dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ocieplenie szczeliny między ścianami zewnętrznymi w szeregowcach?

    Witam,
    sytuacja wygląda następująco - mam problem czym wypełnić szczelinę między szeregowcami?
    Działka środkowa(moja), z lewej i prawej sąsiedzi już wybudowane domy; wybrany projekt ma 9,80m szerokości cała działka 10m szerokości - nie chcę podłączać się pod sąsiadów i wspólną ścianę.
    (liczę,że własna ściana + przerwa = większy komfort i prywatność, obecnie żyję w bloku i chcę zminimalizować odgłosy sąsiedzkie a nie stać nas na samodzielny domek)

    czym i jak wypełnić szczelinę, która powstanie podczas budowy? zostawić po 10 cm? czy może poszerzyć projekt do 9,90 i zostawić tylko po 5 cm z każdej strony? jak toto wypełnić, podczas budowy od razu pakować izolacje po każdym przybyłym poziomie ściany? czy może zbudować całość, zabezpieczyć czymś boki, a następnie np. jakimś granulato-podobnym izolatorem wypełnić wszystko?
    chciałbym by ściana zapewniała dobrą izolację zarówno cieplną, ale także i dźwiękową.
    z góry dzięki za pomoc (także krytyczne uwagi mile widziane) pod warunkiem że to konstruktywna krytyka
    lesz
    Ostatnio edytowane przez lesz ; 27-03-2011 o 23:54

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    podczas budowy od razu pakować izolacje po każdym przybyłym poziomie ściany? - tak
    Sama podwójna ściana z szczeliną zapewni już wystarczający komfort dźwiękowy (chyba, że obie ściany z cienkiego betonu komórkowego). Izolacja głównie dla ciepła, ale 5 czy 10 cm nie mają wielkiego znaczenia. W końcu izolujesz od ściany ogrzewanej z drugiej strony.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak będziesz miał ścianę z innego materiału niż sąsiedzi to na pewno nieźle wygłuszy. (różne drgania własne)

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok, skoro nie ma różnicy 5 czy 10 cm, to mogę wejść z projektem na 9,90, + 2x5cm ocieplenia, ściany z silki(czy oryg. czy grupaS zadecyduje dostępność i cena)
    obecnie rozważamy 18 czy 24, lub mix obu, działowe z silki 12.
    dzieki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony