dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Co zamiast wentylacji mechanicznej

    Drodzy koledzy,jak w temacie ,co można zaproponować jeśli przyjąć ,że po zbudowaniu szczelnego i dobrze ocieplonego domu wentylacja grawitacyjna nie sprawdzi się ,a z jakiś względów nie chcemy wentylacji mechanicznej.Jakieś propozycje celowości innych rozwiązań typu - wentylacja wyciągowa,nawietrzniki higrosterowane,ciśnieniowe,grzałki powietrza w nawietrznikach itp , itd.Ktoś coś wie,robił ,zna?
    Żadna ze mnie elita

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    GWC z wentylatorem nawiewowym gdzieś do pom. gospodarczego, wywiew tradycyjnymi kanałami
    sprawność w zimie jakieś 50% i trochę chłodku w lecie
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Ciężko coś sensownego wymyśleć, można np. zamontować połowę WM czyli centralkę wywiewną, wyciągającą powietrze z kuchni i łazienek, sterowaną czasowo i według wilgotności, tylko znowu problem z nawiewem - trzeba rozszczelniać okna, albo kombinować z nawietrzakami, generalnie nie podejmuję się takich tematów.
    W starych domach, gdy ludzie proszą mnie o pomoc (po wymianie okien zwykle mają pleśń i grzyb) jako najtańsze rozwiązanie doradzam zwykle montaż działających non-stop wentylatorków wyciągowych w łazience i kuchni, i jednoczesne wycięcie kawałka uszczelki u góry w oknach w pokojach. Jak osoby chcą zdecydowanie poprawić jakość powietrza - to zostaje montaż WM.

  4. #4

    Domyślnie

    Są nawietrzniki cisnieniowe,higrosterowane,nawietrzniki z grzałkami.Ktoś zakładał,ma?Wie ,że nie działa? Ja zwyczajnie nie bardzo chcę WM.Takie mam zdanie ,wolno mi.Nie chcę plątaniny rur i powietrza z nich dostarczanego,chcę bezpośrednio świeże,bo za 20lat będzie nadal świeże ,nie chcę kolejnego elementu do myślenia ,ustawiana,pamiętania,serwisowania a po montażu dziesiątek pytań na forum ,a jak to ustawić,a jak tamto , a czemu nie dmucha,a czemu reku nie chodzi jak powinien,a czemu się oszrania ,a czemu cieknie,a czemu świszczy i co zrobić by nie świszczało,a czemu jest tak sucho i co teraz zrobić.NIe chcę.Nie mam czasu.I nie chcę wywoływać żadnej dyskusji na ten tamat bo było ich milion.Chcę tylko ,żeby nastąpiła wymiana doświadczeń co zamiast WM można założyć ,by bylo lepsze od grawitacji
    Żadna ze mnie elita

  5. #5

    Domyślnie

    nie, no, albo WM, nawet bez reku (a wentylatorki to już WM), albo zimą "pizganie z kratek". Mi reku+WM działa od 5 lat, problemów brak. Wcześniej miałem owe "pizganie z kratek".
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony