dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    keen

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Nie klinujący się kamień

    Witam wszystkich,

    Dojazd do mojej działki to 80m polnej drogi (3m szerokości). Po przygodach z błotem poprzedniej wiosny, na jesieni poprawiłem dojazd: zrobiłem odwodnienie, wykorytowałem drogę na głębokość ok 15cm, położyłem geowłókninę i sypnąłem kamień - kliniec o frakcji ok 2 - 4 cm, ubiłem to 40kg ubijaczką i wszystko było ok przez miesiąc. Po tym czasie z w miarę twardej drogi zrobiła się całkiem miękka droga. Przejechanie po tym samochodem jest prawie tak samo emocjonujące jak jazda po błocie - samochód zapada się w kamienie i trzeba się mocno napocić, żeby nie utknąć. W tej chwili daje się jeździć tylko w koleinach.

    Kamień nie chce się klinować i już, pytanie co zrobić. Sypnąć na to piachu z cementem wymieszać i ubić? Może żwiru i zamówić walec?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zamów kamienia 0/32 i wysyp na to , możesz trochę przemieszać żeby zklinować.

  3. #3

    Domyślnie

    Za drobną frakcję kamienia dałeś na podbudowę. Np. gruz mielony o średnicy ok. 10cm daje właściwy efekt, a na to dopiero warstewka 5 cm otoczków drobnych na ozdobę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony