dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie przejście z fundamentu na elewacje

    na załączonej grafice uproszczony schemat warstw izolacji fundametów:
    ciemny szary - fundament w ziemi
    jasno szary - ściana budynku
    czarny - dyserbit 2-3 warstwy
    granatowy - styropian 15cm (twardszy jak do podłóg)
    pomarańczowy- folia
    brązowy- poziom gruntu
    czerwony - styropian fasadowy 15cm

    Jak zrobić połączenie tych styropianów? (miejsce oznaczone strzałką) Czy czymś oddzielać by ew. wilgoć nie szła do góry? Może listwa startowa? bo okapnik jest dziurkowany więc nie oddzieli, czy może tylko warstwa kleju i na to pierwszy styropian postawić? Proszę poradźcie coś. Nie chce robić przerwy bo powstanie mostek cieplny a poza tym odcięcie na elewacji ( przejście z marmolitu na na tynk akrylowy) zaplanowałem wyżej więc tu chcę mieć jednolita ścianę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.JPG
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	49796  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    pierwsze pytanie - czy ściana budynku zaczyna się równo z ziemią?? zwykle jednak fundament jest trochę wyniesiony i właśnie ten fundament ponad ziemią tynkuje się tynkiem mineralnym lub okłada czymś tam. Czyli jest tzw cokół. Drugie pytanie - czy rzeczywiście ściana jest równo z fundamentem. Bo w wielu przypadkach ściana jest grubsza, niż fundamenty a często daje się po prostu grubszy styropian na ścianie, niż na fundamencie i stąd "występ" który oddziela się listwą startową. Jeżeli masz na gładko, to trochę dziwnie będzie wyglądać, ale ciągniesz sobie po prostu w górę. Wilgoć nie idzie po styropianie tylko po murze. Fundament od ściany oddziela się papą, często termozgrzewalną (jeżeli planujesz też papę w środku połączoną z tą na fundamencie. A nawet można dać papę - warstwę cegieł i drugą papę - to na wilgotniejszy teren.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeżeli ściany i ocieplenie są takie jak na rys. to nic nie dawaj. A jeżeli styropian powyżej grubszy to zastosuj listwę startową.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie

    tak ściana budynku zaczyna się równo z ziemia, po wszystkim nawet 6cm ściany będzie przykryte kostka, gdyż kostkę chcę dostawić przy ścianie.
    Ściana jest trochę grubsza od fundamentu ok 2cm, ale myślę, że tą różnice prawie zredukują mi 3 warstwy dyserbitu, klej do styropianu, folia i będzie praktycznie równo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony