dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM DOSKONAŁY pracownia JOTA

    Poszukuję wszystkich informacji dotyczących "Domu Doskonałego" z firmy JOTA. Jeżeli ktoś wie gdzie taki dom stoi lub ma jego zdjęcia, to będę bardzo wdzięczyn za informację.

  2. #2

  3. #3

  4. #4
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  5. #5

    Domyślnie

    Tak to ten. Tylko w moim przypadku będzie lustrzane odbicie.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawy dom. Jeśli masz w miarę dużą działkę, to będzie się na niej wspaniale prezentował. Podoba mi się nietypowo rozwiązane wejście. Środek też jest Ok
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  7. #7

    Domyślnie dom doskonały z pracowni jota

    wybrałam i kupiłam! W końcu!

    projekt


    Oprócz tego że dom wizualnie mi odpowiada, to przede wszystkim jest to projekt, który spełnił najwięcej warunków jakie sobie postawiłam, przy dość wąskiej działce (nieco ponad 20m szerokości).

    Niestety ideałów nie ma i to potwierdziło się również w tym wypadku. Otóż w projekcie tym nie przewidziano zadaszonego tarasu, a bardzo chciałabym taki mieć.

    Jestem jeszcze przed adaptacją więc może komuś przyjdzie do głowy jakiś ciekawy pomysł na zadaszenie tarasu obok salonu.


    Pomożecie?!

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Zadaszenie tarasu... najprostrzy sposób, cho może nie dokońca to wstawienie słupa na przecięciu osi ściany pokoju dziennego z tylna ścianą domu... i dalej przeprojektowanie dachu tak by kalenica wyszła wzdłuż budynku - główną bryłę domu nakrywa jeden dach - nie wiem czy wiesz o czym mówię, ale to dośc proste.
    Inne sposbu zadaszenia tarasu w tym domu będą skutkowały dziwolągami, a to ze względu na jego narozny charakter
    Pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki Stastny

    wiem o czym mówisz ale takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę bo wiąże sie z całkowitym przeprojektowaniem dachu - chyba trochę za duzo zachodu ...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Wink Doskonały z pracowni Jota - prośba o opinie i uwagi.

    Witam. Jakiś czas temu bywałam na tym forum, bo wykańczałam domek szeregowy. Teraz myślimy/marzymy o domku wolnostojącym, naszej docelowej przystani. Działki jeszcze nie mamy, ale mamy kilka na oku. Zakochaliśmy się w domu doskonałym z Joty. Doskonały to on nie jest, ma natomiast większość tego, na czym nam zależy. To znaczy, wejście w narożniku domu "pod kątem", wydzieloną strefę dzienną i nocną, poza salonem 3 pokoje + gabinet. Wstępnie wybraliśmy wersję D, bo po pierwsze ma większe pokoje, po drugie bardziej podoba nam się jej elewacja - taka niejednolita. Mam jednak pewne wątpliwości i piszę z prośbą o ich rozwianie, utwierdzenie lub jakieś sugestie, co by sytuację polepszyć
    Wersja D http://www.jota.gda.pl/index.php?opt...jekt&id_proj=4
    Wersja B http://www.jota.gda.pl/index.php?opt...jekt&id_proj=2
    Po pierwsze w wybranej wersji D nie podoba mi się to, że WC jest w wiatrołapie. Zdecydowanie wejście do WC powinno być z domu, z holu. Ten problem można rozwiązać adaptując wejście z wersji B tego projektu, wtedy zabieram nieco powierzchni z salonu, ale powiększam kuchnię, zyskuję WC w domu (a nie w wiatrołapie), no i zabierając WC z wiatrołapu powiększam pomieszczenie gospodarcze przy garażu. Pytania moje są natomiast takie - ile i które drzwi warto w takiej sytuacji zostawić (chodzi mi o drzwi do garażu, z wiatrołapu do pralni/spiżarni i dalej do kuchni - czy to ma sens?). Jak mądrze rozplanować to wejście, żeby zamontować podobne drzwi http://www.hormann.pl/drzwi-wejsciowe-do-domu/
    Czy muszę wyrzucać to małe okno żeby było symetrycznie, czy też okno nie przeszkadza?

    Sprawa druga to kwestia garderoby. Sama obecnie posiadam i uważam za super sprawę. W projekcie doskonałego niby można zrobić garderobę w części nocnej w
    tym półokrągłym pomieszczeniu przenosząc drzwi od strony korytarza, ale może macie jakiś pomysł, jak to inaczej zaaranżować? Ja nie do końca mam wyobraźnię
    w kwestii przestawiania ścian... Może udałoby się jakoś pomniejszyć ten największy, 18m pokój i jego kosztem wygospodarować garderobę? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Oczywiście minusy widziane Waszym okiem chętnie poczytam Strasznie mało na temat tego projektu znalazłam w sieci. W sumie tylko jedną galerię z domem ukończonym i wnętrzami, do tego wersja B więc nie do końca ta "moja". Pomożecie?

    P.S. Na forum gazety usłyszałam, że najlepsze na świecie są projekty indywidualne. Pewnie to i racja, ale też koszty takich projektów zdecydowanie wyższe więc może zanim zdecyduję czy gotowiec, czy indywidualny, zobaczę, czy uda się wprowadzić takie zmiany, żeby nam projekt odpowiadał.
    Tak sobie myślę, jeden dom już zbudowałam/wykończyłam z pomocą Muratora. Może z drugim też się uda
    A zainteresowanych zapraszam do mojego "starego" dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...=nasza+arkadia
    Z góry dzięki za opinie i pomoc
    Ostatnio edytowane przez anna-maria3 ; 09-08-2010 o 08:10

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawma_k

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    środa śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    a ja poleciłabym dom MILA z pracowni Horyzont spełnia on wszystkie zadane kryteria

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ravku

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam, anna-maria3, budowalem taki dom na bazie projektu doskonaly b wprowadzalismy zmiany w ukladzie pomieszczen, uklad pomieszcen i ponizsze zmiany w domu sa pomyslem mojej zony, zadaszenie tarasu, likwidacja wykuszu, zmiana konstrukcji fundamentow, zmiana konstrukcji stropu, zmiana konstrukcji dachu polegajaca na czesciowym zadaszeniu tarasu, likwidacja wykuszu i zwiekszenie (poszerzenie) okien w salonie. w projekcie trzeba zwrocic uwage na to iz brak jest nawiewu swiezego powietrza do domu, wentylacja nastepuje poprzez okna, brak zaprojektowanego nawiewu powietrza do kominka, komin w kotlowni stoi za blisko wiezby dachowej, podczas obudowania go cegla moze nastapic kolizja z gontem. garaz powinien byc troche dluzszy o jakies 0,5m. Wlaz na strych przesunalbym bardziej na srodek korytarza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony