dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja w mieszkaniu

    Witam,

    sprawa jest następująca. Mieszkanie w 3 - piętrowym budynku. Każde z mieszkań ma osobne przewody wentylacyjne (z tego co mi wiadomo).
    W mieszkaniu były 3 kratki wentylacyjne. 2 w kuchni, 1 w łazience.
    Do jednej - kuchennej został podłączony okap z wyciągiem.
    Pozostałe dwie - 1 w kuchni i jedna w łazience, pozostawione bez zmian.

    Problem:
    gdy włączę wyciąg okapu, powietrze wydostaje się z kratek wentylacyjnych w kuchni i łazience.

    Moje pytanie:
    1. Czy możliwe jest, że wszystkie te kratki prowadzą do jednego przewodu wentylacyjnego? Wszystko by na to wskazywało, bo niby skąd to wydostające się powietrze przy włączonym wyciągu.
    2. Niestety wszystko jest zabudowane, więc nie mogę tego dokładnie sprawdzić ale wydaje mi się, że każda z kratek idzie do innego przewodu wentylacyjnego. Czy możliwe więc, że te przewody są połączone w jakimś innym miejscu?
    3. Jak to sprawdzić bez rozwalania pionu wentylacyjnego?
    4. Czy jest opcja aby to naprawić? Np poprzez wstawienie jakiegoś rodzaju zaworów zwrotnych?
    5. A może jest ktoś w Warszawie kto się na tym zna i wykonałby usługę sprawdzenia tych przewodów?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno jest to to samo powietrze które wyciąga z kuchni? Może wyciąga Ci z kuchni a drugimi nawiewa nowe?

  3. #3

    Domyślnie

    Też tak sobie pomyślałem ale wyraźnie "czuć", że to powietrze z okapu. Poza tym chyba nie zaciągałoby aż tak bardzo.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No to włóż lustereczko do komina wentylacyjnego i zobacz czy widać niebo i czy jest realne aby te kanały się łączyły.
    Po za tym okap kuchenny ma swoją wydajność- pewnie około 150m3 powietrza albo i więcej
    Skoro to powietrze zabierane jest z kuchni to skądś musi nadlecieć nowe. więc zasysane jest przez kanał wentylacyjny w pokoju obok.
    Na dachu zapewne są zadaszone i zabudowane w jeden wspólny wylot. Tak więc powietrze sobie zawraca i w pokoju wiedzą, co robione jest w kuchni.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #5
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał worobiej Zobacz post

    Problem:
    gdy włączę wyciąg okapu, powietrze wydostaje się z kratek wentylacyjnych w kuchni i łazience.

    Moje pytanie:
    1. Czy możliwe jest, że wszystkie te kratki prowadzą do jednego przewodu wentylacyjnego? Wszystko by na to wskazywało, bo niby skąd to wydostające się powietrze przy włączonym wyciągu.
    Normalne w starych budynkach - jeden kanal wentylacyjny.
    Natychmiast masz zlikwidować wyciąg (zabronione jest podłączanie tego typu urządzeń do wspólnych kanałów wentylacyjnych)
    Jeżeli w pozostałych mieszkaniach używają piecyków gazowych to możesz doprowadzić do tragedii - tzn śmiertelnego zaczadzenia sąsiadów.

    Cytat Napisał worobiej Zobacz post
    2. Niestety wszystko jest zabudowane, więc nie mogę tego dokładnie sprawdzić ale wydaje mi się, że każda z kratek idzie do innego przewodu wentylacyjnego. Czy możliwe więc, że te przewody są połączone w jakimś innym miejscu?
    W starych budynkach norma - albo brak wentylacji albo wszyscy do jednego kanału (nieprawidłowo)

    Cytat Napisał worobiej Zobacz post
    3. Jak to sprawdzić bez rozwalania pionu wentylacyjnego?
    Inwentaryzacja budynku lub opinia kominiarska - najlepiej i to i to.

    Cytat Napisał worobiej Zobacz post
    4. Czy jest opcja aby to naprawić? Np poprzez wstawienie jakiegoś rodzaju zaworów zwrotnych?
    Wykonać projekt dobudowy przewodów wentylacyjnych i wykonać nowe kanały zgodnie z projektem

    Cytat Napisał worobiej Zobacz post
    5. A może jest ktoś w Warszawie kto się na tym zna i wykonałby usługę sprawdzenia tych przewodów?
    Każdy kominiarz lub uprawniony inżynier budownictwa.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 29-03-2011 o 14:47

  6. #6

    Domyślnie

    Nie muszę likwidować żadnego urządzenia.
    Każde z mieszkań ma osobne przewody wentylacyjne do każdego z pomieszczeń (kuchnia, łazienka).

    Rozwiązanie okazało się proste - wystarczyło uchylić okno
    Nie zdawałem sobie sprawy, że wyciąg może wytworzyć takie podciśnienie w mieszkaniu.

    Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony