dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie włącznik schodowy + krzyżowy + czujnik ruchu

    Wytłumaczcie mi łopatologicznie jak to wykonać? Chcę by po włączeniu (włącznikiem) dalszą pracą (włącz/wyłącz) sterował czujnik ruchu. Z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Fazę z wyłączników podajesz na czujnik a wyjścia czujnika podajesz na żarówkę.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale o co chodzi z tym krzyżowym i schodowym?
    Cytat Napisał PiotrTok Zobacz post
    Fazę z wyłączników podajesz na czujnik a wyjścia czujnika podajesz na żarówkę.
    Jeśli będzie po drodzebędzie wyłącznik schodowy i krzyżowy to nie ma bata, żeby to działało.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 27-03-2011 o 17:25
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #4

    Domyślnie

    będzie działało.
    W zwykłym połączeniu dajesz do pierwszego schodowego fazę, która jest przenoszona przez krzyżowy do drugiego schodowego i dalej do żarówki.
    W tym przypadku z drugiego schodowego fazę podajesz do czujnika ruchu na wejście a wyjście tego czujnika tj fazę podajesz na żarówkę.
    Działa w 100%
    Ostatnio edytowane przez PiotrTok ; 27-03-2011 o 18:42

  5. #5

    Domyślnie

    czy czujnik ruchu nie będzie w tym przypadku mi mrugał światłem?
    klatka schodowa jest nieco inna niż standardowa, bo ma tzw półpiętro, dlatego chcę tam umieścić włącznik krzyżowy. Za to na piętrze przy samych schodach będzie ostatni włącznik schodowy. Problem polega na tym, ze wychodząc z jednego z trzech pokoi jest parę metrów do ów włącznika i tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby zamontować czujnik ruchu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ale o co chodzi z tym krzyżowym i schodowym?

    Jeśli będzie po drodzebędzie wyłącznik schodowy i krzyżowy to nie ma bata, żeby to działało.
    Eeee tam, opowiadasz wać pan bajki.
    A oto i wspomniany bat


    S - schodowy
    K - krzyżowy
    Cz. - Czujnik ruchu
    Reszta zrozumiała dla każdego majsterkowicza.

  7. #7

    Domyślnie

    Tysonq
    W międzyczasie zobaczyłem Twój drugi opis problemu, zgoła inny od pierwszego.
    Tobie jest potrzebny zwykły wyłącznik czasowy uruchamiany klawiszem lub czujką ruchu.
    Wyłącznik czasowy ze zwłoką np. 5 minut co pozwoli nawet babci zejść ze schodów.
    Wyłącznik czasowy z podtrzymaniem, czyli z możliwością włączenia na stałe - sprzątaczka myje twoje schody/korytarz.
    Rzuć okiem na produkty F&F lub ZAMEL.

  8. #8

    Domyślnie

    jakoś włącznik czasowy mi się nie widzi...
    wrzucam rzuty domu. Żółte kółka to włączniki. Rzut 2 to piętro (poddasze). Myślałem, żeby w korytarzu na poddaszu umieścić czujnik ruchu.
    A może macie jakieś inne lepsze rozwiązanie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	49997Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	49996

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrTok Zobacz post
    będzie działało.
    W zwykłym połączeniu dajesz do pierwszego schodowego fazę, która jest przenoszona przez krzyżowy do drugiego schodowego i dalej do żarówki.
    W tym przypadku z drugiego schodowego fazę podajesz do czujnika ruchu na wejście a wyjście tego czujnika tj fazę podajesz na żarówkę.
    Działa w 100%
    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Eeee tam, opowiadasz wać pan bajki.
    A oto i wspomniany bat

    S - schodowy
    K - krzyżowy
    Cz. - Czujnik ruchu
    Reszta zrozumiała dla każdego majsterkowicza.
    Owszem będzie działać, ale mówimy tu o dwóch schodowych.
    Temat: włącznik schodowy + krzyżowy + czujnik ruchu - liczba pojedyncza, znaczy się sztuk jeden.. Ja odczytałem to tak że Tysonq chce zastąpić ostatni schodowy czujką ruchu. Dlatego nie za bardzo rozumiałem o co chodzi z tymi wyłącznikami.

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    A może macie jakieś inne lepsze rozwiązanie?
    Jeśli to możliwe to zastąp schodowy na piętrze krzyżowym, a ostatni schodowy daj na ściance między drzwiami do sypialni.
    Drugie rozwiązanie to czujka ruchu równolegle (a nie jak na schematach szeregowo) do wyłączników schodowych.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 27-03-2011 o 22:17
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #10

    Domyślnie

    Tysonq
    Jeśli to nie problem, opisz swoimi słowami co chcesz uzyskać?

  11. #11

    Domyślnie

    na półpiętrze (jak widać na przekroju) jest duża sypialnia, na piętrze są 2 sypialnie "bliźniacze", 1 sypialnia z garderobą i łazienka.
    Po obu stronach nad schodami (ostatnimi, które prowadza na piętro), ale pod jętkami przez ok. 2m będą szły rury od wentylacji, trzeba będzie je obudować płytą g-k. reszta sufitu będzie także z płyt g-k.
    Pomyślałem, że w tych zabudowaniach rur fajnie byłoby dać halogenówki, które klimatycznie będą oświetlały schody i ewentualne dekoracje na ścianach, idąc za ciosem zabudowa będzie dookoła korytarza na piętrze (trochę dziwnie by to wyglądało jak zabudowa kończyła by się w połowie korytarza, a zabudować kawałek muszę, bo trzeba ukryć rury).
    Jednak światła może być za mało, dlatego w suficie też będą halogenówki i teraz nie wiem, czy mam połączyć to w jeden układ czyli oświetlenie z zabudowy + oświetlenie z sufitu?
    Druga sprawa jest taka, że idąc z dołu do sypialni na półpiętrze zapalam światło i wtedy świeci się cała klatka schodowa + korytarz na górze... trochę bez sensu, bo nie wykorzystuję tego światła i jest ono mi nie potrzebne. Sprawa jest prosta, jeżeli dzieci będą szły do swoich sypialni na piętrze.

    Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo.

  12. #12

    Domyślnie

    Z tymi halogenami to zastanów się czy nie będą za wysoko. Od czasu do czasu trzeba je wymienić.
    Z tym zapalaniem światła klatka i korytarz kiedy idzie się na pół piętro, to bez przesady.
    Może tak:
    -klatka na schodowym. korytarz na ruch.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #13

    Domyślnie

    nad tą wysokością też myślałem w dwóch kategoriach:
    1. utrudniona wymiana żarówek, chociaż jakby LEDy włożył to dłużej poświecą
    2. Czy halogen z takiej wysokości da odpowiednią ilość światła na schody.

    Chyba jednak trzeba będzie zrobić tak jak radzisz, czyli klatka na schodowym, a korytarz na ruch.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    nad tą wysokością też myślałem w dwóch kategoriach:
    1. utrudniona wymiana żarówek, chociaż jakby LEDy włożył to dłużej poświecą.
    Ale też padają i to szybciej niż zwykła żarówka. To się nazywa pech.
    2. Czy halogen z takiej wysokości da odpowiednią ilość światła na schody.
    O ile dobrze pamiętam to są trzy rodzaje standardowych halogenów. Punktowe, "normalne" i rozpraszające. Różnią się ukształtowaniem lustra.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony