dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wzmocnienie ściany szczytowej

    Witam

    Mam pytanie dotyczące wzmocnienia ściany szczytowej.
    Ściana ma grubość 24cm (BK).

    Przy zalewaniu stropu zakotwiłem 4 pręty FI12 pośrodku ściany szczytowej (po zalaniu betonem będą tworzyć 1 słupek). Będzie on miał wysokość 2,30 czyli połączy się z nadprożem okien.

    Czy takie coś wzmocni ścianę szczytową czy raczej pogorszy sprawe (rozcięta ściana)

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nic nie podpowie?

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście wzmocni, co drugi bloczek musi być skrócony względem tego niżej co utworzy coś w rodzaju zębów i polepszy połączenie trzpienia ze ścianą.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki
    A czy można powkładać jeszcze np odcinki drutu FI-6 w spoiny bloczków. drut umieszczony byłby w poziomie i łączył prawą stronę ściany z lewą poprzez zbrojenie słupka.

    Ps czy takie rozwiązanie też można zastosować w słupkach ściany kolankowej czy raczej nie ma to sensu?
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Można tylko rylcem trzeba wydłubać w bloczkach bruzdy i wypełnić zaprawą cementową. Jeśli ściana kolankowa ma trzpienie (w odpowiednich rozstawach) i/lub wieniec to raczej sensu to nie ma.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobiłem szkic ściany szczytowej oraz ścianki kolankowej.

    Sciany kolankowe mam wymurowane tak jak na rysunku poniżej (czyli ściany rowno boki nie postrzepione) Szczytowę moge jeszcze zrobić tak jak na rysunku

    Ściana szczytowa:
    http://img41.imageshack.us/i/scianas...awzmocnie.jpg/

    Ściana kolankowa:
    http://img197.imageshack.us/i/scianakolankowa.jpg/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony