dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie kątowniki zamiast klinów

    Witam mam zamontowane drzwi tarasowe na poszerzeniach. Między poszerzeniami a folią na chudziaku jest około 2 cz pianki. Drzwi są dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. Na teraz są podparte na dole na drewnianych klinach. Kliny są podłożone pod skrajnymi słupkami. Pod środkowym ruchomym słupku zamiast klina od wewnątrz domu zastosowany jest gruby kątownik ciesielski. Kątownik przykręcony jest do chudziaka i do dołu poszerzenia. Kątownik zabezpiecza poszerzenie przed wypchnięciem go na zewnątrz przez wylany jastrych. Pytanie brzmi czy można \ wyciągnąć skrajne kliny i w to miejsce zastosować również takie kątowniki? Zapytam dodatkowo o okna. Czy spod okien dolne kliny można wyciągnąć czy muszą zostać?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jesli masz drewniane to nawet trzeba !powinni dać plastik bo drewniane się pokurczą lub inne cuda wianki i wtedy okno nie ma prawidłowego podparcia!
    nie potrafie sobie wyobrazić tych kontowników ale pewnie będą lepsze niż drewniane kliny.tylko jak bedziesz wymieniał to uważaj aby się gdzieś nie opuściło itp

  3. #3

    Domyślnie

    Kątownik ciesielski z blachy trójki jest od wewnątrz przytwierdzony do posadzki i do poszerzenia. Po środku drzwi (słupek ruchomy) już mam po jednym. Drzwi są przykotwione po obu stronach w sumie na ośmiu kotwach także myślę że podczas wyciągania klinów i przytwierdzania kątownika nic się nie stanie. A jak trzeba trzeba to jakieś kliny dodatkowe z pcv się znajdą.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    to podklinuj plastikami a drewno wyciagaj i bedzie jak w książce

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony