dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie PC 10 kW -ile to może kosztować( najmnie)

    Jak to zrobić dobrze i tanio?Ile to naprawdę kosztuje

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Ile to naprawdę kosztuje
    Od 20kzł do nieskończoności...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Od 20kzł do nieskończoności...
    Napisz jak za te 20 kzł. O nieskończoności innym razem

  4. #4

    Domyślnie

    Zerknij do stopki "TU" O nieskończoności pisze wielu podając swoje oferty, ja nie jestem instalatorem, więc nie będę o tym pisał. Każdy musi znaleźć swój złoty środek pomiędzy tymi wartościami w zależności od swoich umiejętności organizacyjnych i wkładu włożonej pracy.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #5

    Domyślnie

    cześć,
    sama pompa od polskiego producenta w granicach 14 tys. zł. Kotłownia i podłogówka tak samo jak przy innych systemach. Dojdzie jeszcze koszt DZ, tutaj spore rozpiętości, najtaniej poziomy wykonany własnoręcznie.....
    Przy dobrym układzie można się zmieścić w 45-50 tys. zł z prawie zerowym nakładem własej pracy.
    Daniel

  6. #6

    Domyślnie

    Pompa 9 kW + zasobnik 300 l + kolektor 600 m + pełny montaż. Oferta 29 kPLN netto + koparka we własnym zakresie. Sofstart +700 PLN. W cenie pompki obiegowe bez pompki cyrkulacji ccwu. Po negocjacjach połowa ceny koparki, ale organizacja po mojej stronie. Spokojnie poniżej 35 kPLN brutto z montażem .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    deratus

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    koło Bydgoszczy
    Posty
    121

    Domyślnie

    niedowiarku, o jakiej pompie piszesz ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ja ostatnio dostałem ofertę z odwiertami na niecałe 60 000 zł.
    Ale niedowiarek ma za 35 000zł

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Ja ostatnio dostałem ofertę z odwiertami na niecałe 60 000 zł. Ale niedowiarek ma za 35 000zł
    Może jesteś mniej operatywny ? Organizuj więc dalej...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał deratus Zobacz post
    niedowiarku, o jakiej pompie piszesz ?
    ECOPOWER C9. W ubiegłym roku na stronie producenta była oferta z montażem za 29 kPLN netto to skorzystałem. Zastanawiałem się też nad pompą z bezpośrednim parowaniem z firmy THERMOGOLV z Jasła. O takiej pompie można poczytać tutaj

  11. #11

    Domyślnie

    Niedowiarek i jak zadowolony jesteś z wyboru? Bo ja mam te sam opcje i się jeszcze waham...
    Co Cię przekonało do Ecopower? Cena?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Set7x7 Zobacz post
    Niedowiarek i jak zadowolony jesteś z wyboru? Bo ja mam te sam opcje i się jeszcze waham...
    Co Cię przekonało do Ecopower? Cena?
    Cena tak. Ale oprócz tego lektura forum i wizyta u użytkownika jednej z pierwszych pomp tego producenta. Puki co pompa pracuje na pół gwizdka. O pełnym zadowoleniu będę się mógł wypowiedzieć za rok. Jak na teraz jest o.k.

  13. #13

    Domyślnie

    PC 9kW (dokładnie 8,8kW) + zbiornik CWU 300L (zwykły stalowy emaliowany) + 4 odwierty pionowe 25m (ze studzienką zbiorczą) + kompleksowy montaż kotłowni + podłogówka (ok 140m2, 10cm styro parter, 5 cm styro piętro, podwójna folia) 47 800zł brutto + 428zł pompka obiegowa CWU. (ceny ze "starym" VATem)

    Opcja zero pracy własnej, wszystko zlecone.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dekar Zobacz post
    PC 9kW (dokładnie 8,8kW) + 4 odwierty pionowe 25m (ze studzienką zbiorczą) .
    Ta dlugosc kolektora ci wystarcza na 9kW?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Phant0mas Zobacz post
    Ta dlugosc kolektora ci wystarcza na 9kW?
    Pewnie nie i będziemy mieli kolejny przykład osiągania rekordowo niskich temperatur dz... Ale to już zmartwienie klienta, a nie handlowca.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Phant0mas Zobacz post
    Ta dlugosc kolektora ci wystarcza na 9kW?
    Trudno powiedzieć, bo budynek nie ocieplony z zewnątrz, kupa dziur i mostków termicznych i na dodatek utrzymywałem temperaturę tylko parę stopni powyżej zera w budynku. Zobaczę dopiero w następnym sezonie.

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Pewnie nie i będziemy mieli kolejny przykład osiągania rekordowo niskich temperatur dz... Ale to już zmartwienie klienta, a nie handlowca.
    Mają podobno jakąś specjalną metodę robienia odwiertów (nawet chcą ją opatentować), która niby zapewnia lepszą wydajność DZ. Ile w tym prawdy ile marketingu to nie wiem. Ze względu na moją specyficzną sytuację (ogrzewanie nieocieplonego, dziurawego budynku) trudno oszacować czy są podstawy do reklamacji DZ. Na razie PC "zjadła" mi od początku grudnia 2010 do 13.03.2011 1842kW (przy zadanej temp. 13 stopni w grudniu i 8 stopni w pozostałym okresie). Generalnie nie jest źle, szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę, że oprócz "dziurawego" budynku, to pierwszy sezon (wilgoć) i w wyniku awarii rozruch pompy nastąpił w największe mrozy na początku grudnia.

  17. #17

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od warunkow glebowych Jak temp DZ nie spada Ci ponizej 0 to ok Zapytalem czy wystarcza bo podaja ze na 1kW mocy PCi powinno przypadac od 15 do 30 mb kolektora pionowego

  18. #18

    Domyślnie

    Z badań gruntu podczas wiercenia wyszło, że mam głównie gliny siwe, szare i zapiaszczone, a więc o dość wysokiej wydajności energetycznej, z bilansu energetycznego wynika, że to wystarczy z zapasem. Zobaczymy...

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Panowie a jaka wielkość PC do domu o pow. około 270m2 użytkowej?
    Ile to mniej więcej może kosztować?
    i czy znacie przykłady domów o podobnych wymiarach ogrzewanych PC ?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    Panowie a jaka wielkość PC do domu o pow. około 270m2 użytkowej
    Te pytania są bez sensu, gdyż różnice mogą przewyższać 100% w zależności od konstrukcji domu, ocieplenia, wyboru rozwiązania, tego co chcesz ogrzewać (piwnice, garaże) itd. Musisz znać konkretne zapotrzebowanie na ciepło powierzchni ogrzewanych, a nie ogólną powierzchnię domu, bo ona nic nie znaczy. Różnice w kosztach też mogą być bardzo duże i w zależności od rozwiązania, wybranej firmy itd.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony