dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Podświetlenie schodów wewnetrznych- jakie macie i polecacie.

    Stoimy właśnie przed wyborem podświetlenia schodów. Jesteśmy jak na razie zdecydowani na oprawy LED. Niestety ich wybór jest niewielki. Jedynie firma Skoff oferuje coś ciekawego. Zastanawiam się tylko czy diody zastosowane w tych oprawach nie maja zbyt małej mocy, a co za tym idzie czy nie będą dawały za mało światła.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  2. #2

    Domyślnie Re: Podświetlenie schodów wewnetrznych- jakie macie i poleca

    na razie mam LEDy kupione, wiec nie wiem do konca jak to wyjdzie. Moje sa stad:

    http://www.allegro.pl/item441382968_...la_ciepla.html

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Też je oglądałem ale jak dla mnie są niezbyt urodziwe. Poza tym szukam czegoś co udałoby się zamontować w klasycznych puszkach (łatwość montażu )
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Mam dokładnie te same prostokątne LED-y, co w linku.
    Umieszczone co 3 stopnie, dają takie światło, że nie trzeba zapalać w nocy na korytarzu na piętrze światła by dojść do łazienki, ani na parterze by iść dzieciom zrobić pić. Zdjęcie z jedną przy schodach jest w dzienniku.
    Wg mnie są zdecydowanie ładniejsze od okrągłych lub innych udziwnionych, ale to moje zdanie . Jedynie wykończenie ich osadzenia wymaga precyzji dla dobrego efektu - mąż wykuwał otwory (ostateczne miejsce znalazły po zrobieniu schodów) i obrabiał je dwa dni. Ale on hiperperfekcjonista jest .
    Ważne by nie przesadzić i nie zrobić choinki ze schodów.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Chciałem własnie uniknąć kucia i precyzyjnie wywiercić otwory...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie Re: Podświetlenie schodów wewnetrznych- jakie macie i poleca

    Cytat Napisał irysy
    Stoimy właśnie przed wyborem podświetlenia schodów. Jesteśmy jak na razie zdecydowani na oprawy LED. Niestety ich wybór jest niewielki. Jedynie firma Skoff oferuje coś ciekawego. Zastanawiam się tylko czy diody zastosowane w tych oprawach nie maja zbyt małej mocy, a co za tym idzie czy nie będą dawały za mało światła.
    My będziemy mieli oprawy Skoff, ale to jeszcze duuuuużo czasu upłynie.
    Zdecydowaliśmy się właśnie dlatego że pasują do tradycyjnych puszek.
    A jakie światło będą dawać?? Myślę że będzie w miarę jasno na schodach, tak jak ktoś pisał, co trzeci stopień, z tym że trzy diody będą tzw. zmierzchowe, czyli zapalą się o zmierzchu i będą świeciły aż do ranka.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Na dobrą sprawę do podświetlenia niewielkich schodów nadaje sie dosłownie kilka rodzajów opraw bo większość z oferowanych to dosyć duże klamoty. Czyli na razie wygrywa Skoff...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    My planujemy coś takiego:
    http://swiatswiatla.pl/product_info....szt-IP67.htmli do tego dokupujemy kwadratowe podkładki:
    http://swiatswiatla.pl/product_info....r-kwadrat.html
    dzięki czemu w ogóle nie trzeba puszek, oprawki montuje się tak na prawdę na powierzchni, trzeba tylko schować kabel
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

  9. #9

    Domyślnie Re: Podświetlenie schodów wewnetrznych- jakie macie i poleca

    Cytat Napisał popcarol
    na razie mam LEDy kupione, wiec nie wiem do konca jak to wyjdzie. Moje sa stad:

    http://www.allegro.pl/item441382968_...la_ciepla.html
    mamy lampki tej samej firmy, tylko, ze kwadratowe.
    widziałem te prostokątne i kwadratowe dają trochę więcej światła, a jest ono wystarczające do poruszania sie po klatce schodowej, moze czytać sie nie da, ale w nocy zejść wypuścić np kota są super, bo nie rażą

    gdyby ktoś był zainteresowany, to żona z rozpędu zamówiła o 8 za dużo wieć chetnie sprzedam (sporo taniej niz na aukcji)

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    mialem doczynienia z ledami z pierwszego posta i wygladaja i swiecą całkiem dobrze .jedyne co mi sie w nich nie podobalo to barwa światla ;zbyt niebieska no i jak juz w domu na prawde bylo ciemno to jarzyły sie troche
    Tu była reklama

  11. #11

    Domyślnie

    od kilku dni mamy ledy Skoffa, zamontowane w desce przy schodach (wandze). schody mamy bukowe, ściany ciepły beżowo-żółty kolor. ledy dają niestety zimne światło.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam powerledy (5 szt) na co 3 stopniu z soczewka skupiajaca i mozliwoscia kirunku swiatła. Wiec jak sie je zapali to powstaje taki fajny swiecacy owal na trepie... no i nie swieca po oczach, bo sa skierowane na stopnie..

    Zakupilismy opcje z ciepłym żółtym swiatłem. Firma Spotlight. Niestety nie sa tanie... podajze 750 zł za 5 szt


  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Fajnie brzmi - może jakąś fotę, prosimy?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    proponuje takie rozwiazanie jak ja zastosowalam - oprawy na zwykle halogenki z gwintem GU10 i wkrecone w te oprawy zarowki z gwintem GU10 ale ledami zamiast halogenu. musza to byc jednak dosyc dobre jakosciowo ledy, swiecace mocno i swiatlem w barwie normalnej zarowki (czyli 2700K), polecam ledy hikari o mocy 171 lumenow - naprawde odpowiadaja halogenowi 30W. zarowka kosztuje okolo 23 zl.

    zalaczam zdjecie jak to wyglada, niestety schody nadal obklejone i brudne



  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea
    proponuje takie rozwiazanie jak ja zastosowalam - oprawy na zwykle halogenki z gwintem GU10 i wkrecone w te oprawy zarowki z gwintem GU10 ale ledami zamiast halogenu. musza to byc jednak dosyc dobre jakosciowo ledy, swiecace mocno i swiatlem w barwie normalnej zarowki (czyli 2700K), polecam ledy hikari o mocy 171 lumenow - naprawde odpowiadaja halogenowi 30W. zarowka kosztuje okolo 23 zl.

    zalaczam zdjecie jak to wyglada, niestety schody nadal obklejone i brudne


    Jakie one są piekne!!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea
    proponuje takie rozwiazanie jak ja zastosowalam - oprawy na zwykle halogenki z gwintem GU10 i wkrecone w te oprawy zarowki z gwintem GU10 ale ledami zamiast halogenu. musza to byc jednak dosyc dobre jakosciowo ledy, swiecace mocno i swiatlem w barwie normalnej zarowki (czyli 2700K), polecam ledy hikari o mocy 171 lumenow - naprawde odpowiadaja halogenowi 30W. zarowka kosztuje okolo 23 zl.

    zalaczam zdjecie jak to wyglada, niestety schody nadal obklejone i brudne


    Bardzo, bardzo podoba mi sie twoj pomysl i wykonanie
    A oprawy z najiej firmy? jezeli mozna zapytac?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    dziekuje za mile slowa. oprawki sa oferowane na rynku polskim przez sklepy sieci "spotline" ktora ma swoje stanowiska handlowe na przyklad w obu warszawskich domotekach. www.spotline.pl. nazwa frame dista na 230V.

  18. #18

    Domyślnie

    vandea, super lampeczka i świetna elewacja na ścianie - można wiedzieć co to? jakaś struktura czy wapień?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    dziekuje, dziekuje. cala klatka schodowa jest wylozona plytkami ceramicznymi zirconio petra w kolorze bianco. to plytki 20 X 20 cm ze struktura wygladajaca jak drobny lupek. jest w calosci szkliwiona, wiec jest bardzo latwa w utrzymaniu czystosci mimo wrazenia trojwymiarowosci.




  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    właśnie szukam pomysłów na oświetlenie schodów

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony