dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Cebulki

  1. #1

    Domyślnie Cebulki

    Moze zadan banalne pytanie, ale... kompletnie nie znam sie na ogrodach, kwiatach, itp.
    Czasem kupuję cebulkowe kwiaty ( hiacynt, żonkile.... ech nawet nie wiem, jak sie nazywają) i sporo mi się zebralo cebulek. Co mogę z nimi zrobic? Stoją sobie w chlodnym miejscu od zeszlej wiosny, ewentualnie są jeszcze w doniczce (z tej wiosny). Sadzic? Wlasnie robimy ogród, ale bardziej skupiamy sie na krzewach, kwiaty posieję, zeby bylo kolorowo, ale cos trwalego to dopiero za rok. Czy z cebulkami czekac? Jesl tak, to czy dobrze je przechowuję?

  2. #2

    Domyślnie

    cebulki sadzi się na jesień coby wczesną wiosną zakwitły

  3. #3

    Domyślnie

    niektóre wsadza się wiosną - kwitną potem latem np. mieczyki

  4. #4

    Domyślnie

    Duduś, za przeproszeniem, mieczyki mają bulwy a nie cebule

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. A jak w takim razie przechowac hiacynta? Wlasnie przekwitł mi w doniczce...
    I czy te cebulki bezposrednio do ziemi, czy w doniczce, żeby się nie przemieszczaly? A co , jak przekwitną? Można obok posiac inne (siane co rok) kwiaty?
    Ostatnio edytowane przez alfa36 ; 04-04-2011 o 11:11

  6. #6

    Domyślnie

    poczekać aż zupełnie uschną także liście, wyjąć z ziemi i cebule przechować w chłodnym miejscu. Posadzić w ziemię jesienią, zakwitną ponownie na wiosnę.. Obecnie moje hiacynty już zakwitły .Jeżeli co roku po przekwitnięciu nie wykopiesz ich to faktycznie będą się przemieszczać w dolne partie ziemi i nie będą miały siły wydostać się na powierzchnię. Gdy po przekwitnięciu wykopiesz je to zauważysz że cebulki się namnożyły i będziesz miała nowe cebulki hiacyntów.Ja po przekwitnięciu i wykopaniu cebulowych kwiatków sieję np maciejkę coby nie było gołej ziemi.

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie rozumiem, ze wsadza sie cebulki bezposrednio do ziemi, bez doniczki? Mozna wsadzac na włókninie?

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz wyjmij ją z ziemi i na jesieni wkop do ziemi w ogródku.Włóknina jest po to żeby zahamować rozwój chwastów, więc nie widzę przeciwwskazań. Jeżeli chcesz hodować hiacynty w doniczce do poszukaj w goglach temat pędzenie hiacyntów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cebulki jesienią możesz posadzić do takich specjalnych koszyczków (do kupienia w sklepach ogrodniczych) ja tak robię i później nie mam problemu z wykopywaniem, po prostu wyjmuję cały ten koszyczek razem z ziemią.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony