dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jak zlikwidować poszerzenie otworu okiennego na rolety zewnętrzne ??

    Witam wszystkich serdecznie,
    proszę o rady i propozycje jak mogę zmniejszyć otwór okienny, który pierwotnie był przewidziany również na rolety zewnętrzne ?? Chodzi o 25 cm od góry.


    Uploaded with ImageShack.us

    Budując dom 2 lata temu mieliśmy w planach rolety zewn. do wszystkich okien, jednak plany się zmieniły i chcemy zainwestować w lepsze okna. Myśleliśmy o metalowym kątowniku przykręconym do ścian do którego przymocuje się ramę okna a pustkę wypełnić styropianem. Czy to będzie dobre rozwiązanie ??
    Ostatnio edytowane przez odotka ; 29-03-2011 o 14:01
    pozdrawiam
    Dorota

  2. #2

    Domyślnie

    ..zrobić większe okna

    jeśli to nie wchodzi w grę to zastosować poszerzenia systemowe (niech okna juz przyjada z dokręconymi poserzeniami nad oknem)
    można jeszcze przyszalowac i domurowac wpuszczając w mur jakies pręty wzmacniajace.

    Metalowy kątownik raczej odpada bo przy rozpietości twoich okien żeby to było odpowiednio mocne i sztywne to musielibyście tam chyba szyny kolejowe zapakować..

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    podmurujcie doły w oknach na jeden suporek(chyba z tego budujecie) i zamowcie okna z obnizonymi klamkami
    a przy tarasie warto pomyslec o wiekszym tylko pewnie wymiar z 2500 to jesli wejdzie to suwanke.a jak nie to tylko taras by został do przerobienia.najlepiej dwie "elki" i niech bedzie jak ma być

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał odotka Zobacz post
    Budując dom 2 lata temu mieliśmy w planach rolety zewn. do wszystkich okien, jednak plany się zmieniły i chcemy zainwestować w lepsze okna. Myśleliśmy o metalowym kątowniku przykręconym do ścian do którego przymocuje się ramę okna a pustkę wypełnić styropianem. Czy to będzie dobre rozwiązanie ??
    Lepsze okna nie wykluczają rolet - okno + roleta to najlepsze rozwiązanie i zimą (lepsz izolacja nocą) i latem (ochrona przed nagrzewaniem). Ja bym pozostał przy pierwotnej koncepcji, a jak krótko z kasą, to na razie zamontowałbym (i ocieplił)same skrzynki. pzdr

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Ja bym pozostał przy pierwotnej koncepcji, a jak krótko z kasą, to na razie zamontowałbym (i ocieplił)same skrzynki. pzdr
    Obawiam się, że będzie to ostatecznie wersja najdroższa.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    ..zrobić większe okna

    jeśli to nie wchodzi w grę to zastosować poszerzenia systemowe (niech okna juz przyjada z dokręconymi poserzeniami nad oknem)
    można jeszcze przyszalowac i domurowac wpuszczając w mur jakies pręty wzmacniajace.

    Metalowy kątownik raczej odpada bo przy rozpietości twoich okien żeby to było odpowiednio mocne i sztywne to musielibyście tam chyba szyny kolejowe zapakować..
    Zrobić większych okien się nie da za bardzo bo jak widać na zdjęciu poniżej proporcje okien do dachu nie będą zachowane i będzie co najmniej dziwnie to wyglądało


    Uploaded with ImageShack.us

    Co do poszerzeń systemowych - ich koszt wyliczono nam na ok 2 tys. - trochę sporo...
    Nadal myślimy nad profilami stalowymi tylko czy nie wpłynie to na szczelność i nie stworzy dodatkowych mostków cieplnych ??
    pozdrawiam
    Dorota

  7. #7

    Domyślnie

    "Lepsze okna nie wykluczają rolet - okno + roleta to najlepsze rozwiązanie i zimą (lepsz izolacja nocą) i latem (ochrona przed nagrzewaniem). Ja bym pozostał przy pierwotnej koncepcji, a jak krótko z kasą, to na razie zamontowałbym (i ocieplił)same skrzynki. pzdr"

    blokokno takie rozwiązanie byłoby najlepsze i niestety najdroższe - z czegoś musimy zrezygnować... Prawdopodobnie zostawimy rolety w dużym oknie na dłuższej ścianie natomiast pozostałe otwory okienne trzeba jakoś zmniejszyć ...
    pozdrawiam
    Dorota

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    niestety najlepszym rozwiązaniem będzie wydanie tych 2 tysięcy na poszerzenia i taką opcję bym ci proponował - reszta stworzy ci kolejne problemy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9

    Domyślnie

    Poszerzenia to najlepsze i chyba najcieplejsze rozwiązanie. Odradzam stosowanie stalowych profili. Możesz powalczyć o lepszą cenę na poszerzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    A nie mozna tam wkleic stropian? wiem,ze niektorzy wklejaja specjalnie stropian pomiedzy okno a nadproze bo zbrojone nadproże jest zreguły najzimniejsze. Tylko w Twoim przypadku troche grubo to wychodzi.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał odotka Zobacz post
    ... Prawdopodobnie zostawimy rolety w dużym oknie na dłuższej ścianie natomiast pozostałe otwory okienne trzeba jakoś zmniejszyć ...
    Innym bardzo poprawnym, a ciekawym estetycznie rozwiązaniem byłyby wyższe okna dwurzedowe ze slemieniem konstrukcyjnym. Górna część mogłaby być zwykłym naświetlem (tańsze) z odpowiednim szkleniem np. szkłem ornamentowym, witrażem lub zwykłą folią. To już kwestia estetyki, ale konstrukcyjnie na pewno byłoby to bardzo poprawne. Gorąc zachęcam natomiast do pozostania przy pierwotnym pomyśle z roletami (na początek same skrzynki). pzdr

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    A nie mozna tam wkleic stropian? wiem,ze niektorzy wklejaja specjalnie stropian pomiedzy okno a nadproze bo zbrojone nadproże jest zreguły najzimniejsze. Tylko w Twoim przypadku troche grubo to wychodzi.
    ..no własnie za grubo , więc takie rozwiązanie spowoduje niepoprawne zamontowanie górnego ramiaka okna/drzwi w konsekfencji problemy z oknem.

    Co do blokno - to widzę, że już się nawet nie maskujesz z tym naganianiem na rolety Tylko to generuje spooro większe koszty a problem montażu górnych ramiaków przy rozwiązaniu które tu polecasz jest jeszcze większy niż przy styropianie...

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Innym bardzo poprawnym, a ciekawym estetycznie rozwiązaniem byłyby wyższe okna dwurzedowe ze slemieniem konstrukcyjnym. Górna część mogłaby być zwykłym naświetlem (tańsze) z odpowiednim szkleniem np. szkłem ornamentowym, witrażem lub zwykłą folią...
    Tak i dom będzie wyglądał jak ......... ponieważ okna wejdą powyżej podcienia dachu, zmienią całkowicie proporcje bryły. Najlepsze będą poszerzenia, spotykałem też przypadki z belką drewnianą impregnowaną.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Po co komplikować sobie życie ? W tym konkretnym wypadku porzerzenia to dodatkowy koszt 2 tys brutto. Fakt sa to konkretne pieniądze ale okna sa zamontowane zgodnie z zapadania sztuki
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 02-04-2011 o 11:15
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    Co do blokno - to widzę, że już się nawet nie maskujesz z tym naganianiem na rolety
    A czy ty przyjacielu, nie znasz jakichś mniej kontrwersyjnych słów? Ja sądzę po prostu, że zestaw okno+roleta jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Czy masz jakieś kontrargumenty, poza ceną oczywiście?

  16. #16

    Domyślnie

    blokno - ależ tu właśnie chodzi o cenę ! Autor twierdzi, że 2k za poszerzenia to dużo. A koszt rolet byłby kilkukrotnie większy.

    Najtrwalsze, najcieplejsze i najlepsze rozwiązanie problemu (oczywiście moim zdaniem) to poszerzenia.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    A czy ty przyjacielu, nie znasz jakichś mniej kontrwersyjnych słów?
    ..jakich kontrowersyjnych, tu nie ma żadnych kontrowersji - naganianie na zakup rolet aż w oczy szczypie bez urazy oczywiście

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Czy masz jakieś kontrargumenty, poza ceną oczywiście?
    ..oczywiście , że mam, napisałem to wyżej - problemy z prawidłowym zamocowaniem górnego ramiaka w oknach/drzwich szerszych niż ~60cm przy zastosowaniu rolet RKS bo takie tu proponujesz.
    Ostatnio edytowane przez lolek30 ; 03-04-2011 o 09:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony