dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 150

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał BobZielony Zobacz post
    Jeśli mógłbym zaoszczędzić 70 tys., to czemu nie skorzystać z tego?
    Uważam, że więcej niż 3 osoby na małej budowie, to sztuczny tłok i często te osoby chodzą z kąta w kąt i udają, że coś robią.
    Przy instalacji elektrycznej są fajne ekipy, które przez jeden dzień potrafią zrobić całość.

    Według mnie, jedna kompetentna osoba dobrze zmotywowana, robi tyle, co 4 "fachowców". I co najważniejsze, nie traci się przez nią pieniędzy na poprawianie fuszerek.
    I to jest święta racja.
    Co do mojej wcześniejszej odpowiedzi:
    To trochę drożej ale koszt rozłoży się na raty.
    bo budowanie systemem gospodarczym zawsze jest droższe zawsze zostają materiały, zawsze coś trzeba pożyczyć narzędzia czy sprzęt , długo trzeba korzystać z taryfy budowlanej, ciężko jest znaleźć ekipę tylko na jakiś fragment i jest droższa( np u mnie budowa komina kosztowała "0" zł, z klinkieru była wliczona w koszt całej murarki domu a było ich trzy dość duże - gdyby przyszło zapłacić za wymurowanie ich osobnej ekipie to koszt byłby ok 5-6 tyś śmieszne - ale prawdziwe.
    Najwięcej da się zaoszczędzić na instalacjach i to każdych - bo prócz tego że większość można i kupuje się taniej przez internet to jeszcze samemu się nie oszukamy co do ilości i zastosujemy tylko to co jest nam niezbędnie potrzebne nie zwielokrotnimy np ilości zabezpieczeń , nie wmontujemy nieskończonej ilości kolanek w instalacji wodnej itp itd.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #2

    Domyślnie

    Ja to wszystko rozumiem, ale skoro wybudowali Ci kominy za darmo, to znaczy, że gdzie indziej dość dobrze zarobili.
    Szukanie przez majstrów pracy kosztuje, masz rację, że lepiej wziąć jedną solidną ekipę, niż nawet kilka również solidnych.
    U Ciebie dom jest z dachem kopertowym, pewno spory, to przy tym dodatkowa praca, to będzie tylko z 10% więcej.
    Mnie nie stać na 3000 zł/m2, dlatego muszę pokombinować, bo muszę gdzieś mieszkać i mam na to termin.
    Chyba bym się wściekł, gdybym miał siedzieć w domu, majstrowie by sami hulali po budowie, robili różne czary, a ja miałbym płacić za ich głupoty.
    Wezmę jedną osobę, która sobie sama wybudowała dom, obejrzę ten dom dokładnie i będziemy razem walczyć.
    Ja mam motywację 99 lvl. Mogę mieszkać na budowie i pracować 14/7, byle osiągnąć dobry efekt.
    Pożyjemy, zobaczymy, może za jakiś czas mi się spodoba taka praca?
    Na razie się pytam i ryję w różnych materiałach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony