drogi oddechowe...
    Bzdurki bajdurki:
    1) wysoka temperatura - dobrze dobrana podłogówka jest zasilana wodą koło 30 stopni, więc powierzchnia podłogi ma 25-28 stopni, co jest odczuwalne jako "nie zimna".
    2) unosi kurz - totalna bzdura: grzejniki generują konwekcję i unoszą kurz (nawet firanka się rusza nad grzejnikami), a przy podłogówce nie ma konwekcji, więc nie unosi kurzu.
    3) założenie wymaga nadprzyrodzonych umiejętności - rurę może rozłożyć każdy, byle stosował podstawowe zasady: sekcja nie dłuższa niż 100m, jeśli się nie policzyło to rurki lepiej gęściej niż za rzadko - zawsze można przykręcić na rozdzielaczu.
    Prawda:
    1) dom powinien być ocieplony - gdy nie jest, to żeby zrekompensowac straty ciepła podłoga musi być gorąca, co się mija z celem i wtedy powstają opowieści, że nogi puchną od gorącej podłogi. Ale kto nie ociepla dziś domu ?
    2) ma dużą bezwładność - duża zaleta, jest komfort, bo temperatura się nie waha, można też zmagazynować ciepło, (tania taryfa, nie puszczanie ciepła przez komin). Gdy piec zgaśnie, dalej jest ciepło i o to chodzi (np. nie ma efektu taktującego źle dobranego gazowca przy grzejnikach).
    To tak w telegraficznym skrócie.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Bzdurki bajdurki:
    1) wysoka temperatura - dobrze dobrana podłogówka jest zasilana wodą koło 30 stopni, więc powierzchnia podłogi ma 25-28 stopni, co jest odczuwalne jako "nie zimna".
    hmmm.... u mnie w wielkie mrozy ma na wyjściu góra 25 stopni, podłogi nie mierzyłam, ale zakładam, że jak przy kaloryferach ubiorę ciepłe kapcie to nogi będę mieć dużo bardziej przegrzane niż przy podłogówce.
    Z resztą się zgadzam .
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    hmmm.... u mnie w wielkie mrozy ma na wyjściu góra 25 stopni.
    To znaczy, że masz małe zapotrzebowanie na ciepło i gęsto położone rurki

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony