dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goralski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    91-204
    Posty
    25

    Question Farby, lakiery - jakie do renowacji góralskiego z '86r. ?

    Witam,
    mam góralski dom ze starodrzewa sosnowego. Dom z 1986r., mszony. Belki nie były czyszczone czy impregnowane od początku. Jedynie były robaki wybijane przez Hylotox.
    Dodatkowo mam zadaszoną werandę, której konstrukcja oraz barierki są pomalowane Impregnatem z Altaxu w kolorze Pinia. To samo mam zrobione z tarasem na piętrze oraz schodami wejściowymi niezadaszonymi. Dodatki te były robione w 1998r. przez stolarzy z łódzkiego, drewno nie najwyższa jakość...

    Problem:
    1. SCHODY WEJŚCIOWE mają do wymiany deski podłogowe. Chcę mieć znowu kolor Pinia poprzez ten impregnat z Altaxu, ale chcę na to coś jeszcze położyć bezbarwnego, by nie straciło koloru i nie zeszło po jednej zimie. Chcę to zrobić na kilka zim i myślałem o położeniu na impregnat, bezbarwny lakier do podłog na zewnątrz. Niestety, nie wiem jaki. Myślałem o SADOLIN SUPERDECK, BECKERS TRAOLJA, ALTAX JACHTOWY. Jednak czy one wytworzą jakąś poliuretanową bezbarwną warstwę, zapobiegającą ścieraniu się ? Aha, preferuję matowe wykończenie, więc bijący w słońcu blask raczej odpada, jeszcze półmat może być. Co proponujecie z tego i z innych mi nieznanych produktów ?

    Najważniejsze:
    2. BELKI DOMU są już ciemno-brązowe (taka czekolada), a od nasłonecznionej prawie czarne. Chcę to poddać renowacji i zabezpieczeniu na ładnych kilka-kilkanaście lat. Pomysłałem, aby zrobić to tak: a) HYLOTOX na robaki strzykawką, b) umyć dom mydłem, c) HYLOTOX pędzlem na zewnątrz belki, d) PENETRIN na zewnątrz belki do bezbarwnej impregnacji drewna, e) coś na zewnątrz co zabarwi słoje na brązowy/ciemno-brązowy kolor i nie będzie się błyszczeć. Pod "e)" myślałem o SADOLIN TINOVA, SADOLIN EXTRA, ALTAX WOSKOWY. Co proponujecie z tego i z innych mi nieznanych produktów ? HYLOTOX już mam.
    3. DZIURY PO ROBAKACH są w niektórych miejscach, chcę to jakoś zaszpachlować i przykryć w/w lakierem z ppkt. "e)". Jakie szpachle proponujecie do takiego ciemnego na zewnątrz drewna ? Gdzie w ogóle kupić szpachle do drewna ? Jak te dziury zamaskować na zewnątrz ? Czy do dziury coś jeszcze wtłoczyć typu jakiś epoksyd ? Czy bez kładzenia lakieru da się też to jakoś zamaskować ?

    Wszystkim z góry dzięki.
    Ostatnio edytowane przez goralski ; 29-03-2011 o 21:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony